Podręczniki i zbiory

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Podręczniki i zbiory

Post autor: butterflyleg »

Hej! załóżmy,że w ogóle nie uczyłam się fizyki i teraz muszę zaczynać wszystko od nowa,a mam tylko 100dni, na co byście radzili zwrócić szczególną uwagę,żeby zdać maturę z fiz. podst. na przynajmniej 70%? Dziękuję z góry za rady

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 23:30 ]
A to załóżmy oznacza,że jej się naprawdę nie uczyłam DD
Ostatnio zmieniony 15 sie 2009, o 17:56 przez butterflyleg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Mårran »

Załatw sobie podręcznik do podstawy i się poucz (nie wiem jaki, bo zdawałam rozszerzenie, ale na tym forum na pewno coś jest), obczaj sobie kartę wzorów, bo zadania na maturze są włanie na podstawie wzorów z niej - najlepiej działami, jak się pojawi jakiś wzór, to zobacz czy jest na karcie, co oznaczają poszczególne literki itp.
No i przede wszystkim, jak już coś tam się nauczysz, to rób zadanka, im więcej tym lepiej.
Jakby co to korki, ale np. takie, gdzie pójdziesz kilka razy, żeby ci korepetytor wytłumaczył jakiś dział i pomnógł ci przebrnąć przez teorię.
No ale testy przede wszystkim - szczególnie polecam (z doświadczenia) zbiorekmaturalnie że zdasz", bo zadaia są bardzo pod maturę
Matematyki jakiejś szczególnej to nie trzeba, poćwic przekształcanie wzorów, podstawianie itp. Przy robieniu testów powinnaś się wyćwiczyć i nabrać wprawy. Zawsze pod ręką jest kalkulator, koniecznie z pierwiastkami, bo raczej tego w słupku nie policzysz
Pani Buka
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: butterflyleg »

Dziękuję! Bardzo pomocna odpowiedź
Ale tak się zastanawiam,czy mi się uda to wszystko ogarnąć w 3 miesiące.tą całą teorię, mnóstwo zadań.poza tym jestem w klasie humanistycznej i jak moja była fizyczka się dowie,że zdaję maturę z fizyki,to chyba na zawał umrze
Poza tym byłabym jedyna na całą moja klasę,która zdaje fizykę
można tak ekspresowo przyswoić wiedze? proszę o brutalna odp. czyli prawdę ]

A może myślisz,że lepiej zdać teraz wos na rozszerzeniu,a za rok tylko biologię i chemię roz.?
W tym się lepiej czuję.ale chyba większa konkurencja wtedy na studia.przeglądałam stare posty i ludzie mieli co najmniej po 170-parę punktów,czyli powyżej 85%.
city10
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, o 15:31

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: city10 »

zaczynasz od 0 - klasa humanistyczna
fiza podstawowagt70%
3 miesiące

powiem brutalnie
przejrzałem arkusze z tej fizy.
imo nierealne z tym 70% ale to tylko moje skromne zdanie

//edit
poszlo pw)
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: butterflyleg »

E tam, jak to nierealne, pod spodem masz zdanieChciec to móc D

A tak na serio,to chyba muszę przyznać ci rację /
Fizyka i PAM chyba nie są mi dane
ale co tam.nie takie trudności się pokonywało D
tyle jest innych,nie chcących fizyki, uczelni w naszej pięknej Polsce
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Mårran »

Tak naprawdę, jeśli dobrze zdasz biologię i chemię, to nie będzie ci potrzebne 70% z fizy na medycynę.
Na PAM jakichś szalonych progów nie ma
Bo 70% to trochę dużo, jeżeli z podstawy wyiki sąpodobne jak z rozszerzenia, ale powiedzmy 60% się da i na med można z tym iść przy dobrze zdanej bilogii i chemii (tak na ok 80% średnio)
Pani Buka
city10
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, o 15:31

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: city10 »

np. do Białegostoku fiza nie jest potrzebna:)

czekam na odpowiedź na wiadomość prywatna
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: butterflyleg »

Kardiolog pisze:Tak naprawdę, jeśli dobrze zdasz biologię i chemię, to nie będzie ci potrzebne 70% z fizy na medycynę.
Na PAM jakichś szalonych progów nie ma
Bo 70% to trochę dużo, jeżeli z podstawy wyiki sąpodobne jak z rozszerzenia, ale powiedzmy 60% się da i na med można z tym iść przy dobrze zdanej bilogii i chemii (tak na ok 80% średnio)
Myślisz? hm.sądzę,że z chemii i biologii nie będę miała większych problemów.zalezy od pytań też w gruncie rzeczy.
W takim razie myslisz,że powinnam teraz próbować zdawać fizykę? mam mętlik w głowie.

(do city10)
Odpisałam
A nad Białymstokiem chyba też pomyślę skoro nie trzeba tam mieć fizyki ]
blackmail
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2008, o 16:49

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: blackmail »

butterflyleg , fizy nie trzeba też w Lublinie i w Poznaniu
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: a_niap »

Jeżeli podstawowa fizyka to polecam ksiazki z Zamkoru. Jak poswiecisz swoj czas tylko na fizyke a juz masz wszystko powtorzone z chemii i biologii to powinno byc dobrze
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: butterflyleg »

a_niap pisze:Jeżeli podstawowa fizyka to polecam ksiazki z Zamkoru. Jak poswiecisz swoj czas tylko na fizyke a juz masz wszystko powtorzone z chemii i biologii to powinno byc dobrze
Mówisz Zamkor? hm, w gruncie rzeczy już kupiłam zbiór zadań Operona-3 części i tak się zastanawiałam nad podręcznikiem z Operonu,ale jeszcze zobaczę ]
A tak w ogóle to na czym się skupić najbardziej? na teorii-której nie lubię,czy na rozwiązywaniu zadań?

Aha,no i w moim przypadku to jest bardziej skomplikowane,bo jestem w klasie humanistycznej. Myślałam,że jeżeli chcę dodzdać przedmiot,to może on być też na poziomie podst.,ale ostro się przeliczyłam głupia ja.
No i nie będę w tym roku zdawać chemii i biologii tylko za rok,bo te 60-70%,które mogłabym teraz w porywach dostać jakoś mnie nie satysfakcjonuję /

A co do fizyki,to zostało tylko 98 dni i deklaracja do 7 lutego a ja nadal nie wiem,czy opłaca mi się zdawać podst. fizykę teraz zamiast roz. wos-u.

wiem zagmatwane to:)

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 13:49 ]
ja sama się w tym gubię
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: a_niap »

butterflyleg pisze:A tak w ogóle to na czym się skupić najbardziej? na teorii-której nie lubię,czy na rozwiązywaniu zadań?
Jeśli podstawowa to trzeba zaczac od teorii. W ksiazkach zwykle są przyklady zadan przy okazji teorii (roziwazane) - powinno bardzo pomoc przy rozwiazywaniu zadan.
Do zadan polecamZbior prostych zadan z fizyki - chociaz wbrew nazwie one takie proste nie są. Oczywiscie trzeba powybierac bo wiekszosc sie nadaje do matury rozszerzonej
city10
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, o 15:31

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: city10 »

ja polecam zbiór Mendla ten w niebieskiej okładce - sam z niego korzystam)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość