Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
agu_712
Posty: 113
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:52

Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: agu_712 »

Jak w temacie, matura w tym roku nie wyszła , (biologia 80% i chemia 60%) i zamiast siedzieć rok w domu postanowiłam poprawiać maturę studiując farmację. Wiem, że wiele osób tutaj uważa że tylko gap year jest dobrym rozwiązaniem, ale niestety nie dla każdego (tą porażkę psychicznie odczułam bardzo dotkliwie, straciłam bliską osobę w rodzinie, schudłam bardzo dużo). Mam pytanie do osób które poprawiły maturę będąc rok na farmacji. Jakimi książkami się wspierały, jak rozplanowały naukę, patrząc na to że 1 rok farmy to mnóstwo chemii ? Czy dużo rzeczy im się przydało ze studiów? Proszę o pomoc .Dodam, że chcę poprawiać oba przedmioty
Pozdrawiam
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: Argentum »

Wiem, że nie zostałem pociągnięty do odpowiedzi, jednak.
Jednak też poprawiam maturę i, nie tyle, zrobiłem to co Ty, co miałem taki plan -iść na farmację, potem poprawić. Jak się trochę oczytałem", to mi się od razu odechciało. Siedzę w domu i się uczę.d
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: _włóczykij »

Popieram. tymbardziej, ze agu_712, niewiele Ci brakuje do poprawienia tej matury ja mam identyczne wyniki, co Ty prawie tyle, ze na odwrot - z chemii 83 a z bio 60% . jednak ja jestem obecnie 3 lata to tylu, wiec na takie zostanie w domu nie moge sobie pozwolic. Ale rocznikowi 95, 94 dlaczego nie?
agu_712
Posty: 113
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:52

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: agu_712 »

jak już pisałam,nie każdy się do tego nadaje

Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: Lika »

Ja rok siedziałam w domu i nie poprawiłam na tyle by mi wystarczyło, teraz idę na farmację - może tu mi się uda.

Wszystko zależy od podejścia.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: Collo »

Moim zdaniem pójście na farmację czy jakiś inny kierunek ma sens, jeśli po nieudanej próbie poprawy matury chcemy na nim dalej zostać. Wtedy tak jakby nie tracimy roku. Zaczynanie takich studiów jak farmacja, tylko po to, by na 100% je rzucić po 1 roku to tylko utrudnianie sobie życia. Materiał omawiany na studiach to zupełnie co innego niż wiedza i umiejętności wymagane na maturze. Mam kilku znajomych, którzy studiowali farmację i na 1 roku tego kierunku udało im się poprawić maturę by dostać się na lek, ale u nich to wyglądało raczej tak, że wszystkiego nie zdążyli powtórzyć, poszli na matury na spontanie, wcześniej niewiele brakowało i teraz jakoś się udało te brakujące punkty zdobyć. Studia mają ten plus nad pozostaniem w domu, że ma się stały kontakt z ludźmi, poznaje się trochę studiowanie itp. Więc jak ktoś chce studia tylko na poprawę matury to może lepiej wybrać jakiś lajtowy kierunek?

kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: kubut »

Nie ma jednej recepty na poprawę dla wszystkich. Faktem jest ,ze siedzac w domu ma się zwyczajnie więcej czasu. Zgadzam sie ,ze to nie jest opcja dla wszystkich a i studiowanie ma plusy. Imho kluczowe jest to co napisal ktos powyzej- farma (czy tez jakikolwiek inny kierunek) ma sens o ile w razie czego to jest to co chcesz studiowac gdyby lek nie wypalil.
A na to pytanie to juz tylko ty znasz ospowiedz.

Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: Judyta _ »

Ja w tym roku mam Uczennice - 4 rok farmacji. Nie wyobraża Sobie nie studiować medycyny a nauka samodzielna Jej nie wychodziła. Poza tym farmacja to wg mnie bardzo ciężkie studia

agu_712, Rozumiem, że wiele trudnych spraw się u Ciebie ponakładało. Decyzja o studiowaniu jest Twoją decyzją i mimo, że często odradzam studiowanie to uważam, że każdy ma prawo wyboru i też inne predyspozycje. Ja bałabym się, że w domu oszaleję ale to dlatego że od małego miałam tysiące zajęć.
Z chemii polecam Ci repetytoria Medyka i zbiory operonu plus WSIP ABC i Persony zbiór.
A z biologii PWN 5 tomów do czytania plus arkusze i jakiś zbiór np. ten I. Żelazny OMEGI.

Głowa do góry
agu_712
Posty: 113
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:52

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: agu_712 »

zapomniałam dodać - dlatego farmacja,bo jak się nie uda to zostanę.

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: _włóczykij »

Judyta _, 5 tomowy WSiP jest na chomikuj?

przepraszam za maly offtopik

BTW: zostanie w domu to indywidualna sprawa, jesli ktos nie ma jakiegos szcegolnego parcia na lek, no to faktycznie opcja pojcia na studia jest super opcja.
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: igul5106 »

Też zależy na jakiej uczelni U nas na przykład, II semestr jest bardzo lajtowy i w tym roku paru osobom rzeczywiście udało się dostać na wymarzony lek i stomatologię, nawet zaliczając całą sesję letnią (wow!), także każdy plan jest dobry no i nie oszukujmy się, na maturze dużo zależy od szczęścia

Ja jak miałam perspektywę, że się czasem nie dostanę (a nie miałam tyle pkt, żeby znaleźć się na liście lipcowej czy sierpniowej) awaryjnie złożyłam papiery do technikum farmacji, bo wybierając na rok inny kierunek, płaciłabym za ostatni semestr farmy. Ale teraz mają to zmienić, albo i już zmienili, nie wiem. Ale tak jak piszecie, każdy sam musi ocenić jak woli
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: Judyta _ »

adele pisze:Judyta _, 5 tomowy WSiP jest na chomikuj?

przepraszam za maly offtopik

BTW: zostanie w domu to indywidualna sprawa, jesli ktos nie ma jakiegos szcegolnego parcia na lek, no to faktycznie opcja pojcia na studia jest super opcja.
nie do końca rozumiem

Wiem, że wypisałam na szybko ale tego nie podałam

a czy na chomiku coś jest - nie wiem nie szukałam
agu_712
Posty: 113
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:52

Re: Poprawa matury na farmacji (w planach lek)

Post autor: agu_712 »

Z całym szacunkiem dla wszystkich,ale prosiłam o rady a nie o ocenianie mnie czy powinnam studiować czy siedzieć w domu.Nie znacie mnie osobiście a to bardzo indywidualna sprawa

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość