Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2014, o 19:51 

Cześć. Zapewne znalazła się tutaj opinia o podręcznikach z Nowej Ery, ale nie chce mi się przewijać całości. Co o nich sądzicie? Czy z chemii powinnam dokupić jeszcze jakieś podręczniki (czyt. bazy wiedzy) poza tymi szkolnymi? Zbiorów mam kilka, ale chodzi mi o wytłumaczenie i teorię.

PostNapisane: 11 maja 2014, o 21:59 

Bioguah0, biologia jest fajna, ale kilka błędów się znajdzie (kto rozumny- zauważy) :idea: Chemia cz. 1 to porażka. Lepiej mi się uczy ze starych podręczników, z których uczyła się moja mama :D Aczkolwiek podobno 2 część jest już lepsza. Co do biologii... polecam vademecum z Operonu, a z chemii Grega "zzdasz na 100%" czy jakoś tak ;)

PostNapisane: 21 maja 2014, o 12:20 

Przeczytałam tu pare stron i oceniacie, ze lepiej zakupić Różaka niz te 4 czesci podreczników Pazdy z 2009 , zgadza sie ?

PostNapisane: 24 maja 2014, o 10:38 

Skoro matura idzie w kierunku logicznego myślenia to zbiory zadań też muszą podążyć tym torem. I tu jest moje pytanie jakie zbiory z chemii stawiają na myślenie, niestandardowe problemy, etc.? Na jakich warto teraz bazować przygotowując się do poprawki? Do tego jaki podręcznik będzie dobry do teorii dla samouka? Pazdro, Rożak? Chodzi mi o takie niuanse o których podręczniki rzadko kiedy piszą a nauczyciele chemii mają w zwyczaju to dopowiadać. No i oczywiście przystępność podania materiału ale bez przesady.

Czyli w skrócie - podręcznik który może zastąpić szkołę.

Mam 2 letniego witowskiego, miałem ochote zmieniać go na nowsze wydanie, ale chyba to się mija z celem. Pozmieniało się w nich coś, czy tylko jest więcej zadań pod jeden schemat?

Z kolei z biologii operon wystarczy? Uzupełniać hoserem lub lewińskim?

A co sądzicie o repetytorium persony z biologii?

PostNapisane: 24 maja 2014, o 12:33 

Z biologii to nie ma repetytorium persony. z wydawnictwa medyk jest repetytorium danowskiego z biologii. na uwagę moim zdaniem zasługuje tylko 3 część tego repetytorium

[ Post via Mobile Device ] Obrazek

PostNapisane: 7 lip 2014, o 22:13 

Czy ktoś wie jaka to książka?

Załączniki:
IMAG0745.jpg
IMAG0745.jpg [ 982.65 KiB | Przeglądane 1184 razy ]

PostNapisane: 18 sie 2014, o 00:33 

Mozecie polecic jakies dobre podreczniki? Zaraz 3 klasa a ja zadnego nie mam. Co prawda wszystkie zadania prawie robie bezproblemowo, no ale wiecie jak to jest jak w wiekszosci ten sam schemat.. A jednak ta teoria jakas by sie przydala.
Polecacie pazdro?
Pare stron temu bylo takie repetytorium pwn. jak myslicie?
http://www.matras.pl/repetytorium-chemia.html
lepsze bedzie?

Bo czytalem tez tutaj ze operon to jednak g***o.
To jak ? :)

PostNapisane: 18 sie 2014, o 01:11 

przemkoooo, do chemii polecam Ci repetytorium WSiPu, mi się ono bardzo podoba. Co do Operonu zgodzę się, że jest to porażka. Skoro mówisz, że zadania idą Ci bezproblemowo, to nie ma sensu kupować miliona książek. Jedna, w której cała teoria jest zebrana 'do kupy', w zupełności wystarczy :)

PostNapisane: 18 sie 2014, o 11:05 

Chodzi Ci o te? : http://sklep.wsip.pl/produkty/repetytor ... tAodtCUA-Q

wszystkie repetytoria sa ponad 50 ? ;d
Hmm...

A jeszcze pytanie do zbiorow zadan:
Przewijaly mi sie czesto takie nazwy jak
Trener, ABC Maturalne, Maturalnie ze zdasz, Zdasz na 100%
Oplaca sie kupic któreś z tych ? Dodam ze mam juz witka, pazdro, itp

PostNapisane: 18 sie 2014, o 11:51 

przemkoooo napisał(a):
A jeszcze pytanie do zbiorow zadan:
Przewijaly mi sie czesto takie nazwy jak
Trener, ABC Maturalne, Maturalnie ze zdasz, Zdasz na 100%
Oplaca sie kupic któreś z tych ? Dodam ze mam juz witka, pazdro, itp

W tym roku korzystałam z z Trenera PWN'u. Ogólnie - ten zbiór pokazuje, w jaki sposób rozwiązywać zadania. Każdy dział rozpoczyna się od kilku lub kilkunastu przykładowych, rozwiązanych zadań, do których na marginesie dopisane są wskazówki, jakieś dodatkowe informacje, najczęściej popełniane błędy w tego typu zadaniach. Nie jest najgorszy, ale ja nie czuję, żeby mi jakoś szczególnie pomógł. Jeśli ktoś ma problemy z rozwiązywaniem krok po kroku maturalnych zadań, to w sumie może się przydać.
Moim zdaniem o wiele lepsze jest ABC Maturalne Barbary Pac, zadania są ciekawe, uczą myślenia, wybijają ze schematów. Nie ma miliona zadań 'na jedno kopyto'. Na końcu zbioru jest kilka (chyba 5) przykładowych arkuszy maturalnych. Ten zbiór polecałabym mieć. :)
Korzystałam też z "Maturalnie, że zdasz". Jeśli masz dużo czasu, to warto rozwiązać. Niektóre zadania są dość wymagające, polecam rozwiązywanie tego zbioru właśnie po witku.

PostNapisane: 18 sie 2014, o 14:06 

przemkoooo, tak właśnie o te :)

PostNapisane: 18 sie 2014, o 18:13 

przemkoooo, ABC Maturalne jest genialne :) Zadania typowo na maturę, część z tekstem źródłowym. Odkryłam ten zbiór w sumie na niedługo przed maturą, ale udało mi się przerobić cały i nie żałuję. Uczy kombinowania, łączenia faktów - myślę że to dzięki niemu nie wybiegłam z matury spanikowana, kiedy pojawił się wzór którego wcześniej nie widziałam :D
Generalnie polecam Witka (to prawda, czasem jest kilkadziesiąt takich samych zadań pod rząd, ale po sumiennym przerobieniu teorię masz w małym paluszku), potem ABC Maturalne i na koniec arkusze. Pazdro moim zdaniem to strata czasu (przerobiłam z niego tylko trochę elektrolizy, ogniw, hydratów i rozpuszczalności- i zdałam chemię R na 95% będąc na mat-fizie), ale wiem, że wiele osób nie wyobraża sobie bez niego przygotowań do matury.

PostNapisane: 18 sie 2014, o 18:56 

Pazdro jest idealny do ćwiczenia zadań obliczeniowych, sama też nie przerobiłam całego, ale obliczeniowe zadania polecam robić. :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72  Następna strona