Pieprzyk

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
pytajaca
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 18:41

Re: Pieprzyk

Post autor: pytajaca »

Hej. Mam pytanie.
Na twarzy mam dużo pieprzyków.(około12) Zresztą na reszcie ciała też jest dużo.
Na twarzy są one dość ciemne, ale nie wypukłe. Nie wiem co to oznacza. Czy powinnam udać się z tym do dermatologa? Jest jakaś możliwość usunięcia tych pieprzyków? Nie podobają mi się. Tylko powodują, że wyglądam gorzej
Co jakiś czas niektóre ciemnieją. Na brzuchu mam jednego pieprzyka trochę wypukłego. POMOCY
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Pieprzyk

Post autor: yeast »

Do dermatologa nalezy isc, jesli zauwazysz, ze ilosc lub wyglad pieprzykow sie zmienia. Jesli chodzi o ich usuwanie, to mozna, ale z pieprzykami na twarzy jest ten problem, ze po usunieciu pieprzyka i tak zostaje blizna.
pytajaca
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 18:41

Re: Pieprzyk

Post autor: pytajaca »

No właśnie co jakiś czas pojawia się mały pieprzyk i towarzyszy temu niby swędzenie. Ale jak się drapie to to nic nie daje. Raz jak mi pojawiał się pieprzyk i ciągle się drapałam w tym miejscu, to teraz jest taki ciemny, a za drugim razem jak mi wyszedł następny i już się nie drapałam to jest teraz taki jasny.
A czy to prawda, że przez to, że się je dużo chipsów to powstają pieprzyki?
MAGDA951995
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2010, o 10:10

Re: Pieprzyk

Post autor: MAGDA951995 »

MAm pełno pieprzyków na całym ciele. SZczególnie na rękach i twarzy Według mnie wygląda to okropnie. Chciałabym się tego jakoś pozbyć, ale nie wiem jak! POMÓŻCIE!
kasiamasia
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 18:01

Re: Pieprzyk

Post autor: kasiamasia »

Mogę Ci jedynie polecić świetnego specjalistę w Gdyni, dr Izabela Żelazny informacje i kontakt znajdziesz na stronie drderma.pl Pani dr usunęła pieprzyka mojej mamie, teraz juz wszystko jest ok
adamPOLAND
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:44

Re: Pieprzyk

Post autor: adamPOLAND »

Witam,więc widzę są rózne rodzaje pieprzyków,a więc pytanie odemnie,dziś po kąpieli przebiłem jeden pieprzyk igłą,był duży bo wcześniej był malutki,dużo krwi zaczęło lecieć ale przez chwilę,mam tylko 2 na ciele,jeden na plecach który własnie naruszyłem a drugi na szyi,którego nie ruszam wogóle.

Więc skoro przebiłem go to spróbowałem tylko szpic tego pieprzyka uciąć ale nie przy samej skórze,krew leciała non stop ale po około 7 min powoli już przestała bo odciąłem kawałeczek i nie całość,ponieważ jak się myłem i go dotknąłem to strasznie mnie bolało
Słyszałem,że jeśli coś się zrobi z ogólnie jakimś pieprzykiem na ciele to dostaje się raka i czy to prawda czy nie tak do końca?
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Pieprzyk

Post autor: Trzcina »

Wszelkich znamion i pieprzyków nie powinno się w ogóle ruszać (ani eksponować na słońcu), ale nie znaczy to, że jak coś z tym zrobisz to od razu dostaniesz raka. Nowotwór nie powstaje na pstryknięcie palca.
Nie rozumiem natomiast celu nacinania ich. Jeśli jakaś zmiana jest niepokojąca, to należy iść na dermatoskopię, a lekarz zleci ewentualnie usunięcie tego.
adamPOLAND
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:44

Re: Pieprzyk

Post autor: adamPOLAND »

o tylko,ze on był taki duży już,w pracy tego nie odczuwałem jak się ocierał,ale się przebierałem i też go dotknąłem to zabolało,miał dużo krwi w sobie,ale będę go obserwować codziennie czy coś się nie dzieje,napewno teraz zrobi się strup bo nic innego nie będzie
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Pieprzyk

Post autor: Seeba »

Wizyta u dermatologa rozwieje wszelkie wątpliwości.
adamPOLAND
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:44

Re: Pieprzyk

Post autor: adamPOLAND »

Seeba pisze:Wizyta u dermatologa rozwieje wszelkie wątpliwości.
tylko,że trzeba mieć czym pojechać do miasta 23 km,tu jest problem,prawko mam ale auta niemam bo nie stać już mi nie potrzeba pomocy,więc pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości