Pomoc : Medycyna dla cudzoziemcow

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
L-Amoureux
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 13:05

Pomoc : Medycyna dla cudzoziemcow

Post autor: L-Amoureux »

Witam,
Przypadkowo znalazlam ten forum, i zdecydowalam sie zapisac poniewaz interesujace tematy mozna poczytac, i raczej osoby daja dobre rady.
Pisze na tym forum bo mam powazny problem i bym bardzo sie cieszyla jezeli ktos moglby mnie troche podratowac
A wiec, jestem uczennica klasy maturalnej w Francji (mam 18lat), tak dokladnie to w Lyonie. Urodzilam sie w Francji, ale rodzicow mam polakow i wiec mowie biegle po polsku i jezdze co roku do Polski (przepraszam moze za bledy + tez nie mam polskiej klawiatury :S ).
Moj problem jest taki, ze u nas po pierwszej klasia liceum sie wybiera jaki typ matury sie zdaje, mialam isc to scislej bo nawet mialam oceny, ale nie wiem, pochopnie podjelam decyzje zeby isc do takiej klasy po srodku, gdzie jest duzo wiedzy ogolnej, matematyka I takie tam jeszcze. W zeslym roku zdalam mature z biologii wiec w tym roku juz nie mam, a chemia to juz 2lata nie mam. (Bo w Francji jest tak, ze sie zdaje wszystkie przedmioty na maturze czyli okolo 7 albo I wiecej bo zalezy od opcji ale mniejsza z tym). Teraz zaluje strasznie bo Krzyzuje mi to plany i marzenia ! Po prostu chcialabym naprawde isc na medycyne i dac wszystko z siebie aby zostac kiedys lekarzem.
W Francji na medycyne kazdy sie dostaje kto chce, wystarczy miec tylko mature, ale dopiero sie zaczyna przesiew. Co roku jest okolo 2000-2500 studentow I trzeba sie uczyc uczyc zeby zdac konkurs taki i jest tylko 300-310 miejsc zeby sie dostac na drugi rok, tak jakby sie nie liczyl ten pierwszy, a generalnie bardzo duzo osob odpada.
Poniewaz wiem ze nie mam za wiele szans… Zastanawialam sie o studiach w Polsce (nawet jak mama mi mowi, ze nie jest latwiej tym bardziej na pierwszym roku), ale jest problem bo nie wiem jak to zrobic, ze nie mam tej matury z chemii a z biologii tylko podstawe. Ogladalam sie za roznymi uniwersytetami w Polsce, ale trzeba ta mature, albo np w Gdansku sa egzaminy wstepne ale akurat 12 czerwca a ja zaczynam zdawac mature wiec nie moge. Tez nie rozumiem za wiele roznicy miedzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi.
Wiec, jezeli ktos by mi pomogl i powiedzial co zrobic, do jakiej uczelni itd Bardzo prosze. Czy moze dla cudzoziemcow jest taki jak by rok przygotowania zeby wszystko dobrze po Polsku znac? Czy mam isc na rok medycyny tu w Francji i jakby mi sie nie udalo postulowac w przyszlym roku do Polski? Jaki jest typ rekrutacji? Moge poruszyc ziemie I niebo zebym mogla medycyne studiowac.
Bo moj problem, ze nie mam matury scislej a moge cale lato siedziec I sie uczyc nie ma problemu.

Dziekuje z gory tym ktorzy to przeczytali

Kasia
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Pomoc : Medycyna dla cudzoziemcow

Post autor: villemo »

Hey: )
Wydaje mi się, że najlepiej by było gdybyś skontaktowała się z uniwersytetami, które Cię interesują. Oni by Ci wyjaśnili, co musisz zrobić, jakie są wymagania, co byś musiała zdać.
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Re: Pomoc : Medycyna dla cudzoziemcow

Post autor: Narkoza »

Możesz się zapisać do CKE i pisać egzaminy z biologii i chemii, które najprawdopodobniej wypadają między 10-20 czerwca, z tym że w tym roku, to już za późno, bo deklarację trzeba składać do połowy kwietnia. Te egzaminy są w formie matury, tylko składają się z innych pytań, niż te z maja, co jest dość logiczne
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Pomoc : Medycyna dla cudzoziemcow

Post autor: york »

na CMUJ możesz mieć maturę francuską i studiować normalnie na stacjonarnych z polskimi studentami, tylko będziesz płacić, nie musi być to english division
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Pomoc : Medycyna dla cudzoziemcow

Post autor: Stalowy »

Matura międzynarodowa jest też świetnym wyjściem - nie jest trudno ją zdać bardzo wysoko, a wynik jest honorowany w rekrutacji na polskie uczelnie

U mnie na roku jest niemiec, który ma korzenie polskie. Zdawał maturę międzynarodową po niemiecku, poszła mu bardzo dobrze. Potem rok siedział w łodzi i przechodził intensywny kurs języka polskiego - a po tym roku - zarekrutował się do nas do Zabrza i się dostał na stomę. Bardzo dobrze mówi po Polsku i świetnie sobie radzi
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: Pomoc : Medycyna dla cudzoziemcow

Post autor: kinektor »

Jakby ktoś z waszych znajomych cudzoziemców studiujących w Polsce potrzebował podszkolić się z języka polskiego, polecam stronę na której można znaleźć rzetelnie pracujących nauczycieli z indywidualnym podejściem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości