Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Pielęgniarstwo

Post autor: JaQb »

To jest kierunek na jaki, się wybieram
Nie ide na medycyne, z kilku przyczyn
-fizyka (brak)
- chemia dopiero się ucze
A według mnie ten kierunek jest ciekawy i z przyszłością
Po nim można rozglądać się za: otworzeniem Domu spokojnej starości, gabinetu odnowy biologicznej, czy pracy w szpitalu prywatnym publicznym, w prywatnych gabinetach, czy robiąc dodatkowe kursy i specjalizacjie za masażami ( coś typu fizjoterapęta).
a dodatkowym plusem jest to, że ide na ten kierunek jako facet a w ostatnich czasach facet pielęgniarz to dość poszukiwana jednostka.
bagatha

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: bagatha »

Zaskoczyles mnie
rzeczywiscie to ciekawy zawod, ale czy u nas w Polsce? w Polsce pielegniarzy i pielegniarki traktuje sie nieco inaczej jak za granicą. Pomijajac juz zarobki /
na jaka uczelnie chcesz startowac?
pozdrowienia
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: JaQb »

bagatha pisze:Zaskoczyles mnie
rzeczywiscie to ciekawy zawod, ale czy u nas w Polsce? w Polsce pielegniarzy i pielegniarki traktuje sie nieco inaczej jak za granicą. Pomijajac juz zarobki /
na jaka uczelnie chcesz startowac?
pozdrowienia
fakt w Polsce funkcjonuje jeszcze przekonanie, że pielęgniarka i salowa to prawie jedno, ale bylo to spowodowane tym, że kiedyś pojawiło się w naszym kraju bardzo wiele LO o profilach pielęgniarskich, które jednym słowem średnio kształciły i taką mamy w większości jeszcze kadre bo panie w wieku 35 i w góre szły takim systemem, w Polsce mamy bardzo mało dyplomowanych pielęgniarzy a wymogi UE są twarde i do, któregoś roku ( nie chce zmyślać bo nie pamiętam) na każdym oddziale mają być min. 3 pielęgniarki z dyplomem. U mnie w mojej miejscowości mgr ma dokładnie 3 osoby na cały szpital! w USA ten zawód jest bardzo ceniony i poszukuje się wiele osob na te stanowiska. W Polsce na tym też się da zarobić jeśli jest się dobry, czasem w jednym szpitalu jest tylko jedna pielęgniarka, która umie obsługiwać jakąs aparature, do tego ma podpisany kontrakt z prywatnym gabinetem, i zarabia w granicach 4.500-5.000zł na rękę. Uważam, że jeśli się jest dobrym i potrafi troszke zakąbinować to i nasz kraj jest dobrym miejscem żeby zarabiać i mieć ciekawy zawód.
Dlaczego cię zaskoczyłem?
bagatha

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: bagatha »

nie spotkalam jeszcze faceta chetnego na pielegniarstwo, dlatego jestem mile zaskoczona
Dokladnie to mialam na mysli- pielegniarka w Polsce traktowana jest na rowni z salowym.
Bardzi fajnie,ze masz do tego takie podejscie. to 3/4 sukcesu
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: JaQb »

bagatha pisze:nie spotkalam jeszcze faceta chetnego na pielegniarstwo, dlatego jestem mile zaskoczona
Dokladnie to mialam na mysli- pielegniarka w Polsce traktowana jest na rowni z salowym.
Bardzi fajnie,ze masz do tego takie podejscie. to 3/4 sukcesu
aWybieram się na AM w Lublinie, tam jest najwyższa jakość kształcenia w tym kierunki ( ostatnio był na ten temat raport w TV )
ja znam jednego kolege, który jest na tym kierunku w Warszawie. I na całą grupe jest on i jeszcze jego kolega.
bagatha

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: bagatha »

hehehehe to maja pewnie wesole towarzystwo
tak z ciekawosci- jak wyglada rekrutacja?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Guru »

bagatha pisze:nie spotkalam jeszcze faceta chetnego na pielegniarstwo
to malo ludzi spotykasz chyba. bo jest takich troszke.
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: JaQb »

2. Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje wyniki uzyskane przez kandydata na egzaminie maturalnym z części pisemnej zdawanym na poziomie podstawowym ”nowa matura” lub oceny na świadectwie dojrzałości /”stara matura” i matura międzynarodowa/ z biologii. Biologia /”nowa matura”/ może być zdawana jako jeden z przedmiotów w części obowiązkowej bądź jako przedmiot dodatkowy w części nieobowiązkowej. W przypadku niezdawania na egzaminie dojrzałości biologii sytuacja ta nie wyklucza kandydata z toku postępowania kwalifikacyjnego, ale jest równoznaczna z otrzymaniem przez kandydata zero punktów z tego przedmiotu.

3. Ponadto kandydat może uzyskać dodatkowe punkty za jeden przedmiot (wskazany przez kandydata): chemię, fizykę z astronomią, język obcy nowożytny lub klasyczny (ocena z części pisemnej), ochronę środowiska o ile przystąpił z nich do egzaminu na poziomie podstawowym.

4. Ustalenie rankingu punktowego przebiegać będzie według następujących zasad:

a) w przypadku kandydatów z „nową” maturą przelicza się „% punkty” na podstawie
wskaźnika rekrutacyjnego, który jest sumą:
0,7 liczby procent punktów uzyskanych na maturze z biologii na poziomie podstawowym i 0,3 liczby procent punktów uzyskanych na maturze z przedmiotu do wyboru (chemii, fizyki z astronomią, języka obcego nowożytnego lub klasycznego, ochrony środowiska) na poziomie podstawowym,


Czyli nie jest źle
Ja zdaje Biologie i Chemie
w tamtym roku było 1.9 kandydata na miejsce
bagatha

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: bagatha »

Guru pisze:
bagatha pisze:nie spotkalam jeszcze faceta chetnego na pielegniarstwo
to malo ludzi spotykasz chyba. bo jest takich troszke.
być moze, ja jednak nie spotkalam.
bagatha

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: bagatha »

JaQb pisze:2. Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje wyniki uzyskane przez kandydata na egzaminie maturalnym z części pisemnej zdawanym na poziomie podstawowym ”nowa matura” lub oceny na świadectwie dojrzałości /”stara matura” i matura międzynarodowa/ z biologii. Biologia /”nowa matura”/ moŻe być zdawana jako jeden z przedmiotów w części obowiązkowej bądź jako przedmiot dodatkowy w części nieobowiązkowej. W przypadku niezdawania na egzaminie dojrzałości biologii sytuacja ta nie wyklucza kandydata z toku postępowania kwalifikacyjnego, ale jest równoznaczna z otrzymaniem przez kandydata zero punktów z tego przedmiotu.

3. Ponadto kandydat moŻe uzyskać dodatkowe punkty za jeden przedmiot (wskazany przez kandydata): chemię, fizykę z astronomią, język obcy nowoŻytny lub klasyczny (ocena z części pisemnej), ochronę środowiska o ile przystąpił z nich do egzaminu na poziomie podstawowym.

4. Ustalenie rankingu punktowego przebiegać będzie według następujących zasad:

a) w przypadku kandydatów z „nową” maturą przelicza się „% punkty” na podstawie
wskaźnika rekrutacyjnego, który jest sumą:
0,7 liczby procent punktów uzyskanych na maturze z biologii na poziomie podstawowym i 0,3 liczby procent punktów uzyskanych na maturze z przedmiotu do wyboru (chemii, fizyki z astronomią, języka obcego nowoŻytnego lub klasycznego, ochrony środowiska) na poziomie podstawowym,


Czyli nie jest źle
Ja zdaje Biologie i Chemie
w tamtym roku było 1.9 kandydata na miejsce
Tez tak mysle, nie brzmi zle
Anka

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Anka »

mam jedno pytanie.Słyszalam ze po dostaniu swiadectwa maturalnego dostaje sie tylko jeden odpis.I kiedy chce skladac papiery na wiecej niz 2 kierunki musze poswiadczac kazdy odpis notarialnie a to kosztuje 70zl za 1 odpis
Powiedzcie ze to nie prawda.
Przeciez ja sie nie wyplace
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Guru »

Go&#x15B&#x107 pisze:Powiedzcie ze to nie prawda.
niestety jest to prawda
bagatha

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: bagatha »

dokladnie, nie dosyc,ze tyle placi sie za egzamin to jeszcze odpis.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości