Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
asia99
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2016, o 21:39

Re: Podręczniki

Post autor: asia99 »

I jakby ktoś chciał zaoszczędzić to pdfów tez mam sporo także można pisać na pw(rep.persony,bukała et cetera), ale imo lepiej mieć po prostu książkę, mniej niszczy oczy i to bardziej moralne haha
adik1998
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2016, o 17:00

Re: Podręczniki

Post autor: adik1998 »

Ja mam książki (podręczniki) z Nowej Ery, bardzo je sobie chwale.

Jeśli chodzi o zbiory z biologii to mam Witowskiego 2016, ale uważam że prócz zadań maturalnych te autorskie średnio podchodzą pod nową maturę.
Mam także zbiór Bukały- trening przed maturą, jest spoko ale zrobię go dokładnie bliżej matury. Prócz tego dwa tygodnie temu kupiłem zbiór wydanie 2017 Biomedica w dwóch tomach. Trochę się wahałem czy go kupić bo to nowość, ale teraz nie żałuję. Kilka dni temu przeglądałem go dokładnie i ma zad. maturalne z CKE + zadania autorskie pod nową maturę. Poza tym tom 1 ma jeszcze fajnie napisane repetytorium przed każdym działem. Tom 2 ma na końcu 3 próbne arkusze, przydadzą się na przerobienie przed maturą. Jestem zadowolony z tego zakupu.
Chemia- mam nowe zbiory witowskiego 2017- myślę że jest to dobry zbiór, jestem z niego zadowolony. Tom 1-3 zadania maturalne + autorskie pod nową maturę, w tomie 4 ma ciekawe próbne arkusze maturalne i fajnie zrobione są te doświadczenia chemiczne, Poza tym mam repetytorium Pazdro z chemii- chyba najlepsze na rynku.
Zastanawiam się jeszcze nad zakupem kilku książek, także jak je przeglądnę dokładnie po zakupie to się wypowiem
fantie
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2016, o 15:22

Re: Podręczniki

Post autor: fantie »

szska pisze:Ja Rożaka kupiłam w księgarni u mnie w mieście, w antykwariatach też mieli pełno. Teraz Rożak jest jako Nowa Era, okładka i treść zostały takie same tylko wydawnictwo jest teraz inne. Ale jak powiesz ze chodzi ci o Nową Erę kiedyś Rożaka to znajdziesz i w księgarni będą wiedzieli o co chodzi:)
Hej szska, a skąd wiesz, że to jest teraz Nowa Era? Pytam dlatego, że myślałam o kupnie książek Rożaka a mam te z Nowej Ery.
fantie
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2016, o 15:22

Re: Podręczniki

Post autor: fantie »

szska pisze:Ja Rożaka kupiłam w księgarni u mnie w mieście, w antykwariatach też mieli pełno. Teraz Rożak jest jako Nowa Era, okładka i treść zostały takie same tylko wydawnictwo jest teraz inne. Ale jak powiesz ze chodzi ci o Nową Erę kiedyś Rożaka to znajdziesz i w księgarni będą wiedzieli o co chodzi:)
szska, A czy To jest chemia Nowa Era 2012 zawiera już tą wiedzę z Rożaka?
Julekjuliusz
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:52

Re: Podręczniki

Post autor: Julekjuliusz »

Witam
Jestem studentem stomatologii na UmedWroc, pisałem maturę 3 lata wstecz, czyli jeszcze tą starą nową". Bardzo chce poprawić chemię w tym roku(biologię już poprawiłem), ale nie wiem jakie podręczniki zakupić, z czego się uczyć, jakie zbiory.
Czy ktoś wie z czego powinienem się uczyć do tej matury którą będę pisał?
Wcześniej używałem Pazdro/Witowski i prawie starczyło.
Czy wystarczy że kupie Witowskiego 2017 i skorzystam z tych podręczników które mnie obowiązywały? Może polecacie coś nowego/lepszego?

Pozdrawiam!
szklanka333
Posty: 2
Rejestracja: 7 lut 2017, o 15:58

Re: Podręczniki

Post autor: szklanka333 »

Przez całą dyskusję, co jakiś czas przewija się słowo Rożak.
Sama mam pytanie odnośnie podręcznika do biologi. Mam z nowej ery , który został mi odgórnie narzucony, i jakieś repetytorium z Grega, ale chciałabym kupić coś naprawdę porządnego, z przystępną treścią . Mógłby mi ktoś coś polecić ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości