pies pomocy

dianulka111
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2008, o 09:31

pies pomocy

Post autor: dianulka111 »

Hej jestemtu nowa i mam psa od wczoraj już sie do mnie przyzwyczaił przychodzi je mi z reki ale ma on4 miesiace i nigdy nie chodził na smyczy kieddy ja zabieram go na dwór na smyczy to siada i siedzi czy da sie go nauczyć chodzenia na smyczy jak tak to jak prosze pomocy
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: pies pomocy

Post autor: malwka »

Oczywiście, że się da! Przecież to jasne, że pies nie od razu będzie z przyjemnością chodził z czymś co mu zaciska szyję (obroża), w dodatku przyczepiony do jakiegoś sznurka. Nie wymagaj od psa za wiele! Przyzwyczajanie rozpoczyna się od niewielkich kroczków. Najpierw załóż mu obrożę, niech chodzi kilka chwil w samej obroży. Następnie, kiedy się już zrelaksuje, możesz przypiąć smycz. Tylko nie wychodź z nim od razu na spacer! Nowe bodźce, nowe zapachy i otoczenie to już wystarczający stres dla zwierzęcia, nie mówiąc już o prowadzeniu na smyczy. Najpierw wystarczy, że pochodzisz z nim PO MIESZKANIU! Niech przyzwyczai się do smyczy w swoim najbliższym otoczeniu. Dopiero jak zacznie normalnie zachowywać się w mieszkaniu, możecie wychodzić na zewnątrz.

Jeśli w mieszkaniu też będzie siadał (a zapewne tak będzie na początku) zachęć go. Nie ciągnij, nie krzycz, nie denerwuj się. Powiedz łagodnie, ale stanowczo:do mnie", szarpnij DELIKATNIE smyczą i zaraz poluźnij. No i wystaw rękę z jakimś smakołykiem. Na pewno na niego się skusi Powtórz to pare razy i pies powinien się przyzwyczaić.

Nie można szczeniąt od razu rzucać na głęboką wodę. Wszystkiego ucz go małymi krokami.
życzę powodzenia
dianulka111
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2008, o 09:31

Re: pies pomocy

Post autor: dianulka111 »

dziekuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość