Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Beata22
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 12:11

Re: Podręczniki

Post autor: Beata22 »

Za rok mam maturę. Szukam dobrego podręcznika do chemii. Czy możecie mi coś polecić?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Podręczniki

Post autor: KatarzynaZSDM »

Moim zdaniem Rożak to najlepszy podręcznik ale jest dość słabo dostępny.
Awatar użytkownika
Venom
Posty: 78
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 20:19

Re: Podręczniki

Post autor: Venom »

Może mi ktoś powiedzieć czy nowe wydanie Danikiewicza (chyba z 2012) różni się mocno od starego?
Awatar użytkownika
Venom
Posty: 78
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 20:19

Re: Podręczniki

Post autor: Venom »

robił ktoś może zbiór z Biomedica?
asia99
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2016, o 21:39

Re: Podręczniki

Post autor: asia99 »

Witajcie. W 2018 mam maturę bio-chem. Znalazłam sporo podręczników i mam kilka pytań. Na sam początek dodam, że interesuje mnie wyłącznie matura PR, olimpiady nie.

1.Podręczniki
-Chemia odkrywamy na nowo 1-3 czy nowa era?
-Chemia repetytorium Persona 1-2 warto to kupić? Myślę głównie o rozwiązaniach zadań krok po kroku.
-Chemia organiczna Danikiewicz - podobno must have do organicznej, prawda czy wystarczą podręczniki ery/operonu/repetytoria?
-Vademecum chemia Nowa era - to czy lepiej rep. Persony? A może obydwa? (Fundusze nie mają znaczenia)
-Podręczniki Rożak 1-3 - wyżej napisane, że najlepszy podręcznik, wiele razy spotkałam się z tą opinią, może zastąpić operon/ere? Czy może któryś z tych podręczników uzupełniać rożakiem?

2.Zbiory zadań
-Doświadczenia chemiczne w zadaniach wyd. Omega - nie znam tej pozycji, godna poświęcenia czasu?
-Zbiory zadań Witowski 1-4 2017
-Chemia wybór testów Persona - podobnież fajne na rozgrzewkę?
-Zbiór zadań Pazdro - w razie słabszego rozumienia jakiegoś działu, im więcej zadań tym lepiej
-Zbiór zadań Fundamenty wyd.Oficyna edukacyjna - warto to kupić? ładna okładka
-Zbiór zadań Chemia organiczna wyd.Oficyna edukacyjna - j/w
-Zbiór zadań Chemia nieorganiczna wyd.Oficyna edukacyjna - j/w
-Nowa era maturalne karty pracy 1-2 - do przećwiczenia po każdym dziale, tam jest mało zadań i w miarę poziom
-Zbiór zadań nowa era to jest chemia - tutaj też muszę zapytać czy warto to kupić, bo spotykałam się z różnymi opiniami
-"Teraz matura zadania i arkusze maturalne
-Operon - zadania i arkusze maturalne
-Zbiór zadań biomedica - nie mam kompletnie żadnych informacji nt. tego zbioru, ktoś coś wie? Z biologii są fajne zadania

W zbiorach najbardziej boję się, że zadania mi się będą dublować w dużej ilości coś tutaj się wyklucza?

Zapytam od razu o biologię, bo pewno większość to biochemy, więc:

1.Podręczniki
-Vademecum nowa era - co sądzicie o tym vad? Na przypomnienie wiad. przed maturą, to czy pyłka? Obydwu raczej nie ma sensu brać
-Operon podręczniki odkrywamy na nowo 1-3 - te czy nowa era?
-Vademecum Ewa Pyłka Gutowska
-Tablice biologiczne adamantan - to się do czegoś przydaje czy w ramach ciekawostek?
-Biologia Campbella - przyda się do rozszerzenia czy wyłącznie OB?
-Bukała trening przed maturą - warto wydać 220zł?
-Lewiński - cała seria - j/w dobre to jest?


2.Zbiory zadań
-Nowa era Maturalne karty pracy 1-2-3
-"Teraz matura zadania i arkusze maturalne
-Testy i arkusze maturalne operon
-Witowski 1-3 2017
-Biologia wybór testów Persona
-Łukasz Czarnocki 1-5
-Zbiory zadań biomedica 1,2
-Zbiór zadań testowych olimpiada biomedica

Co powinnam usunąć/dodać? Gdybyście mieli z tego wybierać jaki zestaw byłby najmądrzejszy?
asia99
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2016, o 21:39

Re: Podręczniki

Post autor: asia99 »

Ktoś poradzi?
Asixx
Posty: 31
Rejestracja: 23 maja 2016, o 17:45

Re: Podręczniki

Post autor: Asixx »

Ciężko będzie znaleźć osobę która miała to wszystko, ale w kilku pozycjach mogę doradzić.
Zacznijmy od bioli:
-Bukała warto bo ma zadanka, których nie spotkasz gdzie indziej, ja jeszcze kupiłam zbiory zadań z Omegi
-zadania i arkusze maturalne z Nowej Ery koniecznie, Maturalnych., nie miałam ale myślę że warto, pani na lekcji z nich odpytywała
-Biologia Campbella do matury nie, ja mam Villego, fajne obrazki, szczególnie ten rodzącej kobiety xd
-Witowski nie, z ciekawości zrobiłam jeden dział, nie ma większego sensu (miałam w pdf)
-Persona tym bardziej nie, babka nam zrobiła z tego sprawdzian z wydalniczego, pogrom, jakieś dane liczbowe, nie kupuj bo jeszcze za odszkodowanie będziesz płacić jak trafisz kogoś, wyrzucając książkę przez okno
-przejrzałam demo Biomedica, nie czułam potrzeby kupowania bo to samo widziałam w bukale
-Vademecum Pyłki miałam w pdf, nawet fajne
-Zbiory Łukasza pomogły mi z metabolizmem i fotosyntezą, nie zdążyłam przerobić wszystkich, imo lepsza jest Bukała
-tak właściwie to Bukała dobra dla wszystko
-jeszcze zbiór z CKE
-jeżeli chodzi o podręczniki to nie jestem dobrym doradcą bo nic mi nie odpowiadało, jak czegoś nie rozumiałam to pomagały mi głównie zadania

Chemia:
-zbiór CKE (ale organiczna za prosta)
-organiczną ze zbioru Kosztołowicza, taki pomaranczowy, a podręcznik tak Danikiewicz potwierdzam super, dobrze wytłumaczony ma również Trener (wyd. ParkEdukacja)
-Persona warto, Witowski tak średnio, za prosty
-wszystko co dostępne z Nowej Ery, sama nie miałam, ale babka nam kserowała (jeżeli chodzi o zadania, o podręcznikach znów się nie wypowiem bo to tylko sucha teoria, dopiero zrobienie zadań pozwalało mi ogarnąć temat)
-dużo osób poleca zbiór Barbary Pac, kupiłam, ale nie zdążyłam zrobić, czego żałuję
-Pazdro zadanka obliczeniowe i nazewnictwo
-jeżeli chodzi o mnie to bazowałam z chemii na OE (powtórka przed maturą, te trzy zbiry które wymieniłaś i arkusze maturalne)

Arkusze, arkusze, zadania, arkusze
(jak dla mnie rzeczy w stylu vademecum, repetytorium to przeżytek)
Moja rada - zamiast uczyć się czegoś na pamięć do kartkówki rozwiąż sobie arkusz, wyjdzie na zdrowie, ale i tak wiem, że nie posłuchasz I tak zapomnisz do matury, stracisz czas, nie nabierzesz umiejętności w postaci kojarzenia faktów, to zaprocentuje na wyniku maturalnym.
asia99
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2016, o 21:39

Re: Podręczniki

Post autor: asia99 »

Jeśli chodzi o zbiory to chciałabym, żeby było jak najmniej dublowania. Druga sprawa, tak sobie je osobiście dzielę na dwie grupy:
-Zbiory, które mogę robić zaraz po przerobieniu materiału - te łatwe, ad exemplum Witowski
-Te trudniejsze, na okres przed maturą, jak np. teraz matura nowej ery.
Stąd wytypowałam tyle pozycji. Ktoś wypowie się co do reszty?
asia99
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2016, o 21:39

Re: Podręczniki

Post autor: asia99 »

I jakby ktoś chciał zaoszczędzić to pdfów tez mam sporo także można pisać na pw(rep.persony,bukała et cetera), ale imo lepiej mieć po prostu książkę, mniej niszczy oczy i to bardziej moralne haha
adik1998
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2016, o 17:00

Re: Podręczniki

Post autor: adik1998 »

Ja mam książki (podręczniki) z Nowej Ery, bardzo je sobie chwale.

Jeśli chodzi o zbiory z biologii to mam Witowskiego 2016, ale uważam że prócz zadań maturalnych te autorskie średnio podchodzą pod nową maturę.
Mam także zbiór Bukały- trening przed maturą, jest spoko ale zrobię go dokładnie bliżej matury. Prócz tego dwa tygodnie temu kupiłem zbiór wydanie 2017 Biomedica w dwóch tomach. Trochę się wahałem czy go kupić bo to nowość, ale teraz nie żałuję. Kilka dni temu przeglądałem go dokładnie i ma zad. maturalne z CKE + zadania autorskie pod nową maturę. Poza tym tom 1 ma jeszcze fajnie napisane repetytorium przed każdym działem. Tom 2 ma na końcu 3 próbne arkusze, przydadzą się na przerobienie przed maturą. Jestem zadowolony z tego zakupu.
Chemia- mam nowe zbiory witowskiego 2017- myślę że jest to dobry zbiór, jestem z niego zadowolony. Tom 1-3 zadania maturalne + autorskie pod nową maturę, w tomie 4 ma ciekawe próbne arkusze maturalne i fajnie zrobione są te doświadczenia chemiczne, Poza tym mam repetytorium Pazdro z chemii- chyba najlepsze na rynku.
Zastanawiam się jeszcze nad zakupem kilku książek, także jak je przeglądnę dokładnie po zakupie to się wypowiem
fantie
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2016, o 15:22

Re: Podręczniki

Post autor: fantie »

szska pisze:Ja Rożaka kupiłam w księgarni u mnie w mieście, w antykwariatach też mieli pełno. Teraz Rożak jest jako Nowa Era, okładka i treść zostały takie same tylko wydawnictwo jest teraz inne. Ale jak powiesz ze chodzi ci o Nową Erę kiedyś Rożaka to znajdziesz i w księgarni będą wiedzieli o co chodzi:)
Hej szska, a skąd wiesz, że to jest teraz Nowa Era? Pytam dlatego, że myślałam o kupnie książek Rożaka a mam te z Nowej Ery.
fantie
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2016, o 15:22

Re: Podręczniki

Post autor: fantie »

szska pisze:Ja Rożaka kupiłam w księgarni u mnie w mieście, w antykwariatach też mieli pełno. Teraz Rożak jest jako Nowa Era, okładka i treść zostały takie same tylko wydawnictwo jest teraz inne. Ale jak powiesz ze chodzi ci o Nową Erę kiedyś Rożaka to znajdziesz i w księgarni będą wiedzieli o co chodzi:)
szska, A czy To jest chemia Nowa Era 2012 zawiera już tą wiedzę z Rożaka?
Julekjuliusz
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:52

Re: Podręczniki

Post autor: Julekjuliusz »

Witam
Jestem studentem stomatologii na UmedWroc, pisałem maturę 3 lata wstecz, czyli jeszcze tą starą nową". Bardzo chce poprawić chemię w tym roku(biologię już poprawiłem), ale nie wiem jakie podręczniki zakupić, z czego się uczyć, jakie zbiory.
Czy ktoś wie z czego powinienem się uczyć do tej matury którą będę pisał?
Wcześniej używałem Pazdro/Witowski i prawie starczyło.
Czy wystarczy że kupie Witowskiego 2017 i skorzystam z tych podręczników które mnie obowiązywały? Może polecacie coś nowego/lepszego?

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości