Politechnika Technologia Chemiczna, Chemia budowlana

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Lunczo93
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:08

Re: Politechnika Technologia Chemiczna, Chemia budowlana

Post autor: Lunczo93 »

Powiedzcie tez, czy to ze na chemii budowlanej po 3.5 latach nie ma specjalizacji inzyniera jest to ogromny minus tego kierunku? czy jest po prostu nie potrzebny. Prosze o rade.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Politechnika Technologia Chemiczna, Chemia budowlana

Post autor: DMchemik »

Nie jest to minus, widocznie sam ten kierunek jest wystarczająco specjalistyczny.
Lunczo93
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:08

Re: Politechnika Technologia Chemiczna, Chemia budowlana

Post autor: Lunczo93 »

DMchemik pisze:Nie jest to minus, widocznie sam ten kierunek jest wystarczająco specjalistyczny.
JEszcze mam pytanie odnosnie chemii budowlanej.
Czy po tym kierunku tylko będę zmuszony pracowac w laboratorium? czy moge projektowac materiały np budowlane na komputerze albo cos takiego? czy praca inzyniera ogranicza mnie tylko do pracy w laboratorium? A i czy jest mozliwosc na Politechnice studiowana 2 stopnia na innym wydziale niz na studiach 1 stopnia? bo np. chcialbym zrobic chemie budowlana a na 2 stopien isc w ogole na inny wydzial(jakis kierunek z pokrewienstwem mojego kierunku na 1 stopien nie wiem inzyniera materialowa? albo cos takiego) I czy na studiach 2 stopnia bedzie tak, ze w ogole sobie nie poradze na innym kierunku? czy raczej kontynuowac kierunek na 1 stopien?.

Pozwolilem sobie tu napisac, zeby nie zasmiecac tematami .
Lunczo93
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:08

Re: Politechnika Technologia Chemiczna, Chemia budowlana

Post autor: Lunczo93 »

Absolwent studiów zna technologie wytwarzania, przetwórstwa i metody modyfikacji materiałów ceramicznych, polimerowych, metalicznych i kompozytowych, zarówno inżynierskich jak i funkcjonalnych, stosowanych w przemyśle budowlanym oraz technologie wytwarzania i recyklingu wyrobów gotowych. Potrafi projektować i dobierać materiały do różnych zastosowań oraz posiada wiedzę w zakresie metod ich badania oraz atestacji i certyfikacji wyrobów. Zna podstawowe problemy związane z ochroną środowiska i potrafi kierować się w swoich działaniach zasadą zrównoważonego rozwoju.

Czy takich specjalistow potrzeba na naszym rynku ?
Lunczo93
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:08

Re: Politechnika Technologia Chemiczna, Chemia budowlana

Post autor: Lunczo93 »

nie wiem jak to zedytowac, ale sa takie przedmioty na tym kierunku
Charakteryzuja to jakis kierunek studiow? czy sa to zwykle polimery ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości