Pieprzyk

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Pieprzyk

Post autor: yeast »

Nikt ci tu na forum nie pomoże. Najlepiej jednak odwiedź dermatologa. A jesli pieprzyk jest duży i narażony na urazy lub częste opalanie, to najlepiej w ogóle usunąć go prewencyjnie (po usunięciu zawsze przy okazji bada się tkankę pod kątem ewentualnego zrakowacenia).
xienka

Re: Pieprzyk

Post autor: xienka »

yeast pisze:duży i narażony na urazy lub częste opalanie,
duży jest, ale narażony na uraczy lub opalanie nie. ech. no muszę się wybrać bo raczej jest to pieprzyk nowotworowy, bo widzę jak się zmienia. nie swędzi ale właśnie. a niby oglądał go, ale to było ile miesięcy temu prawie 9.
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Pieprzyk

Post autor: omykowa »

Naprawdę to aż takie ważne?
Ja na samych rękach naliczyłabym ze 100 malutkich znamion. W większości płaskich, ale zdarzają się też delikatnie wypukłe, na 1-2 mm. Muszę być ostro zmutowana
Nigdy przenigdy nie smarowałam się kremem +50, to jakiś koszmar byłabym biała jak albinos
xienka

Re: Pieprzyk

Post autor: xienka »

omykowa pisze:Naprawdę to aż takie ważne?
A nie?
omykowa pisze:a na samych rękach naliczyłabym ze 100 malutkich znamion.
Ja mam dużo znamion, ale mi chodzi głównie o Tego pieprzyka, który zmienia się - nie wiadomo czemu.
omykowa pisze:Nigdy przenigdy nie smarowałam się kremem +50, to jakiś koszmar
Uch. Ech. ja smaruję tylko pieprzyki nie ciało.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Pieprzyk

Post autor: yeast »

omykowa pisze:Nigdy przenigdy nie smarowałam się kremem +50, to jakiś koszmar byłabym biała jak albinos
Moze masz inna karnacje. Znam dziewczyne, ktora przez filt 50 potrafi sie oplalic na raczka.

[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 12:18 ]
omykowa pisze:W większości płaskich, ale zdarzają się też delikatnie wypukłe, na 1-2 mm. Muszę być ostro zmutowana
Jestes:P.
xienka

Re: Pieprzyk

Post autor: xienka »

yeast pisze:Moze masz inna karnacje. Znam dziewczyne, ktora przez filt 50 potrafi sie oplalic na raczka
No to ja tak mam . dosłownie na raczka
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Pieprzyk

Post autor: omykowa »

Na pewno inna skóra, choć karnację mam raczej jasną. Żeby się spalić na raczka, to muszę wyjść na ostre słońce bez filtra Na zimową skórę przy śródziemnomorskim słońcu stosuję 25 maksimum, w późniejszych dniach 12-15, więc +50 to dla mnie abstrakcja

Gdybym chciała wszystkie pieprzyki smarować innym filtrem niż resztę ciała, musiałabym się chyba tym bawić z godzinę Naprawdę mam ich dużo i są bardzo ładne ^^ D
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Pieprzyk

Post autor: doktorka »

yo_medikusaa008 pisze:no muszę się wybrać bo raczej jest to pieprzyk nowotworowy, bo widzę jak się zmienia.
no kazdy pieprzyk jest nowotworowy, jedne sa lagodne a inne zlosliwe. wskazaniem do skontrolowania sprawy jest: pojawianie sie nowych znamion u osob po okresie dojrzewania, powiekszanie sie zmian, zmiana wygladu (barwy, struktury itd itp), bolesnosc, swedzenie i ogolnie wszelkie zmiany. takze- dermatolog wskazany.
omykowa pisze:Naprawdę to aż takie ważne?
no fakt faktem, ze wiekszoscpieprzykow to nic groznego, natomiast w zwiazku z tym, ze diagnostyka roznicowa z nowotworem zlosliwym jest czesto niemozliwa bez badania histopatologicznego, to nie mozna tych pieprzykow lekcewazyc i stwierdzaca, chyba wszystko ok". chyba robi roznice)
yeast pisze:to najlepiej w ogóle usunąć go prewencyjnie (po usunięciu zawsze przy okazji bada się tkankę pod kątem ewentualnego zrakowacenia).
no zdecydowanie.
xienka

Re: Pieprzyk

Post autor: xienka »

doktorka pisze:bez badania histopatologicznego,
A można też coś stwierdzić czy jest w porządku oglądając je przez taką lupę (nie wiem jak to urządzenie się nazywa ) bo ja miałam oglądane po tych wakacjach i mówił że on jest ok czy coś takiego.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Pieprzyk

Post autor: doktorka »

na 100% mozna stwierdzic tylko przez badanie histopatologiczne, natomiast dermatolog ma doswiadczenie pewne, ktore powiedzmy upowaznia go do tego, zeby nie wycinac wszystkiego wszystkim i nie badac pod mikroskopem.
xienka

Re: Pieprzyk

Post autor: xienka »

doktorka pisze:i nie badac pod mikroskopem.
No mi akurat badał pod mikroskopem
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Pieprzyk

Post autor: doktorka »

yyy no tak, nie pomyslalam, ze taka lupa to moze byc mikroskop na ten przyklad
xienka

Re: Pieprzyk

Post autor: xienka »

A powiedźcie mi czy to na pewno coś groźnego jak coś zeszło po boku z tego pieprzyka mojego?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości