Podręczniki do chemii nieorganicznej

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: tin »

Chciałbym poznać waszą opinie na temat podręczników do chemii nieorganicznej.
Jest podobny temat, ale dla poziomu matury, a przecież studentom też coś się należy

Ja zacząłem od podręcznika od prof. Bielańskiego, korzystam tez z McMurreya, bo są najłatwiej dostępne, a informacje dość rzetelne.

Jestem ciekaw co na to chemicy
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Vinci »

Bielański jest chyba najlepszą książką do nieorganicznej, choć niektórzy mowią że dosyć trudną. Ja korzystałem tylko z niej i chwalę sobie bardzo. Jest jeszcze nieorganiczna Atkinsa napisana troche łatwiejszym językiem, jednak torchę lania wody w niej za duzo jak dla mnie.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: tin »

Miałem styczność tylko z chemią fizyczną Atkinsa, ale też nie bardzo podchodzi, zresztą moi prof. nie są skłonni go polecić.
A coś w języku angielskim Bo to modne teraz, ale czy dobre
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Vinci »

"Inorganic chemistry J.House te moge polecić. Poza nią za granicą króluje właśnie Atkins, ewentualnieInorganic Chemistry American Chemical Society.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Batha »

Bielański jest dobry, ale mało szczegółowo opisane są pierwiastki i ich związki. dlatego polecam Kolditza
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: tin »

batha pisze:Bielański jest dobry, ale mało szczegółowo opisane są pierwiastki i ich związki. dlatego polecam Kolditza
Wiadomo, to tylko podstawy chemii nieorganicznej i wymagają uzupełnienia. Kolditza jeszcze nie przeglądałem, ale jak gdzieś dostanę to przejrzę.
Właśnie w tym celu powstał ten temat, ale co bardziej wykwalifikowani w tym kierunku milczą.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: DMchemik »

wg mnie do ogólnej i nieorganicznej to dobry jest podręcznik Sienko i Plane.
Mista
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2008, o 17:17

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Mista »

Moim zdaniem podręcznik Cotton, Wilkinson Gaus jest dużo lepszy od Bielańskiego. Zdaniem mojego wykładowcy Bielański to minimum, Cotton jest bardziej ponoć rozszerzony, ale dla mnie nawet bardziej przystępny. Polecam
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Gosiaczek »

Ja również uczę się z Bielańskiego - wszystko w miarę poukładane
kiedyś korzystałam ze starego wydania (3 tomy) nowsze wersje są dwutomowe
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Alien18 »

A co powiecie o Atkinsie, jako podręcznik do rozszerzenia sobie materiału dla licealisty? Bardzo trudnym językiem jest napisany? Nieorganiczna jest dobrze zrobiona(właściwości pierwiastków itd.) elektrochemia i termochemia? Czytałem Bielańskiego ale aparat matematyczny jest narazie za bardzo rozszerzony, nie wiem jak w Atkinsie? Może ktoś zrobił by jakiegoś skana paru stron i wrzucił gdzieś? Najlepiej charaktersytyka jakiegoś pierwiastka? Proszę o opinie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Medycyna Lwów »

Alien18 pisze:A co powiecie o Atkinsie, jako podręcznik do rozszerzenia sobie materiału dla licealisty? Bardzo trudnym językiem jest napisany? Nieorganiczna jest dobrze zrobiona(właściwości pierwiastków itd.) elektrochemia i termochemia? Czytałem Bielańskiego ale aparat matematyczny jest narazie za bardzo rozszerzony, nie wiem jak w Atkinsie? Może ktoś zrobił by jakiegoś skana paru stron i wrzucił gdzieś? Najlepiej charaktersytyka jakiegoś pierwiastka? Proszę o opinie
olinpijczycy z chemii u nas uczyli się właśnie z Bielańskiego, ale żeby cokolwiek zacząc musieli opanowa pochodne i całki, bo bez tego w zadaniach bardziej zaawansowanych ani rusz zwłaszcza z chemii fizycznej.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Gekon »

do nieorganicznej polecam Lee
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Podręczniki do chemii nieorganicznej

Post autor: Biochejter »

Gekon pisze:do nieorganicznej polecam Lee
Świetnie Gekon! dla mnie najlepsza książka do nieorganów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości