pogotowie maturalne

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
rafiki88
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 17:45

pogotowie maturalne

Post autor: rafiki88 »

Słuchajcie to pewnie nie spotka się z Waszym uznaniem ale poprawiam w tym roku wyniki z matury z biologii poziom rozszerzony jak dotąd dużo interesuję się tematykąjestem obyta ale pisałam maturę dwa lata temu na chwilę obecną rozpoczynam powtórki- wiem DOPIERO ale to było nie zależne od mnie czasem zycie decyzuje za nas Miałam już sobieodpuścić ale postanawiam zawalczyć o jak najwyższą notę, słuchajcie na co mam zwrócić uwagę które tematy mogę potraktować po macoszemu Będę wdzięczna za każdą wskazówkę dodam jeszcze że posiadam takie czerwone vademecum wyd oświata oraz wiesz że umiesz wsip-u ale nie wiem czy nie jest za szczegółowe na mój miesiąc czasu
Arya
Posty: 93
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:32

Re: pogotowie maturalne!!!

Post autor: Arya »

Napewno odpuść sobie systematyke, zrób dobrze genetykę, metabolizm, tkanki, warto też powtórzyć ekologię i najważniejsze rzeczy z ewolucjonizmu. Często trafiają się też zadania z hormonami(sprzężenia zwrotne itp.)Powodzenia życzę-)
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: pogotowie maturalne!!!

Post autor: Delling »

Ciężko w miesiąc, ciężko. Po pierwsze znajdź dobre Vademecum, i ja bym przerobił z niego porządnie komórkę, metabolizm, człowieka i genetykę, z różnorodności życia tylko tkanki roślinne no i jak starczy czasu to zrobić ile się da z ewolucjonizmu, ekologii, ochrony środowiska + zrobić sobie chociaż 3 ostatnie matury.
rafiki88
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 17:45

Re: pogotowie maturalne!!!

Post autor: rafiki88 »

Wiem że miesiąc to mało czasu ale nie mam do pracy nic poza tym i mogę poświęcić całe dnie ile tylko dam rady więc chiałam wiedzieć na co najbardziej się nastawić, dzięki za udzielone już podpowiedzi nasuwa mi się jeszcze pytanie czy rzecz jest w zapamiętaniu jak najwięcej szczegółów specjalistycznych nazw czy raczej dobrze rozumiem że tą częś mam często podaną jako jakiśtekst żródłowy i na jego podtsawie wyciągam wniosek, przyczyne czy coś podobnego Że chodzi o istoty procesu a nie ich szczegóły? Nie chcę iść na łatwiznę tylko czy lepiej jeśli będę rozumieć temat czy jeśli będę go miaławkuty jeśli mnie dobrze rozumiecie?:)
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: pogotowie maturalne!!!

Post autor: justina89 »

Moim zdaniem w szczegóły się nie ma co zagłębiać. Nigdy na maturze (dotąd!) nie było jakiś wielkich szczegółów, często wiele podpowiedzi jest w tekście, na schemacie - wszystko zależy od zadania. Trochę to głupio zabrzmi ale niestety trzeba się uczyć maturalnych zadań, robić testy i matury z ubiegłych lat. Nie wiem jak stoisz z wiedzą, ale jeżeli sporo pamiętasz to daruj sobie zagłębianie się w te znane Ci już tematy i poświęć więcej czasu na zadania.
Miesiąc to wcale nie tak mało, tym bardziej że twierdzisz że nic innego nie masz do roboty. Jednak z drugiej strony nie można przegiąć bo nawał wiedzy i wszystko Ci się pomiesza a to jeszcze gorsze niż mniejsza wiedza.

Ja jeszcze planuje dużo powtórek bo miesiąc ostrzejszej pracy to wcale nie tak mało, a przecież od podstaw nie zaczynasz.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] pogotowie maturalne

Post autor: Batha »

był juz podobny temat: tematy66/czego-sie-nie-uczyc-zeby-zdac-vt16163.htm
i nazywaj tematy tak, by miały więcej wspólnego z treścią.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości