Praca licencjacka z biotechnologii roślin

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
dominika90
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2013, o 22:03

Praca licencjacka z biotechnologii roślin

Post autor: dominika90 »

Witajcie, jestem młodą mamą i potrzebuję pomocy przy pisaniu pracy licencjackiej. Kilka miesięcy temu wróciłam do szkoły po dłuższej przerwie z powodu poważnych problemów z ciążą i jestem do tyłu ze wszystkim. Musiałam przedłużyć termin obrony, ale i on zbliża się nieubłaganie a ja stoję w martwym punkcie, ponieważ mam problemy z córeczką i brakuje mi czasu na pisanie.

Mój temat brzmi: Związki zawierające azot bronią chemiczną roślin wyższych.
Mam się zająć metabolitami wtórnymi zawierającymi azot. Według planu pracy zatwierdzonego przez promotora powinnam opisać poszczególne grupy azotowych metabolitów wtórnych, szlaki powstawania, miejsca akumulacji i ogólną charakterystykę. Później uwalnianie tych związków do środowiska, a następnie ich oddziaływanie na sąsiadującą florę. Nie wiem czy taki plan nie jest bardziej pod ochronę środowiska niż biotechnologię i myślałam nad zamianą dwóch ostatnich rozdziałów na produkcję metabolitów wtórnych w odpowiedzi na stres i na wykorzystanie allelozwiązków w kulturach in vitro i przemyśle.

Bardzo proszę o pomoc w szukaniu literatury bo strasznie ciężko mi to idzie i doradzeniu co ująć w pracy. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze powinnam zawrzeć lub co wyrzucić to proszę pisać. Z góry dziękuję za pomoc:)
Marysia R
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2016, o 09:45

Re: pomoc w pracy licencjackiej z biotechnologii roślin

Post autor: Marysia R »

Podejrzewam, że powyższy problem jest już nieaktualny, ale gdyby ktoś inny miał kłopot z pisaniem pracy z biologii, ekologii, biotechnologii chętnie pomogę
magdagold
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2016, o 11:31

Re: pomoc w pracy licencjackiej z biotechnologii roślin

Post autor: magdagold »

Sporo takich osób znajdziesz, tylko po co traciłaś 3 lata studiów, żeby teraz nie umieć sobie napisać pracy licencjackiej?
bramek64
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2016, o 09:15

Re: pomoc w pracy licencjackiej z biotechnologii roślin

Post autor: bramek64 »

no właśnie 3 lata studiów po nic
Awatar użytkownika
kasieczka
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2016, o 11:44

Re: pomoc w pracy licencjackiej z biotechnologii roślin

Post autor: kasieczka »

Dlaczego od razu mówicie że stracone lata? Ja studiowałam na początku przez 2 lata rachunkowość bo chciałam byc księgowa. Jelenia Góra nie posiada wiele uczelni wiec postanowiłam pojechac do w-wy i tam ukonczyłam bilogię. Ale nie uważąm żebym zmarnowała te dwa ltac. zawsze coś z tamtych lat wyniosłam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość