Podręczniki obowiązujące w czasach STAREJ starej matury

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
DrosophilaM
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2016, o 14:33

Podręczniki obowiązujące w czasach STAREJ starej matury

Post autor: DrosophilaM »

Chciałabym pisać maturę w przyszłym roku. Nie wiem jednak czy materiał jakoś bardzo się zmienił przez ostatnie 12 lat. Czy coś jest pominięte lub coś doszło? Mam książki Chemia dla licealistów I i II, Pazdro, Danikiewicz, 1996 oraz Zbiór zadań z chemii", Pazdro, 1994 . Nauczę się z tego do matury, czy raczej mam typować w inne książki? Mam jeszcze jakieś repetytoria z Persony, ale to chyba już nieaktualne, bo teraz nie ma testów.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Podręczniki obowiązujące w czasach STAREJ starej matury

Post autor: persil1991 »

Jeżeli zdawałeś maturę w roku 2004 lub wcześniej, wówczas zdajesz ją w nowej formule (obowiązującej od roku szkolnego 2014/2015).
Jeżeli zdawałeś maturę później, wówczas zdajesz ją w starej formule.

Zwłaszcza w przypadku pierwszej opcji, zakres wymaganej na maturę wiedzy z pewnością nie pokrywa się z tak starymi książkami, jakie podajesz. Do przygotowań maturalnych (w szczególności po latach) polecam jako bazę podręczniki, obecnie króluje Nowa Era (trzy tomy). Do tego zbiór zadań, np. wspomniany Pazdro, ale może ciut młodszy lub Witowski
DrosophilaM
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2016, o 14:33

Re: Podręczniki obowiązujące w czasach STAREJ starej matury

Post autor: DrosophilaM »

Dzięki. Pewnie coś tam się w programie pozmieniało, więc zaopatrzę się w nowości
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości