Pies sam w domu....pomocy!!!

Suza
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2008, o 18:43

Pies sam w domu....pomocy!!!

Post autor: Suza »

Witajcie. Zwracam sie do Was z prosba o pomoc. Mam 3,5 letniego shi-tzu, ktorego bardzo kocham, ale ktory jednoczesnie ostatnio spedza mi sen z powiek. Chodzi mi o zostawianie pieska samego w domu. Gdy tylko opuszcze mieszkanie zaczyna sie glosne szczekanie. Probowalam zamykac psiaka w sypialni, gdyz tam tak glosno nie slychac szczekania ale.uwagato nie jest zartpsiak bral drzwi z przyslowiowego BYKA Sasiedzi po kilku minutach szczekania podnosza alarm, a ja nie wiem co robic Nie chodzi mi o zostawianie na wiele dlugich godzin, ale co kilka dni na 2-4 godziny. Prosze o pomoc, za ktora z gory dziekuje!
ja_sama
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2008, o 19:35

Re: Pies sam w domu....pomocy!!!

Post autor: ja_sama »

Może zacznij zostawiać pieska samego na 5-10 minut, żeby nauczył się, że zostawanie nie jest takie straszne i właścicielka wkrótce wróci. Nie próbój sie z nim żegnać, poprostu wyjdź. Po powrocie też nie okazuj emocji, dopiero po chwili pogłaskaj psa i pochwal (smaczna nagroda mile widzaina:)). Dobrym pomysłem będzie też zostawienie ulubieńcowi zabawki, do której wkłada się sucha karmę (wyjęcie z niej jedzenia jest dla psa dość absorbujące). Po jakimś czasie pies powinien się przyzwyczaić, uspokoić i wyciszyć. Czas zostawania w domu też się z pewnością wydłuży.
Życzę powodzenia, wytrwałości i przede wszystkim cierpliwości!
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Pies sam w domu....pomocy!!!

Post autor: Saint »

ja_sama pisze:Po powrocie też nie okazuj emocji, dopiero po chwili pogłaskaj psa i pochwal (smaczna nagroda mile widzaina:)).
A dlaczego nie?
Hmm?
Dziwny ten stereotyp.
Akurat jeśli chodzi o to, to kierowanie się Amichien bonding stworzonym i sugerowanym przez Fennell nie jest w tym wypadku najlepszym pomysłem moim zdaniem.
Awatar użytkownika
ddzzaassttaa
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2009, o 15:52

Re: Pies sam w domu....pomocy!!!

Post autor: ddzzaassttaa »

Saint pisze:
ja_sama pisze:Po powrocie też nie okazuj emocji, dopiero po chwili pogłaskaj psa i pochwal (smaczna nagroda mile widzaina:)).
A dlaczego nie?
Hmm?
Dziwny ten stereotyp.
Akurat jeśli chodzi o to, to kierowanie się Amichien bonding stworzonym i sugerowanym przez Fennell nie jest w tym wypadku najlepszym pomysłem moim zdaniem.
Nie można kazywać dużo emocji ponieważ pies przyzwyczaja się do ciebie . musisz mu pokazać ,że to ,że zostaje sam w domu , nie jest czymś w typie wyczynu tylko rzeczą normalną .
Zostawiaj pieska na 5-10 minut samego i jeśli wytrwa, nagradzaj przysmakiem, jeśli piszczy nie. Następnego dnia zostaw go na dłużej i tak w kółko ]
Nauczy się, trzymam kciuki D
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Pies sam w domu....pomocy!!!

Post autor: Dzida »

Na początku przyzwyczaj psa do zostawania w domu. Na początku moze być to uciążliwe, ale z czasem powinny być efekty.
Przed wyjściem weź go na dłuższy spacer aby załatwił wszystkie potrzeby oraz wybiegał się. Kiedy przyjdziesz daj mu rozrywki- zabawki, aby podczas Twojej nieobecności pies się nie nudził. Ponadto daj mu pełną miskę wody i troszkę jedzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości