Pierwsze dni na uczelni..

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Gosiaczek »

Zachęcam do dyskusji na temat Waszych pierwszych dni na uczelni.

Jestem jedną z wielu osób, które mają za sobą pierwsze zajęcia i chciałabym się dowiedzieć jak przechodziliście etapadaptacji do nowych warunków/środowiska.
Mam już za sobą 5 dni zajęć i jestem delikatnie mówiąc załamana. Nie myślałam, że będzie tyle zajęć tyle materiału, który trzebaprzetrawić w bardzo krótkim czasie. Hehe mi się wydawało że student to ma fajne luźne życie .
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Savok »

wszystko zalezy od podejscia. luzy tez mozna miec, tylko pozniej problem sie pojawia w okolicy sesji, ale coz, studiowac mozna wiele lat P
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: badger »

Ja jestem zachwycony prawie wszystkim (oprócz fizyki) Super warunki do nauki, bardzo fajni wykładowcy i doktorzy na ćwiczeniach. Materiału fakt że trzeba dużo przerobić ale w końcu czego się można było spodziewać? Jednak na imprezy starczy czasu na pewno a w środę mam pierwsze koło
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Vinci »

Ja pozwolę sobie poszerzyć nieco temat rozmowy. Pierwsze dni na uczelni to często również pierwsze dni w nowym mieście, z nowymi ludźmi i współlokatorzy. Jak przebiegał wasz etap adaptacji do mieszkania z kimś w pokoju? Ja jestem już na drugim roku ale dopiero od kilku dni mieszkam ze współlokatorem. krępująco i niezręcznie]. Jak to było w waszym przypadku?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: badger »

Ja mam takich współlokatorów że chyba nie mogłem lepiej trafić czasem jest tak że dwa dni ich nie widzę. Jedna osoba już pracuje i wychodzi koło 6 rano a wraca koło 22, a chłopaki z drugiego pokoju wychodzą z niego tylko jak już muszą
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: MiRACiDiUM »

Ja dojeżdżam na uczelnię, więc nie miałem przyjemności mieszkać w akademiku. -) Może to się jeszcze zmieni. A co do pierwszych dni na 3 roku, to bardzo mi się podoba, zmieniła mi się prawie całkowicie grupa, bo jesteśmy już po podziale na specjalności. -) Chyba tylko anatomia mi średnio odpowiada z przedmiotów, a reszta jest bardzo OK (prawie sama mikrobiologia i biochemia).
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Vinci »

Ja mam takich współlokatorów że chyba nie mogłem lepiej trafić czasem jest tak że dwa dni ich nie widzę.
Ja jednak wole zeby współlokatorzy mieszkali ze mną, a nie u mnie ]
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: badger »

Ja mam pokój razem z kolegą z LO a w drugim pokoju jest dwóch studentów i w trzecim dziewczyna. Gdybym miał sam mieszkać to chyba wybrał bym akademik żeby być w większej grupie.
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: alces »

badger pisze: Jednak na imprezy starczy czasu na pewno

hehe profesor Błaszak Wam wypelni wolny czas
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: badger »

alces pisze:hehe profesor Błaszak Wam wypelni wolny czas
a od jakiego przedmiotu jest? Jeszcze nie pamiętam nazwisk wszystkich profesorów
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Asiulak »

pierwsze dni na uczelni. hmm przeraziłąm sie nieco już samym współczynnikiem feminizacji na roku.mamy tylko 15 chłopaków. po pierwszych ćwiczeniach miałam dość. mam już zapowiedziane 3 koła. jednak chyba nie będzie tak źle jak na to wygląda na początku. a przynajmniej jestem dobrej myśli
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: alces »

badger pisze:
alces pisze:hehe profesor Błaszak Wam wypelni wolny czas
a od jakiego przedmiotu jest? Jeszcze nie pamiętam nazwisk wszystkich profesorów
to byl przedmiot zoologia systematyczna I (w 2 sem) czyli byly tam pierworniaki i bezkergowce, ale z powodu bardzo zlych wynikow i nie wystarczajacego czasu na opanowanie materialu, zostalo to od tego roku rozbite na pierwotniaki w 1 semstr a berkregowce 2 semestr - to ten profesor co powiedzial u Was na wykladzie ze przez jego przedmiot wylecialo 40 os z mojego rocznika,. ale wyklady sa naprwde bardzo fajne, ale sporo nauki,
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: badger »

To już wiem który. Wydawał się bardzo sympatyczny, a wykład przynajmniej dla mnie był bardzo interesujący może dlatego że od zawsze uwielbiam zoologię mam nadzieję że napiję się z nim herbaty po egzaminie chociaż powiedział że w tamtym roku dał tylko jedną ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości