Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Podręczniki

Post autor: mdoctor »

przemkoooo, tak właśnie o te
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Podręczniki

Post autor: agnieszka789 »

przemkoooo, ABC Maturalne jest genialne Zadania typowo na maturę, część z tekstem źródłowym. Odkryłam ten zbiór w sumie na niedługo przed maturą, ale udało mi się przerobić cały i nie żałuję. Uczy kombinowania, łączenia faktów - myślę że to dzięki niemu nie wybiegłam z matury spanikowana, kiedy pojawił się wzór którego wcześniej nie widziałam
Generalnie polecam Witka (to prawda, czasem jest kilkadziesiąt takich samych zadań pod rząd, ale po sumiennym przerobieniu teorię masz w małym paluszku), potem ABC Maturalne i na koniec arkusze. Pazdro moim zdaniem to strata czasu (przerobiłam z niego tylko trochę elektrolizy, ogniw, hydratów i rozpuszczalności- i zdałam chemię R na 95% będąc na mat-fizie), ale wiem, że wiele osób nie wyobraża sobie bez niego przygotowań do matury.
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Podręczniki

Post autor: carmenna »

Pazdro jest idealny do ćwiczenia zadań obliczeniowych, sama też nie przerobiłam całego, ale obliczeniowe zadania polecam robić.
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Podręczniki

Post autor: przemkoooo »

sluchajcie, a repetytorium persony ? dobre jest?
bo tak patrzylem do srodka tego z mysla ze jest na nasz rocznik, a my nie mamy miec niby elektrochemi i jakis tam jeszcze.

i tutaj np. elektrochemii w spisie tresci nie widze. a jednak robilem ja i wolalbym ja tez umiec.

repetytorium pwn za to prawie niedostepne.

pomozcie
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Podręczniki

Post autor: Latimeria_ »

mam pytanie. co sądzicie o pozycji pt doświadczenia chemiczne w zadaniach z serii trening przed maturą wyd omega. warto nabyć? nigdy nie czułam się dobrze w projektowaniu doświadczeń chemicznych, a znalazłam dość tanią ofertę
warto zainwestować w tą książkę?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręczniki

Post autor: Smile_Forever »

Jak znalazłaś tanią ofertę to kup . Ta książka jest niezła, może nie należy do najbardziej rozpowszechnionych wśród maturzystów, ale warto poćwiczyć projektowanie i omawianie doświadczeń chemicznych, bo na maturze jest to wymagane. Zawsze się przyda pod kątem zadań i teorii .
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Podręczniki

Post autor: przemkoooo »

odpowie ktos? i czy Trener* z PWN zastapi mi repetytorium, czy nie ?
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Podręczniki

Post autor: Anarionn »

nie
zycholek
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2014, o 17:20

Re: Podręczniki

Post autor: zycholek »

Dzień dobry

Poszukuje książek do chemii wyd. Rózak, lecz bardzo trudno je znaleźć, i tu rodzi się moje pytanie czy są one jeszcze gdzieś sprzedawane, może pod inną nazwą czy coś takiego, jeśli ktoś wie coś o nich proszę napisać, z góry dziękuj
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Podręczniki

Post autor: Latimeria_ »

(to pewnie literówka, ale wyd. nazywa się rożak).

ile ja się naszukałam tych rożaków!
pewnie można je znaleźć jedynie w antykwariatach, jednak odsyłam na allegro-większe szanse na zdobycie w każdym razie nie ma nowych, sprzedawanych pod inną nazwą.
Awatar użytkownika
Emgar
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2014, o 13:31

Re: Podręczniki

Post autor: Emgar »

Chce kupić zestaw ćwiczeń witowskiego (poprawiam maturę z 2013 r.). Czy jego najnowsza książka będzie ok, czy szukać ostatniego wydania przed reformą? Chemia rozszerzona oczywiście
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Podręczniki

Post autor: Bioguah0 »

polecacie vademecum z wsipu z biologii?
andrewgiant
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2015, o 19:43

Re: Podręczniki

Post autor: andrewgiant »

Interesuje mnie ta ksiazeczka, powiedzcie mi czy to jest repetytorium czy zbior zadan z doswiadczen?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości