Pomoc w magicznym efekcie

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
galladin
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2014, o 10:04

Pomoc w magicznym efekcie

Post autor: galladin »

Witam wszystkich forumowiczów,

trafiłem na Wasze forum szukając rozwiązania mojego problemu. Jestem iluzjonistą i szukam pomocy w kwestii.proszku. Szukam substancji w formie drobnego proszku (jak drobny piasek, taki ozdobny). Wymagania, jakie ten proszek/piasek musi spełniać, to:

1. Powinien mieć kolory lub być łatwy do zabarwienia, np. czerwony, żółty, niebieski, zielony

2. Powinien się szybko rozpuszczać w zimnej wodzie, nie zostawiając śladów w postaci metnej wody, piany, farfocli itp.

3. Chciałbym go brać normalnie na skórę i wkładać ręce do wody, w której jest rozpuszczony.

Efekt, który chcę uzyskać, to wsypanie do wody trzech kolorów tego proszku i ma on szybko (około 2 minuty) w tej wodzie się całkowicie rozpuścić, nie zostawiając po sobie widocznych śladów.

Ilość każdego koloru proszku, używana w jednym efekcie, to mniej więcej tyle, mieści się w 50 ml kieliszka do wódki

Bardzo proszę Was o pomoc - czy takie substancje wogóle istnieją. Jeśli tak, to jak je zdobyć, jak barwić (jeśli bedzie taka potrzeba), jak je przechowywać itp.
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Pomoc w magicznym efekcie

Post autor: adamantan »

Czy substancje te będziesz mieszał? Np. w celu otrzymania różnych kolorów roztworów w tym samym naczyniu?

Przede wszystkim trzeba wybrać substancje o znikomej toksyczności (abyś zbyt wcześnie nie zakończył kariery

Do koloru fioletowego:

- w naczyniu czysta woda

- w rękach utarty na pył KMnO4, który zakupisz pod nazwą tradycyjną nadmanganian potasu. Wystarczy bardzo mała ilość, aby zabarwić roztwór na fioletowo. W obojętnej wodzie bardzo wolno się rozkłada, więc nie zauważysz żadnych zmian w roztworze jeśli chodzi o rozkład.

Do koloru różowego/malinowego:

- w naczyniu woda z 1-2 kroplami alkoholowego roztworu fenoloftaleiny (łatwe i tanie do kupienia)

- w rękach mała ilość ortofosforanu(V) sodu lub potasu (sprawdzę w tablicach później, co lepiej się rozpuszcza)

Do pozostałych kolorów trzeba przemyśleć, aby nie posłać Cię na tamten świat. Myślę, że warto byłoby przetestować jak szybko rozpuszcza się wskaźnik uniwersalny po odparowaniu z jego alkoholowych roztworów i nietoksyczne substancje kwasowo-zasadowe. Wtedy będzie można otrzymać całą gamę barw, łącznie ze zmianami tych barw w jednym roztworze, gdy będziesz dodawał różne substancje.


PS

Masz uczulenie na jakieś substancje ?
galladin
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2014, o 10:04

Re: Pomoc w magicznym efekcie

Post autor: galladin »

adamantan, dziękuję Ci za odpowiedź. Przy okazji uświadomiłeś mi 2 błędy w moim poście. Zaraz je opiszę, ale najpierw przedstawię efekt krok po kroku.

Efekt efektu, który chcę wykonać, polega na tym, że na stole stoi naczynie z wodą. W magiczny sposób barwi się na ciemno tę wodę. Następnie do naczynia wsypuje się 3 garstki piasków o różnych barwach. Całość się miesza, po czym iluzjonista sięga ręką do naczynia i wyciąga z niej garść suchego piasku. I tak ze wszystkimi trzema kolorami piasku. Następnie odbarwia wodę. Czyli efekt w ogromnych uproszczeniu oczach widza polega na wyjęciu suchego piasku z mokrej wody.

Część z piaskiem zachowam dla siebie, ale barwienie to zabawa z odczynnikami - siarczanem amonowo-żelazawym zmieszanym z taniną (barwienie), a na koniec odbarwienie kwasem szczawianowym.

1. I to był mój pierwszy błąd - piszę o wodzie, ale mam na myśli wodę z dodatkiem siarczanu amonowo żelazawego z taniną, a na koniec dodatkowo z kwasem szczawianowym. I to w takim środowisku muszą działać te kolorowe piaski.

2. A zatem precyzując moją prośbę, chciałbym Was prosić o podpowiedź, czy są takie kolorowe substancje w formie piasku, które wsypane do wyżej opisanej mieszaniny rozpuszczą się w niej nie powodując nic groźnego dla skóry i otoczenia. Dzięki temu ja będę mógł potem w swój tajemniczy sposób wyciągnąć z wody inne piaski, czyli zwykły zabarwiony piasek z plaży W oczach widzów ma to wyglądać tak, że wyciągam ten sam piasek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości