Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

No u mnie to samo z biologią, w tamtym roku się cały czas uczyłem, więc teraz jak do tego podchodzę to już mam odruch wymiotny. Osiągam szczyty motywowania się po prostu i to przeważnie wystarcza na 40 min. nauki, bo potem znowu mam dosyć.
Ja jestem też ciekaw bardzo tych progów, bo rozbieżność pomiędzy progami w 2015, a 2016 jest bardzo duża, mam nadzieję, że w tym będą niskie.
A co do nowych uczelni, to jeszcze chyba w Radomiu ma być lekarski, więc miejsc jest naprawdę dużo, także warunki są dla nas sprzyjające
UMP 2018 - 2024
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Oby tylko przebić się przez granicę 160 pkt i może być całkiem fajnie.
Co polecacie do nauki biologii? Miałem zamiar zaopatrzyć się w tego całego Campbella, ale stwierdziłem przeglądając go, że w życiu go nie przeczytam, za dużo tam tego wszystkiego, może jak ktoś się od zera przygotowuwuje to mu to coś da, ale z moją już wiedzą uważam to za strate czasu Mam repetytorium Wsipu to zielone, jest całkiem okej, ale szukam czegoś bardziej szczegółowego. CO polecacie? )
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

celstomatologia2017 pisze:Oby tylko przebić się przez granicę 160 pkt i może być całkiem fajnie.
Co polecacie do nauki biologii? Miałem zamiar zaopatrzyć się w tego całego Campbella, ale stwierdziłem przeglądając go, że w życiu go nie przeczytam, za dużo tam tego wszystkiego, może jak ktoś się od zera przygotowuwuje to mu to coś da, ale z moją już wiedzą uważam to za strate czasu Mam repetytorium Wsipu to zielone, jest całkiem okej, ale szukam czegoś bardziej szczegółowego. CO polecacie? )
Cześć Ja uczę się z starego Operonu i go polecam. Z vademecum mam Pyłkę Gutowską i biologia od A do Z i raczej polecam Pyłkę.

No w końcu nasz dział ruszył Czyli matura coraz bliżej. Ja biologię całą skończyłam. Przed chwilą dosłownie skończyłam białka z chemii. Jutro cukry i cała chemia skończona.

A jak robicie arkusze? Na czas? I czy robicie arkusze z podstawy? Ja chyba rezygnuję z robienia arkuszy podstawowych bo mało czasu zostało w sumie. Pozdrawiam i łączę się w nauce Damy radę
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Ja z chemii wszystkie od 2012 lece, próbne, majowe, czerwcowe, oke. Przerobilem tez arkusze z książek np. WSIP 5 arkuszy takich czerwonych, z nowej ery sporo, teraz przymierzam się do zakupu arkuszy B. Pac Generalnie chemia, chemia, chemia. Arkusz robie w około godzinę do półtorej. Wiec pozostaje mi godzina zapasu, tak więc fajnie, dobre tempo nawet.
Olunia16 piszesz starą czy nową formułe?
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

celstomatologia2017 pisze:Ja z chemii wszystkie od 2012 lece, próbne, majowe, czerwcowe, oke. Przerobilem tez arkusze z książek np. WSIP 5 arkuszy takich czerwonych, z nowej ery sporo, teraz przymierzam się do zakupu arkuszy B. Pac Generalnie chemia, chemia, chemia. Arkusz robie w około godzinę do półtorej. Wiec pozostaje mi godzina zapasu, tak więc fajnie, dobre tempo nawet.
Olunia16 piszesz starą czy nową formułe?
Starą i dlatego się zastanawiam czy robić te podstawowe matury bo o ile z chemii to jeszcze by materiał jakoś się pokrywał to z biologii to już raczej nie. Dlatego się waham co do tych podstawowych arkuszy. Jak myślicie robić te podstawowe czy raczej skupić się na rozszerzonych? Pozdrawiam.
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Jak tylko znajdziesz czas to trzaskaj
Zawsze to więcej obycia z zadaniami, a może coś się powtórzy.
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

Ja też robię od tych najnowszych do najstarszych, ale nie dalej niż 2012, bo nie ma sensu. Wtedy były zupełnie inne zadania, bardziej schematyczne i odtwórcze, teraz się troszkę pozmieniało, nawet trochę więcej niż troszkę. A podstawę w ogóle pomijam.
Ja do końca marca planuję przerobić bio, a potem chemia przez cały kwiecień.
W ogóle nie chcę straszyć za bardzo, ale radzę wam (i mi) się dostać w tym roku, bo od przyszłego mają wejść jakieś obostrzenia, żeby przywrócić studiom wyższym ich rangę i takie tam, także mają pozmniejszać ilość miejsc wszędzie itp. Nie jest napisane konkretnie co i jak będzie ze studiami medycznymi, ale bezpieczniej dla nas będzie być już po drugiej stronie barykady
UMP 2018 - 2024
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Dokładnie, wchodzimy już teraz Gdzie i na co celujecie?
Martynam
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2016, o 12:25

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Martynam »

Celuje w Katowice/Zabrze.

Co do matur - z chemii kończę organiczną, matury piszę około 90% w 1,5h. Jestem spokojna. Natomiast biologia, jak zresztą widzę dla większości, o wiele gorzej. Dużo rzeczy pozapominałam, arkusze wychodzą zdecydowanie gorzej niż z chemii, co w efekcie przekłada się na brak chęci do nauki
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Co polecacie do powtórki biologii? Jaką ksiażke/repetytorium?
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

Ja celuję Poznań, Łódź, Szczecin i te nowo pootwierane + ZG.
A wy naprawdę jesteście pewni tak tej chemii? Wiecie, ja w ubiegłym roku myślałem, że tej biologii nigdy dobrze nie zdam, ale chemię brałem jako taki pewniak. Także jak wyszedłem z matury z biologii, to pomyślałem, że teraz to mam light, lekarski welcome to, bo chemia to tylko formalność. No a po maturze z chemii już wiedziałem, że czeka mnie kolejny wspaniały rok w domu. Także ja, ze względu na moje doświadczenia boję się wyrażać swój entuzjazm. Oczywiście nie odbierajcie tego jako krytykę, wyobrażam sobie, że są ludzie, którzy mają większy polot ode mnie i pewnie takich ludzi jest więcej niż mniej, także stąd moja ciekawość. No a np. jak robiliście maturę z OKE Poznań z tego czy ubiegłego roku, to też mieliście te 90%?
UMP 2018 - 2024
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Ja 2017 napisałem na 88%
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Poznańskie sa zawsze trudniejsze niż majowe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości