po mat-fizie na farmację ?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
dfagdfagdfgadfgdf

po mat-fizie na farmację ?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

Od września idę do 2 klasy LO o profilu mat-fiz W gimnazjum wahałam się nad mat-fizem i bio-chemem. Wybrałam ten profil, ponieważ sugierowałam się tym, że byłam na rejonie z matmy, a z chemii nie dostałam sie .
Jednak teraz wiem, że bardzo chciałabym iść na farmację na GUMed . Niestety nie mam możliwości, by przenieść się do bio-chema . Klasy te są przepełnione, poza tym w mojej szkole nie ma fakultetów z przedmiotów, które są rozszerzone (czyli ja nie bedę mogła chodzić na fakultety z matmy i fizy). To jest ten jedyny plus , że w trzeciej klasie mogę sobie trochę nadrobić tą biole i chemię rozsz., ale zdaję sobie sprawę, że to i tak za mało .
Przenieść się do innej szkoły nie chcę, ponieważ ta do której chodzę jest najlepsza w moim mieście. Nauczyciel od bioli i chemii nie jest zły, czasami na lekcji dopowiada coś z rozsz. .
Słyszałam, że dużo jest takich osób jak ja i nie idzie im źle na maturze, bo w końcu to umysł ścisły, a podobno sporo zadań jest na myślenie .

Myślicie, że dam radę Z czego korzystać przygotowując się do matury Co polecacie dla osoby będącej na mat-fizie POMOCY
Ostatnio zmieniony 2 lip 2011, o 19:37 przez dfagdfagdfgadfgdf, łącznie zmieniany 1 raz.
dfagdfagdfgadfgdf

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

i jeszcze jedno pytanie. jeśli nie dostanę się to jaki kierunek wybrać myślałam nad biotechnologią na PG albo PWarsz (specjalność:leki i kosmetyki), ale słyszałam, że nie ma po tym pracy.
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: crist »

Na pewno masz szanse Tym bardziej, że przed Tobą dopiero 2 klasa, więc masz do nadrobienia tylko jeden rok właściwie. Są osoby które po klasach humanistycznych celują w studia medyczne i też jakoś sobie radzą, niektórzy decydują się na to dopiero w 3 klasie.

Ale co do nadrabiania, to radziłabym jednak zacząć juz w tym roku, a nie dopiero w 3 klasie. Bo czasu jednak wtedy jest za mało, już samo powtarzanie bardzo męczy, a co dopiero nauka wszystkiego od początku. Ale jak wiadomo wszystko jest możliwe i przy odrobinie samozaparcia na pewno się uda.
Możesz też zapytać swojego nauczyciela od biol o polecenie jakiejś sobrej książki z rezszerzeniem (ja miałam z Operonu, ale te do 1 i 2 klasy średnio polecam, za to do kl 3 jest naprawde niezła, dobrze omówiona cała genetyka).
A co do chemii - trochę teorii przyswoić trzeba, a potem polecam dużą ilość zadań żeby sobie wyrobić umiejętność szybkiego i łatwego myślenia o tym
dfagdfagdfgadfgdf

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

widzę, że masz dobre wyniki z czego korzystałeś ?
ja na dzień dzisiejszy zaopatrzyłam sie w podr. z operonu z bioli i chemii, poza tym zamówiłam na allegro vademecum z bioli z operonu, bo widziałam, że więcej jest w nim info
czy coś jeszcze warto mieć?
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: crist »

Z chemii żadnych podręczników nie miałam, wszystko właściwie mam wyniesione z lekcji, ewentualne braki już raczej z bardziej fachowej literatry nadrabiane. Zadania ze zbiorów Pazdro i Persona, ABC maturalne z chemii no i oczywiście arkusze maturalne z Omegi.
Z biologii to właśnie wspomniane już książki Operonu + do pierwszej klasy dodatkowo mieliśmy z WSiP (coś pod redakcją Spalika), dwa zbiory z Omegi - arkusze maturalne i zadania ulozone jakos tematycznie. Czasem korzystaliśmy jeszcze z ćwiczeń z serii z tangramem, całkiem fajna sprawa i rzeczywiście sporo osób korzysta z vademecum, ale to zależy od konkretnej osoby, mi jakoś nie przypadło do gustu. No i oczywiście od nauczycielki dostawaliśmy jakieś tony kserówek z zadaniami, to były w dużej mierze stare matury jakiś 2003 rok i tym podobne, trochę ze Persony do biologii
dfagdfagdfgadfgdf

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

dzięki za odp
dfagdfagdfgadfgdf

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja? jestem ciekawa innych odp z czego korzystaliście i co z pewnością jest niezbędne
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: Biochejter »

alibi94 pisze:czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja?
No, był. Ja i miliard innych. Nie wiem w czym widzisz problem.
alibi94 pisze:z czego korzystaliście i co z pewnością jest niezbędne
Ja sobie kupiłem 3 książki do rozszerzonej biologii i 3 książki do rozszerzonej chemii i się ich nauczyłem i to na tyle magicznej historyjki. Arkuszy nie było wtedy za bardzo, obecnie macie lajcik - wiecie o co pytają na maturze, w dodatku są jakieś zbiory zadań pod nową maturę teraz, kompendia i inne bzdety, także tego.
dfagdfagdfgadfgdf

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

zależy mi na dobrym wyniku na maturze
"Nie wiem w czym widzisz problem. poprostu chcę być dobrze przygotowana. czytać wszystko jest bez sensu.strata czasu. szukam czegoś co jest dobre
pytam tak jakby o opinie książek do których warto zajrzeć a do których nie.
dfagdfagdfgadfgdf

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

"obecnie macie lajcik - wiecie o co pytają na maturze, w dodatku są jakieś zbiory zadań pod nową maturę teraz, kompendia i inne bzdety, także tego. owszem na rynku jest masa książek ale nie każda jest dobra na maturę rosz. w niektórych są braki w niektórych aż zanadto.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: Biochejter »

Ja miałem w ręku tylko podręczniki Operona i nic więcej. Po co czytać więcej, to właśnie strata czasu dla mnie. a podręczniki przerobić i tak musisz. Wystarczy nagt90%, a już z arkuszami to na bank.

Ps. są na tym forum tematy na tysiąc stron z jakich materiałów korzystać do matury. Kolejny jest chyba zbędny trochę.
Iskra14
Posty: 371
Rejestracja: 19 lip 2009, o 22:28

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: Iskra14 »

Cześć Ja chodziłam na mat-fiz i pod koniec pierwszej klasy zdecydowałam, że chcę zdawać maturę z biologii i chemii na poz. roz.

Za pierwszym podejściem miałam 82 z bio i 80 z chemii.

Studiowałam rok farmacje, po roku poprawiłam maturę i jestem na stomatologii. Na farmacji ścisły umysł na pewno się przydaje, ale niestety kuć też trzeba dużo.

Naukę zaczęłam na tych wakacjach, które Ci się teraz zaczęły. Może jesteś w lepszej sytuacji bo ja nigdy szybciej biologią się nie interesowałam, idąc do liceum chciałam być geodetką, ale tak wyszło, że polubiłam chemię, a sama chemia to za mało i musiałam się nauczyć bioli.

Szłam z programem wg. podręczników operonu doczytując jeszcze Biologię Villego (ciekawsza książka), robiłam sobie notatki z poszczególnych działów (mama mnie tego pytała^^) i po każdym takim przerobionym dziale szukałam zadań z danego tematu w arkuszach maturalnych i zbiorach zadań (polecam omegę).
Później chodziłam na konsultacje do mojej pani z biologii (ona dawała mi do domu różniste arkusze, także stare matury i później mi je sprawdzała i oddawała z poprawionymi błędami). Jak masz fajnego nauczyciela to warto spróbować, ja po prostu poszłam na lekcji w drugiej klasie i powiedziałam jaka jest sytuacja i czy by mi mogła udzielić jakiś rad

Z chemii chodziłam na fakultet i trochę na korki (ale babka za bardzo nie wiedziała jak mnie przygotować do tej matury).
Z tego przedmiotu polecam dobre korki tym bardziej, ze teraz w CKE odchodzą na maturze z chemii od stałych schematów.

Wszystko jest do zrobienia tylko trzeba chcieć

Życzę powodzenia i DETERMINACJI.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: po mat-fizie na farmację ?

Post autor: Michch »

Cześć!
Masz jeszcze mnóstwo czasu do nauki. W 2 lata to się można encyklopedii PWN na pamięć nauczyć Ja też byłem na mat-fizie, a przez całą drugą klasę byłem na etapie przygotowań do egzaminu z rysunku na architekturę i urbanistykę. Jakoś w wakacje rok temu obudziłem się rano, i zdałem sobie sprawę, że to nie to. To znaczy miałem wątpliwości na długo przed, ale w jednej chwili zrezygnowałem z tego pomysłu i postanowiłem, że wystartuję na medycynę. Od września zacząłem nadrabiać materiał z biologii (chemii nie zdawałem), nawet nie było strasznie ostrego kucia . I udało się! I jestem z tego powodu bardzo, ale to bardzo szczęśliwy

Także jak się postarasz, to na pewno dasz radę. Odrobina samozaparcie+dobry korepetytor z chemii, a sukces na maturze murowany. Nie polecam korepetycji z biologi. Strata kasy, tego przedmiotu można się spokojnie samemu nauczyć. A, i korzystałem tylko z podręczników Operonu + arkusze maturalne.
Trzymam za ciebie kcuki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość