Podręczniki - lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Howhalec
Posty: 21
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:13

Podręczniki - lekarski

Post autor: Howhalec »

Cześć!
Mam pytanie odnośnie podręczników/książek na kierunku lekarskim Czy do opanowania wymaganej treści materiału wystarczają książki polskie lub w polskim tłumaczeniu, czy jednak musicie zasięgnąć obcojęzycznych pozycji (pomijając mianownictwo anatomiczne)?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: Mårran »

Anglojęzyczne są fajne, ale spokojnie polskojęzyczne wystarczą.
Pani Buka
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: ryniofit8000 »

Polski Bochenek to aż za dużo p Wątpię, żeby w jakiejś anglojęzycznej było więcej anatomii.
Ja korzystam przede wszystkim z Graya - oryginalnie anglojęzyczna pozycja ale przetłumaczona na polski. Wystarcza, żeby zaliczyć ale na lepsze oceny trzeba się pouczyć z czegoś bardziej szczegółowego.
Howhalec
Posty: 21
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:13

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: Howhalec »

Dzięki, ale chodziło mi ogólnie, o całe 6 lat i wszystkie przedmioty, nie tylko anatomię)

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: ryniofit8000 »

Strasznie daleko wybiegasz w przyszłość Na pierwszych dwóch latach na pewno polskie wystarczą, później pewnie też.
Howhalec
Posty: 21
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:13

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: Howhalec »

Hehe, chyba nawet nie wiesz jak bardzo daleko ) wolę się upewnić, żeby potem nie było kilka lat w dupe poszło wiedza zawsze się przyda, no ale wiecznie na czyimś utrzymaniu się nie będziev

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: Mårran »

Na żadym roku nie są konieczne anglojęzyczne. Ja się nie uczyłam z angielskich książek i miałam ładne oceny. Niektórzy się uczyli i też zdawali dobrze. Co kto lubi.
Pani Buka
nottery
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2014, o 00:26

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: nottery »

Polskojęzyczne podręczniki zawsze dają radę, to czy dana pozycja jest ok zależy od autora/tłumacza - przykładowo biochemia Bańkowskiego jest podręcznikiem prawie idealnym, a Harpera - no cóż, ciężko się czasami to czyta. Anglojęzyczne podręczniki przydają się zwłaszcza wówczas, gdy chcemy rozwinąć swoją wiedzę w jakimś konkretnym wąskim temacie (polskojęzycznych podręczników rozwijających niektóre zagadnienia nie ma).
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: Mårran »

Anglojęzyczne są po prostu lepiej napisane zazwyczaj, bo nie mają podnosić ego profesorów tylko służyć głupim studentom, ale na większości przedmiotów są tłumaczenia.
Pani Buka
nottery
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2014, o 00:26

Re: Podręczniki - lekarski

Post autor: nottery »

jak to mówią - można napisać podręcznik patrzcie jaki ja jestem mądry lub patrzcie jakie to proste". zgodzę się z tym, że ten pierwszy typ przeważa w Polsce, aczkolwiek coraz więcej podręczników jest napisane dobrze. Konkurencja na rynku w niektórych dziedzinach rośnie na szczęście
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości