Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2017, o 00:39 

Dziadku93, Teraz rozumiem, wiesz to zabrzmiało jakbyś twierdził że w ogóle nie warto :)

PostNapisane: 8 mar 2017, o 14:12 

Napisanie matury rozszerzonej z biol czy chem nawet na 50% nie jest wcale takie oczywiste, mozna sie przeliczyc( czego nie zycze). W 2016 r. sredni wynik z biol i chem to 30- kilka %. 50% to juz wynik powyzej sredniej. Bardzo wiele osob pisze nizej.....

[ Post via Android ] Obrazek

PostNapisane: 8 mar 2017, o 17:00 

kinga1505 napisał(a):
Napisanie matury rozszerzonej z biol czy chem nawet na 50% nie jest wcale takie oczywiste, mozna sie przeliczyc( czego nie zycze). W 2016 r. sredni wynik z biol i chem to 30- kilka %. 50% to juz wynik powyzej sredniej. Bardzo wiele osob pisze nizej.....

[ Post via Android ] Obrazek

To akurat prawda. Ale jak to Dziadku93 słusznie napisał wszystko zależy od tego jaki wynik nas satysfakcjonuje :). Pozdrawiam

PostNapisane: 20 mar 2017, o 15:16 

Jak wam idzie nauka?

[ Post via iPhone ] Obrazek

PostNapisane: 20 mar 2017, o 18:29 

Byle jak ale do przodu bym powiedział. Ja kończę jutro metabolizm, potem szybko człowieczek, genetyka, biotechnologia, ekologia i ewolucjonizm. Najważniejsze że mam już rośliny i zwierzęta za sobą. W ogóle podchodzenie 3 raz do matury, to jest naprawdę masochizm, nie polecam. No a jak skończę bio, to znowu szybko chemię sobie przypomnę no i cały kwiecień maturki. A u Ciebie celstoamtologia2017 i u innych? Ten temat, to w ogóle jakby chciał ale nie mógł, tak trudno zachęcić ludzi do udzielania się. :roll: Jak tam w ogóle wasze samopoczucie przed maturą, jeszcze 1,5 miesiąca, stresujecie się już czy macie luz? Ja w ogóle mam nadzieję, że dadzą w miarę przystępną chemię w tym roku, bez jakiegoś dzikiego redoksu i zadań teoretycznych z podstawy :cry:

PostNapisane: 20 mar 2017, o 19:51 

Łaaaa! Nie jestem sam! ;D

Ja moge chętnie z Wami ponarzekać. Mimo, że to w sumie pierwszy raz poprawianie starej matury.

Ja biolke prócz człowieka i ewolucjonizmu mam ogarnięte, chemie już całą przerobioną, ale u mnie to ogólnie masakra bo jak zacząłem jakiś dział to po dwóch tyg. połowa szła w las podobnie z biolą, ja to musze często dany materiał utrwalać kilka razy inaczej to lipa.

PostNapisane: 20 mar 2017, o 23:49 

No u mnie pół na pół. Chemię przerobiłem, i robię już arkusze zamiennie ze zbiorami, matury na korkach, generalnie wyniki koło 90%, oczywiście pełno głupich błędów, no ale jakoś idzie.
Biologia dramat. Jestem w puszczy, bo las to mało. Nie umiem się zmobilizować do nauki. Rok temu ryłem cały rok i napisałem na śmieszne 78%, a koleżanka co przeczytała raz repetytorium i zrobiła ze 2 matury miała 87%. Nie wiem czy warto od nowa to wszystko przerabiać, czy przeczytać tylko repetytorium i przerobić matury od 2013 roku CKE. Co myślicie?

Wgl Opole otwiera lekarski, + 60 miejsc :) Mam nadzieje, że 160pkt starczy też w tym roku na lekarski... :cry: :cry:

PostNapisane: 21 mar 2017, o 12:36 

No u mnie to samo z biologią, w tamtym roku się cały czas uczyłem, więc teraz jak do tego podchodzę to już mam odruch wymiotny. Osiągam szczyty motywowania się po prostu i to przeważnie wystarcza na 40 min. nauki, bo potem znowu mam dosyć.
Ja jestem też ciekaw bardzo tych progów, bo rozbieżność pomiędzy progami w 2015, a 2016 jest bardzo duża, mam nadzieję, że w tym będą niskie.
A co do nowych uczelni, to jeszcze chyba w Radomiu ma być lekarski, więc miejsc jest naprawdę dużo, także warunki są dla nas sprzyjające :idea:

PostNapisane: 21 mar 2017, o 20:44 

Oby tylko przebić się przez granicę 160 pkt i może być całkiem fajnie.
Co polecacie do nauki biologii? Miałem zamiar zaopatrzyć się w tego całego Campbell'a, ale stwierdziłem przeglądając go, że w życiu go nie przeczytam, za dużo tam tego wszystkiego, może jak ktoś się od zera przygotowuwuje to mu to coś da, ale z moją już wiedzą uważam to za strate czasu.. Mam repetytorium Wsipu to zielone, jest całkiem okej, ale szukam czegoś bardziej szczegółowego. CO polecacie? ;)

PostNapisane: 22 mar 2017, o 00:31 

celstomatologia2017 napisał(a):
Oby tylko przebić się przez granicę 160 pkt i może być całkiem fajnie.
Co polecacie do nauki biologii? Miałem zamiar zaopatrzyć się w tego całego Campbell'a, ale stwierdziłem przeglądając go, że w życiu go nie przeczytam, za dużo tam tego wszystkiego, może jak ktoś się od zera przygotowuwuje to mu to coś da, ale z moją już wiedzą uważam to za strate czasu.. Mam repetytorium Wsipu to zielone, jest całkiem okej, ale szukam czegoś bardziej szczegółowego. CO polecacie? ;)

Cześć :) Ja uczę się z starego Operonu i go polecam. Z vademecum mam Pyłkę Gutowską i biologia od A do Z i raczej polecam Pyłkę.

No w końcu nasz dział ruszył :D Czyli matura coraz bliżej. Ja biologię całą skończyłam. Przed chwilą dosłownie skończyłam białka z chemii. Jutro cukry i cała chemia skończona. :yahoo:

A jak robicie arkusze? Na czas? I czy robicie arkusze z podstawy? Ja chyba rezygnuję z robienia arkuszy podstawowych bo mało czasu zostało w sumie. Pozdrawiam i łączę się w nauce :) Damy radę :)

PostNapisane: 22 mar 2017, o 00:39 

Ja z chemii wszystkie od 2012 lece, próbne, majowe, czerwcowe, oke. Przerobilem tez arkusze z książek np. WSIP 5 arkuszy takich czerwonych, z nowej ery sporo, teraz przymierzam się do zakupu arkuszy B. Pac :P Generalnie chemia, chemia, chemia. Arkusz robie w około godzinę do półtorej. Wiec pozostaje mi godzina zapasu, tak więc fajnie, dobre tempo nawet.
Olunia16 piszesz starą czy nową formułe? :P

PostNapisane: 22 mar 2017, o 02:02 

celstomatologia2017 napisał(a):
Ja z chemii wszystkie od 2012 lece, próbne, majowe, czerwcowe, oke. Przerobilem tez arkusze z książek np. WSIP 5 arkuszy takich czerwonych, z nowej ery sporo, teraz przymierzam się do zakupu arkuszy B. Pac :P Generalnie chemia, chemia, chemia. Arkusz robie w około godzinę do półtorej. Wiec pozostaje mi godzina zapasu, tak więc fajnie, dobre tempo nawet.
Olunia16 piszesz starą czy nową formułe? :P

Starą i dlatego się zastanawiam czy robić te podstawowe matury bo o ile z chemii to jeszcze by materiał jakoś się pokrywał to z biologii to już raczej nie. Dlatego się waham co do tych podstawowych arkuszy. Jak myślicie robić te podstawowe czy raczej skupić się na rozszerzonych? Pozdrawiam.

PostNapisane: 22 mar 2017, o 22:07 

Jak tylko znajdziesz czas to trzaskaj ;)
Zawsze to więcej obycia z zadaniami, a może coś się powtórzy.

PostNapisane: 22 mar 2017, o 22:42 

Ja też robię od tych najnowszych do najstarszych, ale nie dalej niż 2012, bo nie ma sensu. Wtedy były zupełnie inne zadania, bardziej schematyczne i odtwórcze, teraz się troszkę pozmieniało, nawet trochę więcej niż troszkę. A podstawę w ogóle pomijam.
Ja do końca marca planuję przerobić bio, a potem chemia przez cały kwiecień.
W ogóle nie chcę straszyć za bardzo, ale radzę wam (i mi) się dostać w tym roku, bo od przyszłego mają wejść jakieś obostrzenia, żeby przywrócić studiom wyższym ich rangę i takie tam, także mają pozmniejszać ilość miejsc wszędzie itp. Nie jest napisane konkretnie co i jak będzie ze studiami medycznymi, ale bezpieczniej dla nas będzie być już po drugiej stronie barykady :D

PostNapisane: 22 mar 2017, o 23:16 

Dokładnie, wchodzimy już teraz :D Gdzie i na co celujecie?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona