Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręczniki

Post autor: Smile_Forever »

piterguitar, oprócz zbioru zadań Pazdro warto przerabiać zadania z arkuszy dostępnych w internecie (CKE i nie tylko, najróżniejsze testy z próbnych matur), poza tym mogę Ci polecić Witowskiego, tam jest całkiem sporo zadań
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Podręczniki

Post autor: Anarionn »

abc Maturalne jest najbardziej maturalnym zbiorem na rynku - przede wszystkim są tam zadania z tekstem nad którymi trzeba myśleć ) Robienie Witowskiego jest bez sensu.
piterguitar
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2014, o 22:58

Re: Podręczniki

Post autor: piterguitar »

Dziękuję za odpowiedzi. Także planuję przerobić te książki nowej ery zbiór ABC maturalne no i oczywiście masę testów CKE i OKE. Jeśli chodzi o biologię to zaczynam teraz od przerabiania Biologia na czasie nowej ery, potem planuję, vademecum Gutowskiej, jakiś zbiór zadań aktualny, no i masę testów CKE i OKE. Myślicie że też taki zestaw do biologii da radę? Nie wiem trochę co myśleć o tym jak ludzie wypisują po kilkanaście pozycji z których przygotowywali się do biologii. To konieczne, aby uzyskać dobry wynik? Maturę pisałem w ubiegłym roku, ale że zdecydowałem się wtedy kiedy składaliśmy deklaracje to moje wyniki były słabe i zabieram się za to od początku. Daję sobie półtora roku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Podręczniki

Post autor: turbodynoman »

Co na dobitke po medyku i abc: arkusze wyd pazdro czy zadania p. Krzeczowskiej parkedukacja?

quahodron
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:26

Re: Podręczniki

Post autor: quahodron »

Witajcie.
Który podręcznik do chemii organicznej byłby lepszy, z Rożaka, czy też Danikiewicza? Chodzi mi głownie o to aby było napisane zrozumiałym językiem i nie było zbyt dużo lania wody
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Podręczniki

Post autor: Bioguah0 »

Cześć. Zapewne znalazła się tutaj opinia o podręcznikach z Nowej Ery, ale nie chce mi się przewijać całości. Co o nich sądzicie? Czy z chemii powinnam dokupić jeszcze jakieś podręczniki (czyt. bazy wiedzy) poza tymi szkolnymi? Zbiorów mam kilka, ale chodzi mi o wytłumaczenie i teorię.
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Podręczniki

Post autor: Chimera »

Bioguah0, biologia jest fajna, ale kilka błędów się znajdzie (kto rozumny- zauważy) Chemia cz. 1 to porażka. Lepiej mi się uczy ze starych podręczników, z których uczyła się moja mama Aczkolwiek podobno 2 część jest już lepsza. Co do biologii. polecam vademecum z Operonu, a z chemii Grega zzdasz na 100% czy jakoś tak
Awatar użytkownika
wakemeup
Posty: 151
Rejestracja: 16 lip 2013, o 13:41

Re: Podręczniki

Post autor: wakemeup »

Przeczytałam tu pare stron i oceniacie, ze lepiej zakupić Różaka niz te 4 czesci podreczników Pazdy z 2009 , zgadza sie ?
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Podręczniki

Post autor: gamestar »

Skoro matura idzie w kierunku logicznego myślenia to zbiory zadań też muszą podążyć tym torem. I tu jest moje pytanie jakie zbiory z chemii stawiają na myślenie, niestandardowe problemy, etc.? Na jakich warto teraz bazować przygotowując się do poprawki? Do tego jaki podręcznik będzie dobry do teorii dla samouka? Pazdro, Rożak? Chodzi mi o takie niuanse o których podręczniki rzadko kiedy piszą a nauczyciele chemii mają w zwyczaju to dopowiadać. No i oczywiście przystępność podania materiału ale bez przesady.

Czyli w skrócie - podręcznik który może zastąpić szkołę.

Mam 2 letniego witowskiego, miałem ochote zmieniać go na nowsze wydanie, ale chyba to się mija z celem. Pozmieniało się w nich coś, czy tylko jest więcej zadań pod jeden schemat?

Z kolei z biologii operon wystarczy? Uzupełniać hoserem lub lewińskim?

A co sądzicie o repetytorium persony z biologii?
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Podręczniki

Post autor: wsedek »

Z biologii to nie ma repetytorium persony. z wydawnictwa medyk jest repetytorium danowskiego z biologii. na uwagę moim zdaniem zasługuje tylko 3 część tego repetytorium

Usmiech
Posty: 32
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 23:04

Re: Podręczniki

Post autor: Usmiech »

Czy ktoś wie jaka to książka?
Załączniki
IMAG0745.jpg
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Podręczniki

Post autor: przemkoooo »

Mozecie polecic jakies dobre podreczniki? Zaraz 3 klasa a ja zadnego nie mam. Co prawda wszystkie zadania prawie robie bezproblemowo, no ale wiecie jak to jest jak w wiekszosci ten sam schemat A jednak ta teoria jakas by sie przydala.
Polecacie pazdro?
Pare stron temu bylo takie repetytorium pwn. jak myslicie?
lepsze bedzie?

Bo czytalem tez tutaj ze operon to jednak g***o.
To jak ?
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Podręczniki

Post autor: mdoctor »

przemkoooo, do chemii polecam Ci repetytorium WSiPu, mi się ono bardzo podoba. Co do Operonu zgodzę się, że jest to porażka. Skoro mówisz, że zadania idą Ci bezproblemowo, to nie ma sensu kupować miliona książek. Jedna, w której cała teoria jest zebrana do kupy, w zupełności wystarczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości