Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Podręczniki

Post autor: mdoctor »

przemkoooo, do chemii polecam Ci repetytorium WSiPu, mi się ono bardzo podoba. Co do Operonu zgodzę się, że jest to porażka. Skoro mówisz, że zadania idą Ci bezproblemowo, to nie ma sensu kupować miliona książek. Jedna, w której cała teoria jest zebrana do kupy, w zupełności wystarczy
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Podręczniki

Post autor: przemkoooo »

Chodzi Ci o te?

wszystkie repetytoria sa ponad 50 ? d
Hmm.

A jeszcze pytanie do zbiorow zadan:
Przewijaly mi sie czesto takie nazwy jak
Trener, ABC Maturalne, Maturalnie ze zdasz, Zdasz na 100%
Oplaca sie kupic któreś z tych ? Dodam ze mam juz witka, pazdro, itp
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Podręczniki

Post autor: carmenna »

przemkoooo pisze:A jeszcze pytanie do zbiorow zadan:
Przewijaly mi sie czesto takie nazwy jak
Trener, ABC Maturalne, Maturalnie ze zdasz, Zdasz na 100%
Oplaca sie kupic któreś z tych ? Dodam ze mam juz witka, pazdro, itp
W tym roku korzystałam z z Trenera PWNu. Ogólnie - ten zbiór pokazuje, w jaki sposób rozwiązywać zadania. Każdy dział rozpoczyna się od kilku lub kilkunastu przykładowych, rozwiązanych zadań, do których na marginesie dopisane są wskazówki, jakieś dodatkowe informacje, najczęściej popełniane błędy w tego typu zadaniach. Nie jest najgorszy, ale ja nie czuję, żeby mi jakoś szczególnie pomógł. Jeśli ktoś ma problemy z rozwiązywaniem krok po kroku maturalnych zadań, to w sumie może się przydać.
Moim zdaniem o wiele lepsze jest ABC Maturalne Barbary Pac, zadania są ciekawe, uczą myślenia, wybijają ze schematów. Nie ma miliona zadań na jedno kopyto. Na końcu zbioru jest kilka (chyba 5) przykładowych arkuszy maturalnych. Ten zbiór polecałabym mieć.
Korzystałam też z Maturalnie, że zdasz". Jeśli masz dużo czasu, to warto rozwiązać. Niektóre zadania są dość wymagające, polecam rozwiązywanie tego zbioru właśnie po witku.
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Podręczniki

Post autor: mdoctor »

przemkoooo, tak właśnie o te
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Podręczniki

Post autor: agnieszka789 »

przemkoooo, ABC Maturalne jest genialne Zadania typowo na maturę, część z tekstem źródłowym. Odkryłam ten zbiór w sumie na niedługo przed maturą, ale udało mi się przerobić cały i nie żałuję. Uczy kombinowania, łączenia faktów - myślę że to dzięki niemu nie wybiegłam z matury spanikowana, kiedy pojawił się wzór którego wcześniej nie widziałam
Generalnie polecam Witka (to prawda, czasem jest kilkadziesiąt takich samych zadań pod rząd, ale po sumiennym przerobieniu teorię masz w małym paluszku), potem ABC Maturalne i na koniec arkusze. Pazdro moim zdaniem to strata czasu (przerobiłam z niego tylko trochę elektrolizy, ogniw, hydratów i rozpuszczalności- i zdałam chemię R na 95% będąc na mat-fizie), ale wiem, że wiele osób nie wyobraża sobie bez niego przygotowań do matury.
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Podręczniki

Post autor: carmenna »

Pazdro jest idealny do ćwiczenia zadań obliczeniowych, sama też nie przerobiłam całego, ale obliczeniowe zadania polecam robić.
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Podręczniki

Post autor: przemkoooo »

sluchajcie, a repetytorium persony ? dobre jest?
bo tak patrzylem do srodka tego z mysla ze jest na nasz rocznik, a my nie mamy miec niby elektrochemi i jakis tam jeszcze.

i tutaj np. elektrochemii w spisie tresci nie widze. a jednak robilem ja i wolalbym ja tez umiec.

repetytorium pwn za to prawie niedostepne.

pomozcie
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Podręczniki

Post autor: Latimeria_ »

mam pytanie. co sądzicie o pozycji pt doświadczenia chemiczne w zadaniach z serii trening przed maturą wyd omega. warto nabyć? nigdy nie czułam się dobrze w projektowaniu doświadczeń chemicznych, a znalazłam dość tanią ofertę
warto zainwestować w tą książkę?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręczniki

Post autor: Smile_Forever »

Jak znalazłaś tanią ofertę to kup . Ta książka jest niezła, może nie należy do najbardziej rozpowszechnionych wśród maturzystów, ale warto poćwiczyć projektowanie i omawianie doświadczeń chemicznych, bo na maturze jest to wymagane. Zawsze się przyda pod kątem zadań i teorii .
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Podręczniki

Post autor: przemkoooo »

odpowie ktos? i czy Trener* z PWN zastapi mi repetytorium, czy nie ?
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Podręczniki

Post autor: Anarionn »

nie
zycholek
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2014, o 17:20

Re: Podręczniki

Post autor: zycholek »

Dzień dobry

Poszukuje książek do chemii wyd. Rózak, lecz bardzo trudno je znaleźć, i tu rodzi się moje pytanie czy są one jeszcze gdzieś sprzedawane, może pod inną nazwą czy coś takiego, jeśli ktoś wie coś o nich proszę napisać, z góry dziękuj
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Podręczniki

Post autor: Latimeria_ »

(to pewnie literówka, ale wyd. nazywa się rożak).

ile ja się naszukałam tych rożaków!
pewnie można je znaleźć jedynie w antykwariatach, jednak odsyłam na allegro-większe szanse na zdobycie w każdym razie nie ma nowych, sprzedawanych pod inną nazwą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości