Położnictwo

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
AaaniA77
Posty: 11
Rejestracja: 3 cze 2007, o 16:21

Położnictwo

Post autor: AaaniA77 »

Chciałabym zostac stomatologiem, ale niestety bardzo trudno się dostać, więc myślę o czymś innym jakby mi się ze stomą nie udało. Tak więc co myślicie o położnictwie i kosmetologii Czy to prawda, ze jako położna moge całkiem nieźle zarabiać Bo nie wiem czy to zawód opłacalny. Podobnie z kosmetologią. Byłabym wdzięczna za pomoc : )
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Położnictwo

Post autor: Martusia »

AaaniA77 pisze: Czy to prawda, ze jako położna moge całkiem nieźle zarabiać
jeżeli jakies 800-1000 zł na reke na miesiac to niezłe pieniądze to polecam
tak powaznie to zawód fajny, ale malo oplacany przez nasz cudny rzad
AaaniA77 pisze: Podobnie z kosmetologią.
duzo osob korzysta z uslug DOBRYCH kosmetyczek, ale do tego trzeba miec i dryg i fach w rekach. i malo taka kosmetyczka mysle ze nie zarabia
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Położnictwo

Post autor: kallinka1 »

Dokladnie. Kosmetologia to przyszlosciowy kierunek i mysle ze dobry, oplacalny zawod. O poloznictwie niestety nie moge tak powiedziec. Ale nie jestem ekspertem w tej sprawie, moze doradzi Ci ktos kto dokladnie wie jak to wyglada
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Położnictwo

Post autor: Martusia »

no to mowie polożna w dzisiejszych czasach zarabia mało. a gdzie ma szanse dorobienia ? wg mnie nigdzie. chyba ze pracuje w prywatnym gabinecie (oj o ktorym wiele moze pomarzyc, bo nikt tak naprawde [chodzi o lekarza] nie weźmie Cie do gabinetu prywatnego z ulicy)
AaaniA77
Posty: 11
Rejestracja: 3 cze 2007, o 16:21

Re: Położnictwo

Post autor: AaaniA77 »

Pytam o położnictwo, bo moja ciotka mówiła, że połozna ma srednio ok 500 zł od porodu, także to mnie zachęciło ) A co do kosmetologii to mogę po tym kierunku być kosmetyczką czy raczej pracować przy testowaniu, wymyślaniu nowych kosmetyków? Bo jako kosmetyczka to nie wiem czy bym się sprawdziła.
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Położnictwo

Post autor: Martusia »

moja mama jest położna i 500 zł od porodu nie bierze bo odbieranie porodów jest normalna rzecza ktora robia przy pacjentce. tak samo jak golenie, czy mycie, czy roznoszenie poscieli
ale. te 500 zł to położne dostaja faktycznie ale np. w Warszawie czy Krakowie gdzie 1 polozna jest wynajmowana przez rodzine do porodu. i tylko jedna położnica taka położna opiekuje sie przez caly okres porodu i dostaje 500 zł. a dzieci rodzi sie coraz mniej.
moze w wiekszych miastach zarabia sie wiecej. ale jesli masz wyladaowac potem w pracy np. w takim Sandomierzu (własnie gdzie to jest nie ?) to mysle, ze lepiej isc na kosmetologie
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Położnictwo

Post autor: doktor »

AaaniA77 pisze:Chciałabym zostac stomatologiem, ale niestety bardzo trudno się dostać, więc myślę o czymś innym jakby mi się ze stomą nie udało. Tak więc co myślicie o położnictwie i kosmetologii Czy to prawda, ze jako położna moge całkiem nieźle zarabiać Bo nie wiem czy to zawód opłacalny. Podobnie z kosmetologią. Byłabym wdzięczna za pomoc : )
W sumie to masz rozbiezne koncepcje na przyszlosc
Kazdy z tych zawodow jest calkiem inny i wlasciwie nie majacy ze soba nic wspolnego. Wnioskuje zatem ze kierujesz sie zarobkami itd.
Przemysl to dobrze bo zawod pielegniarki(poloznej, instrumentariuszki) nie jest leki a i zarobki sa nieciekawe. Do tego trzeba naprawde predyspozycji ipowołania".

Co do kosmetyczki to dobra idea na dzisiejsze czasy, ale dla niektórych niski poziom satysfakcji z wykonywanego zawodu (vide fryzjer).

Stomatologia to juz ciezka sprawa i ciezka robota, ale tutaj mozna zarobic ładne pieniadze no i ma sieten status społeczny dochtora", a status spoleczny jest czasem wazniejszy niz ilosc pieniedzy ktore sie zarabia.

Lepiej sie wiec wysilic za młodu, wycisnac z mózgownicy ile sie da aby na starosc spac spokojnie.
aaa180
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:19

Re: Położnictwo

Post autor: aaa180 »

coraz czesciej mysle o położnictwie.
wizja przesiedzenia roku w domu przestała mi odpowiadać. z obawy,ze na lekarski mogłabym sie nie dostac złoże chyba papiery i na położnictwo.
linka00000
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 16:29

Re: Położnictwo

Post autor: linka00000 »

witam:-)
jestem na 2 roku resocjalizacji jednak doszłam do wniosku że to nie to
myślę o położnictwie:-)
zdawałam maturę z biologi na poziomie rozszerzonym całkiem dobrze mi poszło:-)
mam pytanie, jakie wymagania muszę spełnić aby dostać sie na położnictwo na studia zaoczne?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Położnictwo

Post autor: Andzia »

Wejdź na którąkolwiek stronę uczelni medycznej, gdzie można studiować położnictwo. Chociażby na amb.edu.pl
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Położnictwo

Post autor: doktor »

Zmarnujesz sobie zycie zdajac na kosmetologie, poloznicwo albo pielegniarstwo. Ja ci to mówie , lekarz.Fizjoterapia i rehabilitacja to tez strata czasu.
To co sie w branzy medycznej oplaca to : medycyna i stomatologia. Farmacja moze tez ale farmacja to juz raczej nietypowa branza medyczna.
Mysle ze w medycynie i stomatologii mozna odnalezc to co sie liczy w zyciu: satysfakcje, pieniadze, prestiz i mozliwosc ciaglego rozwoju zawodowego.
Warto wiec wysilic szare komórki za mlody by na starosc spijac mleczko np na Bahamach.

Nigdy nie planujcie sobie zycia na chwile.
Zawsze wybiegajcie daleko w przyszlosc i próbujcie oszacowac konsekwencje swoich decyzji.

Ja nie bardzo rozumiem jak mozna na tle wspolczesnej sytuacji sredniego personelu medycznego w Polsce podejmowac decyzje o pielegniarstwie, poloznictwie itd.
Przeciez to prawie samobójstwo zawodowe.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Położnictwo

Post autor: Andzia »

doktor pisze: Ja nie bardzo rozumiem jak mozna na tle wspolczesnej sytuacji sredniego personelu medycznego w Polsce podejmowac decyzje o pielegniarstwie, poloznictwie itd.
Przeciez to prawie samobójstwo zawodowe.
Jeśli chodzi o to, to całkowicie się zgadzam. Zawsze to sobie powtarzałam i dziwiłam się, dlaczego tak wiele ludzi naprawdę chce studiować pielęgniarstwo, czy położnictwo. Przecież dzisiejsze realia pracy w tych zawodach są gorsze, niż przysłowiowe zero. Doświadczona pielęgniarka dostaje na rękę mniej, niż nauczyciel w gimnazjum! No weźcie przestańcie! Wiem, wiem. satysfakcja, powołanie. Rozumiem, że ktoś może naprawdę chce w tym zawodzie pracować, bez względu na cenę. Ale. za WSZELKĄ cenę?
Przeczytać, a doświadczyć, to coś innego. Posłuchajcie na temat dzisiejszej pracy w zawodzie polską pielęgniarkę, czy położną.


P.S. - Nie potępiam. Dziwię się.
aaa180
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:19

Re: Położnictwo

Post autor: aaa180 »

tak z ciekawości to tych bardziej zorientowanych.
jaki jest mniej wiecej zakres obowiązków położnej i co można/czego nie wolno jej robić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości