Plan prezentacji :)

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Hockey
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2014, o 15:16

Plan prezentacji :)

Post autor: Hockey »

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Na maturę ustną wybrałem temat: Omów cechy gatunkowe bajki i wskaż funkcje, jakie spełniała ona w wybranych epokach. Odwołaj się do wybranych przykładów

Czy byłby ktoś tak miły i mógłby mi sporządzić w paru punktach plan prezentacji. W domu nie ma kto mi pomóc więc próbuje szczęścia tutaj na forum

Wybrałem 4 bajki - Mickiewicz - romantyzm
Krasicki - oświecenie
Jean de la Fontaine - renesans
Ezop - starożytność

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Plan prezentacji :)

Post autor: Lika »

Ale jak mamy Ci stworzyć plan prezentacji, jak nie wiemy o czym chcesz w niej powiedzieć?
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Plan prezentacji :)

Post autor: Trzcina »

Masz wzory w internecie, pisz na ich podstawie. Człowieku, to jest egzamin dojrzałości, nie możemy napisać za ciebie prezentacji maturalnej. Widać, że masz z tym problem, ponieważ to nie jest twoje pierwsze pytanie na ten temat - poczytaj sobie trochę ogólnie o prezentacji, bo to jest banalnie proste i na pewno sam sobie poradzisz
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Plan prezentacji :)

Post autor: Lika »

Poza tym, plan prezentacji wnosisz ze sobą na maturę, on pomaga Ci jeśli się zgubisz w trakcie, on też mówi Ci o czym będziesz po kolei mówił, to taka ściągawka dla Ciebie (i dla nauczycieli, bo o ile dobrze pamieam to oni też go dostają i zerkają co będzie po kolei), więc co Ci da to, że ktoś z nas go napiszę, jeśli jak już wspomniałam nie wiemy o czym i jak po kolei chcesz swoją prezentację przedstawić. Jeśli nie wiesz jak sporządzić plan, napisz najpierw prezentację, wtedy będziesz wiedzieć o czym mówisz, i po kolei sobie zapiszesz, że np:
1. Wstęp:
- przybliżenie nazwy gatunku
- krótka historia formy
- wymienienie najważniejszych cech gatunków
2. Taka i taka cecha w tym i tym,

etc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość