Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: Pablo »

nie no ja nie zakładam że mamy apteczke, ale jak by ktoś już miał to predzje będzie tam zwykła opaska uciskowa a nie Biera

[ Dodano: Sob Paź 13, 2007 19:31 ]
a tak to już racja jesli sie nie ma to sie używa np. koszuli itd
markiz
Posty: 31
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:07

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: markiz »

podoba mi się wasza kłutnia praktycznie o nic (naprawde idzie przy czym sie pośmiać)
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: Pablo »

markiz pisze:podoba mi się wasza kłutnia praktycznie o nic (naprawde idzie przy czym sie pośmiać)
Przecież my się nie kłucimy, tylko wymieniamy swoje zdania
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: Asiulak »

odnośnie opaski uciskowej jak i opaski biera. i jedną i drugą idziezmontować sobie z jakiejkolwiek szmaty.opaska uciskowa (jak mniemam Pablo masz właśnie to na myśli) to często tylko nazwa handlowa bandażu elastycznego, a z niego możemy zrobić zarówno opaskę uciskową (taką która tamuje całkowicie dopływ krwi), opaskę biera jak i (w naprawdę sprajnych przypadkach) opatrunek uciskowy.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: Pablo »

Dzisiaj w zoo widziałem apteczke pierwszej pomocy w razie ukąszenia przez zwierze jadowite a jest nim np. grzechotnik brazylijski. To może nie była apteczk lecz pierwsze pomoc jakiej moze ludzieli sobie osoba poszkodowana.
Znajdowała się w niej szczykawka dzieki której możeby odessac jad, były rózne końcówki. Bandaż ale nie wiem co to był za bandaz. I jakiś przyrząd to rozcienia rany by lepeij mozna by odessac jad, ale nie jestem pewien do czego to służy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: badger »

To pewnie była stara apteczka bo nie wolno odsysać jadu z rany. Wszędzie tego uczą

ps
Pablo pisze:szczykawka
chyba strzykawka
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: Pablo »

badger pisze:chyba strzykawka
Nie chwytaj ze słówka
badger pisze:To pewnie była stara apteczka bo nie wolno odsysać jadu z rany. Wszędzie tego uczą
NIe wiem czy stara, bo wiesz jeśli w polsce hapnie ciebie grzechotnik o i tak chyba lepiej wyssac jad , a nie może być źle bo kierownik starego zoo to jeden z najlepszy specjalistów od gadów który skończył szkołe w USA
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: Asiulak »

ale weź też pod uwage fakt że w zoo musi być osoba wykwalifikowana (po szkole medycznej) która umie posługiwać sie w/w przysządami.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: MUSOPHAGA »

a co zrobić gdy ukłuje nas skrzydlica?
tylko w jednym programie telewizyjnym usłyszałam zasadę postępowania w przypadku ukłucia w/wym ryby. należy wtedy trzymać dłoń w bardzo ciepłej wodzie(najwyższa temp. jaką jesteśmy w stanie znieść). ale co zrobić gdy zwierzę podczas łowienia skoczy nam np. na klatkę piersiową.
może ktoś z Was wie gdzie szukać ratunku, zna jakąs dobrą ksiązkę?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: Pablo »

Z tego co wiem bo mi mówili w zoo bo jest tam szkrzydlica to tak ja piszesz powinno się reke wsiadzic do ciepłej wody. Jad skrzydlicy nie jest w stanie zabic czlowiek, wiem tylko tyle, że jest potworny ból i ręka puchnie bardzo mocno.

Ale jaka ryba ma Ci skoczyć podczas łowienia ryb

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: MUSOPHAGA »

MUSOPHAGA pisze:ale co zrobić gdy zwierzę podczas łowienia skoczy nam np. na klatkę piersiową.
zwierzę czyli.wspomniana wcześniej skrzydlica.
bestia skoczna jest.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: Pablo »

No w sumie w polsce to Ci skrzydlic nie skoczy, bo z tego co wiem skrzydlica ognista występuje koło Australii , ale jeśli już zaatakuje w klatke piersiowa to może być już znacznie gorzej. Bo jeśli założymy ze kolec trafi w serce to prakycznie trup na miejscu ewentulanie moze pomoc ratunkowa cos pomoze.
A skrzydlica to dość agresywna rybcia

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Pierwsza pomoc w razie ukąszenie przez jadowitego wężą

Post autor: MUSOPHAGA »

Pablo pisze:No w sumie w polsce to Ci skrzydlic nie skoczy
skoczy, skoczy bo skoczyła na mojego męża
zdążył się odsunąć.za drugim razem może być inny bieg wydarzeń!
dlatego właśnie pytam.
Pablo pisze:z tego co wiem skrzydlica ognista występuje koło Australii
jest to również jedna z piękniejszych ryb morskich, bez problemu dostępna w sklepach z akwarystyką morską:P
Pablo pisze:ewentulanie moze pomoc ratunkowa cos pomoze.
z rozmów akwarystów morskich wiem, ze lekarze bladego pojęcia nie maja co to skrzydlica(w większości przypadków), a co dopiero jak postępować w stanach zagrożenia.
Pablo pisze:Bo jeśli założymy ze kolec trafi w serce to prakycznie trup na miejscu
skrzydlica to nie płaszczka, która powala na miejscu. ale realne zagrożenie jest.
możesz zapytać zapytać opiekunów morskiego w ZOO co robić w momencie kolejnego skoku na klatę:)? z góry dzięki!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości