Plazmodesmy- ilustracje

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
alea44
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2017, o 18:56

Plazmodesmy- ilustracje

Post autor: alea44 »

Witam.
Piszę pracę licencjacką na temat ultrastruktury plazmodesm. Jednym z podrozdziałów niestety koniecznym jest rys historyczny i bardzo potrzebuję do niego obrazów przedstawiających plazmodesmy widziane w mikroskopach konfokalnym(a)zwykłym i b)3D-SIM) i elektronowym (c)skontrastowanych czterotlenkiem osmu i d)za pomocą aldehydów e)utrwalonych z użyciem kwasu taninowego i f)technik mrożeniowych, najlepiej freeze -substitution). Problem polaga na tym, że nie mam pojącia gdzie to znaleźć, nawet jak w artykułach znajdę zdjęcie plazmodesmy to autor nie podaje matody barwienia i utrwalania preparatu. Ponadto powinnam mieć też ilustracje do plazmodesm pierwotnych oraz wtórnych. Z tego co wyczytałam w Hejnowiczu nie da się ich wizualnie odróżnić i tylko różnią się sposobem powstawania więc może jakiś schemat powstawania, bo jak nie znajde będę musiała sama narysować a w takich rzeczach dobra nie jestem. Też próbowałam szukać na różne sposoby łącznie z cytokinezą i nic z tego. Jak ktoś może polecić jakieś artykuły bądź książki byłabym wdzięczna, bo inaczej nie zaliczę pracowni.
henmirec23
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2017, o 08:45

Re: Plazmodesmy- ilustracje

Post autor: henmirec23 »

Skoro taki temat pracy wybrałeś to pisz

A tak na poważnie to musisz po prostu pójść do biblioteki uniwersyteckiej lub głównej lub sprawdzić w wielu bibliotekach, a nie tylko Google
alea44
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2017, o 18:56

Re: Plazmodesmy- ilustracje

Post autor: alea44 »

Nie, że tylko google. Byłam już w bibliotece akademickiej, przejrzałam wszystkie książki, które tylko mogłyby mieć z tym cokolwiek wspólnego i nic. Nie wiem już gdzie szukać dlatego się pytam. Szczerze powiedziawszy to nie mój pomysł tylko wymagania mojego promotora. Według mnie spokojnie obyłoby się bez ilustracji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości