Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 paź 2013, o 00:57 

Zdjęcia nie weszły tutaj linki:
http://postimg.org/image/tnj6lehxt/
http://postimg.org/image/3qxbdx1ab/

PostNapisane: 25 lut 2014, o 20:11 

Jeśli jesteście z Wielkopolski to polecam www.derdez.pl.tl
Miałem ten problem, po 3 wizytach tej firmy już jest normalnie, nie budzę się pogryziony i pluskwy zniknęły. www+derdez+pl+tl Plusy zastępują kropki

PostNapisane: 17 maja 2014, o 17:25 

Chyba to autoreklama.
Nie polecam tej firmy. Zamówiłam wizytę, Pan zachwalał swoje środki i gwarantował mi 100% skuteczność z gwarancją. Niestety nie wytępił robactwa a jak przyszło do reklamacji to wykręcił się.

PostNapisane: 8 cze 2014, o 19:52 

Witam wszystkich zmagających się z tym niemiłym problemem.

Ja równiez przez to przechodziłam. Kupiłam mieszkanie z rynku wtórnego i w jednym z łożku były te robale. Łóżko wyrzucilam, ale pech chciał że przeniosły sie do nowego. pierwsze co, dezynfekcja, Pan przyszedl 3 razy i psikał po listwach ( za każdą wizytę około 100 zł). dalej miałam krostki ... sama postanowilam podjać się dezynfekcji, kupowałam środki do rozrobienia i leciałam nimi po listwach. Nie chciałam gazować mieszkania. Przeczytałam wszystko o tych pasożytach i uwierzcie nie potrafilam tego zwalczyć. na szescie, jestem osobą ktorą wszystko gryzie, stąd wiedziałam że te robactwa jeszcze są gdzieś w mieszkaniu - bo nie wszystkich gryzą ( np mojego chłopaka który spał ze mna na jednym łózku nie gryzły). myśłalam ze popadłam juz w obłęd, paranoje. prasowałam, prałam, dezynfkowalam, miałam dość. i wpadłam na pomysl kupinie myjki parowej ( niewielka i nie dorga, a pozniej moze sie do czegos innego przydać). przeleciałam myjką całe mieszkanie łącznie z łózkiem - z łóżka wypadały już nieżywe! Póki co mam spokoj ale paruje systematycznie, bo wiem że te zwierzątka są bardzo zmutowane i bardzo cieżko je zwalczyć.

ja kupilam cos takiego w sklepie internetowym za 80 zł :

http://allegro.pl/myjka-parowa-cisnieni ... 54097.html

Mam nadzieje że pomogłam, bo wiem jaki to problem.

PostNapisane: 10 lip 2014, o 18:44 

UWAGA NA NOCNE POCIĄGI!!!
Sanepid mówi, że pluskwy zanoszą tam bezdomni, którzy koczują w wagonach czasowo wyłączonych z ruchu, stojących na uboczu. Śpią tam, a zatem wybierają pewnie wygodniejsze wagony sypialne. Takim właśnie jechałam - nocnym, kuszetką. Z 6 osób w przedziale musiały pogryźć tych 'smaczniejszych', bo nie zanotowałam ukąszenia, przez co również nie zdałam sobie sprawy, że to tam było i nalazło mi tłumnie do plecaka. Plecaka, który noszę wszędzie. W ten sposób nieświadomie zasiałam je w dwóch mieszkaniach, dwóch hostelach i biurze w pracy. 5 pomieszczeń do dezynsekcji!!!
Hostele poradzą sobie same a mnie czeka wojna strategiczna. Dom rodzinny, mieszkanie wynajmowane w mieście pracy i biuro w pracy. W tych trzech zanotowałam ukąszenia.
Zarejestrowałam się na tym forum aby zadać konkretne pytania co do rozmnażania się pluskiew:
- Czy w przypadku, gdy na całe pomieszczenie są 1-2 samice/samce a nie ma osobnika płci przeciwnej to będą mogły się rozmnożyć?
- Jak długo zajmuje młodej wyklutej ze stadium I dorośnięcie do wieku rozrodczego?
- Ile mniej więcej razy od wyklucia do dorośnięcia i pierwszego złożenia jaj musi napić się krwi?

Byłabym wdzięczna za podpowiedzi.

PostNapisane: 15 lip 2014, o 11:03 

Nawet jeśli w pomieszczeniu są same samice, to mogły one zostać wcześniej zapłodnione. Samica składa w ciągu całego swojego życia 250- 500 jaj (żyje 2 lata). Dziennie może złożyć od 4-12 jaj.
Czas rozwoju jaja zależy od temperatury (im jest wyższa, tym rozwój ten następuje szybciej). Latem, kiedy temperatura może dochodzić do 35 stopni larwy z jaj wylęgają się już po 4- 7 dniach. Kiedy temperatura jest niższa (około 15 stopni) po 2-4 tygodniach.
Larwy linieją 6 razy. W każdym stadium larwalnym pobierają krew, ponieważ jest im ona niezbędna do wzrostu, dalszego rozwoju i linienia. Kiedy brak pożywienia - może przeżyć 150 dni, ale jej rozwój ulega zahamowaniu. Przed każdym następnym linieniem pobiera krew.
Rozwój pluskwy trwa od 7- 10 tygodni. Jeśli zniszczysz larwy, skrócisz ten okres.

Zapraszam na stronę http://www.lontra-uslugi.pl tam w dziale dezynsekcja (zakładka odpluskwianie) znajdziecie więcej informacji. Natomiast dla osób walczących u siebie w domu z pluskwami zapraszam na firmowego Facebooka. Znajdziecie tam sporo porad jak zlikwidować pluskwy (na stronie głównej jest przekierowanie na FB).

PostNapisane: 6 lut 2015, o 14:06 

Dopiero od dermatologa dowiedziałam się kto jest winowajca i skąd mam czerwone plamki na skórze. Kupiliśmy mieszkanie z rynku wtórnego i niestety z tym pluskwowym problemem, na szczęście już po - skutecznie zwalczone a problemem zajęli się panowie z firmy http://greenstyle.com.pl/zwalczanie-pluskiew-warszawa/

PostNapisane: 27 kwi 2015, o 10:09 

Nie chcę Cię martwić, ale chyba nie ma konkretnych zwierzaków, które będą wyjadać te pluskwy. Z drugiej strony myślę, że kot
sprawdziłby się w takiej roli. Koty są ciekawskie i pewnie jak zobaczą taką ruszającą się pluskwę to od razu ją zjedzą :)
Mój kot w każdym razie zajadał się czasem robakami, łapał je, bawił sie nimi i zjadał :P
Może kot jest jakimś rozwiązaniem. Jak zwierze nie pomoże, to prawdopodobnie pozostaje dezynsekcja
W każdym razie - rozwiązanie jakies musi być!

PostNapisane: 6 maja 2015, o 08:26 

różne środki często nie działają i najprościej jest zatrudnić ekipę która pozbędzie się robactwa

PostNapisane: 6 maja 2015, o 08:27 

różne środki często nie działają i najprościej jest zatrudnić ekipę która pozbędzie się robactwa

PostNapisane: 6 maja 2015, o 15:21 

egzamin-z-zoologii-vt64918.htm czy ktoś mógłby pomóc? ;c

PostNapisane: 1 mar 2016, o 09:38 

No właśnie, też mam problem z pluskwami... Sprzątanie całego mieszkania, regularne pryskanie specjalnymi sprayami i inne cuda nie pomagają... Sąsiedzi mają to samo! Moja siostra miała kiedyś problem z rybikami w swoim domu i pomogła jej dezynsekcja przeprowadzona przez firmę Prusator. Ktoś korzystał z ich usług? Bo jestem już bliska obłędu...

PostNapisane: 16 lut 2017, o 10:07 

Pluskwy można przynieść niepostrzeżenie, tak jak to było w moim przypadku, córka przywiozła z zimowisk. Nigdy wcześniej nie widziałam tego owada i gdy zobaczyłam pierwsze "sztuki" nie skojarzyłam ich z pogryzieniem rąk córci. Dopiero gdy zauważyłam rządek pluskw na pościeli córki przeraziłam się, na forach przeczytałam chyba wszystkie dyskusje i się załamałam, to chemią nie można usunąć. Okazało się, że oprócz łóżka córki zostało "skolonizowane" nasze łóżko a po tygodniu zauważyliśmy też ukąszenie drugiej córci w drugim pokoju. Mieszkamy w domku jednorodzinnym. Decyzja była taka, że przenosimy się spać na dół. Łóżko starszej i nasz materac usunęliśmy, tak samo poduszki, kołdry, pościel a wszystkie rzeczy, które można wyprać przeprałam w temp min 60 st.C. Zastosowaliśmy dwa razy bomby chemiczne, różne opryski, nawet ziemię okrzemkową :) Każdą rzecz, meble, ściany, podłogi, sufit przemyliśmy a ramę naszego łóżka mąż opalił opalarką. Kupiłam również parownicę, którą wykorzystywałam szczególnie do różnych szczelin. Wnioski przyszły same. po totalnym oczyszczeniu pomieszczeń po ok 2 miesiącach postanowiliśmy wprowadzić się spowrotem. Zastosowałam jednak ochronę - nazwałam to "czyste wyspy" :) Odsunęłam łózka (już nowe) od ściany i każdą nogę czy element, który stykał się z podłogą otoczyłam taśmą klejącą taką na muchy z mocno klejącym się klejem na wierzchu. Ponieważ pluskwa żywi się tylko krwią a prowadzi ją do "jadalni" nasz wydychany dwutlenek węgla, więc uznałam, że będą chciały się kierować głównie na łóżko. I tak było. Na lepy złapałam jeszcze kilka owadów w ciągu ok miesiąca. Lepy pozostawiłam jeszcze kilka miesięcy od czasu do czasu wymieniałam je. Pluskwy można się pozbyć, jak jest ich mało to tylko metodami mechanicznymi - lepy i gorąca para (pranie i prasowanie) jak jest ich już chmara to najpierw chemicznie a potem polecam "czyste wyspy".

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5