Poprawa biologii 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
natalas
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2016, o 14:23

Poprawa biologii 2017

Post autor: natalas »

Hej! Jestem nowa i postanowilam zalozyc ten watek dla wszystkich, ktorzy w 2017 roku ponownie stocza walke z biologia
Ja w tym roku pisalam mature pierwszy raz i przez stres wypadlo tylko 50%
O chemii az wstyd wspominac, bo tylko 32, ale nigdy sie do niej nie przykladalam.
Studiuje obecnie na UMP poloznictwo, ale troche sie tu nie spelniam Zdaje wszystko bez problemu i kazdego dnia dociera do mnie, ze MOGE WIECEJ
Od zawsze podswiadomie czulam, ze to lekarski jest moim powolaniem, ale niestety nie odwazylam sie nawet sprobowac. Przykladalam sie do nauki naprawde bardzo malo, arkuszy nie robilam prawie wcale. Teraz jest inaczej. Bardzo mi zalezy i bede sie starac dac z siebie wszystko!
Tak wiec moj cel na ten rok to:
Biologia 50% min. 85%
A w przyszłym roku urlop dziekanski i chemia na tyle, ile tylko to mozliwe.
Kupilam juz vademecum z Grega i arkusze i zadania z Nowej Ery.
A Wy drodzy biolodzy? Chwalcie sie/narzekajcie/motywujcie
Powiedzcie mi, czy waszym zdaniem dobrze robie
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: lidzik »

natalas, Możesz udzielać się w naszym wątku Maturzyści 2017 Są tam posty zarówno piszących po raz pierwszy (jak ja), ale i tych poprawiających.

Czy dobrze robisz, to musisz się sama zastanowić. ale czemu miałoby być to złe? Skoro wiesz na co Cię stać, to czemu nie?

Mam tylko pytanie.
Dlaczego masz aż 2 lata na to poświęcać? Skoro już masz podstawy, to nie dasz rady ogarnąć biologii i chemii w tym roku? Dlaczego nastawiłaś się, że nie dasz rady chemii w tym roku? Więcej wiary w siebie!
natalas
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2016, o 14:23

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: natalas »

O, zaraz poszukam tego watku. Troche tu jeszcze bladze
Na chemie musialabym poswiecic troche wiecej czasu. Nie jestem w stanie przygotowac sie dobrze z biologii, chemii i jeszcze ogarnac studia a narazie nie moge z nich zrezygnowac, bo co jesli nie uda mi sie poprawic matur?

kindsoul
Posty: 5
Rejestracja: 6 lip 2016, o 16:16

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: kindsoul »

Ja też jestem na położnictwie
Przez pierwszy miesiąc byłam zafascynowana tym kierunkiem, później było coraz gorzej.
Dzień w dzień załamywałam się.Nawet płakałam po nocach. Już mi się tutaj nie podoba, mam wrażenie, że jestem w złym miejscu.
Nauki jest mnóstwo. Zajęcia mam praktycznie codziennie od 8 do 19.30, a nawet raz kończę o 20.30.
Profesorowie mówią nam, że mamy do przyswojenia tyle materiału co lekarski. W ciągu 3 lat mamy prawie tyle godzin (o ile dobrze pamiętam 20 godzin mniej) co lekarski ma w ciągu 5 lat.
Skoro mam się tyle uczyć to wolę uczyć się będąc na lekarskim. Tym bardziej, że polubiłam anatomię
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: Wendigo »

To nie jest do końca prawda. Kierunek lekarski ma faktycznie mniej godzin na pierwszych 2-3 latach, ale wygląda to tak, że większość tego wolnego czasu trzeba poświęcać na naukę, ponieważ ilość wiedzy jaka jest wymagana od studenta bywa przytłaczająca.
natalas
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2016, o 14:23

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: natalas »

U nas kazdy kierunek ma obowiazkowy wf i fakultety a poloznictwo nie, bo ma za duzo godzin, przedmiotow, punktow ECTS.

Awatar użytkownika
wanderlust
Posty: 15
Rejestracja: 19 lut 2017, o 10:01

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: wanderlust »

Myślę, że to dla mnie dobry temat, żeby po raz pierwszy się odezwać, skoro powstał jakiś mniejszy temat dla poprawiających biologię Różnica jest tylko taka, że nie studiuję - w zeszłym roku byłam jeden semestr na psychologii, ale właściwie od samego początku wiedziałam, że nie czuję tego i tam nie zostanę. Ja też na lekarski, jestem niestety po humanie i będę pisać trzeci raz. W zeszłym roku i dwa lata temu było po trochę ponad 70% - skupiałam się na przyswajaniu wiedzy, a zdecydowanie za mało robiłam zadań, teraz próbuję postąpić odwrotnie i zobaczymy, co się z tego wykluje. Chemię oczywiście też poprawiam, ale to oddzielna sprawa.
natalas
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2016, o 14:23

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: natalas »

A ktory jestes rocznik?
Nam Pani Doktor na zajeciach z socjologii powtarza ze na lekarskim w ostatnich latach tego wlasciwego rocznika jest mniej niz poprawkowiczow. Sa nawet rekordzisci, ktorzy poprawiali po 7 razy, takze nie poddajemy sie
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: Ardorn »

natalas pisze:po 7 razy,
Ci to wiedzą co tak naprawdę chcą robić w życiu
natalas
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2016, o 14:23

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: natalas »

Ci to wiedzą co tak naprawdę chcą robić w życiu [/quote]
Niektorzy mieli juz po prostu skonczone inne kierunki przez ten czas nie siedzieli w domu

kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: kinga1505 »

natalas pisze: Niektorzy mieli juz po prostu skonczone inne kierunki przez ten czas nie siedzieli w domu

I jak sobie teraz radzą?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: Mårran »

Ardorn pisze:Ci to wiedzą co tak naprawdę chcą robić w życiu
Albo myślą, że wiedzą. Miałam na roku kolegę, co cztery razy próbował, dostał się i po roku zrezygnował To wszystko to tylko statystyka
Pani Buka
natalas
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2016, o 14:23

Re: Poprawa biologii 2017

Post autor: natalas »

kinga1505 pisze:
natalas pisze: Niektorzy mieli juz po prostu skonczone inne kierunki przez ten czas nie siedzieli w domu

I jak sobie teraz radzą?
Znam przypadki i slyszalam o takich tez nieraz, ze lepiej sobie radzili niz jacys olimpijczycy z pierwszych list

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości