Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

No to ladnie, serio, ja napisalem na ok. 70%. A jak robie matury z chemii, to nie przebijam sie przez prog 90%, pisze je tak od 70 z hakiem do 88%. Raz mi sie zdarzylo napisac na 97%. Takze zazdroszcze wam tego, ja mam silne powinowactwo do robienia takich bledow, wynikajacych z niedopatrzenia i pomimo ze mam tego swiadomosc, to i tak je robie. A potem wielkie ah no faktycznie + niecenzuralne slowa". Modle sie tylko o jasnosc umyslu juz na tej prawdziwej maturze

celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Haha mam to samo
Martynam
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2016, o 12:25

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Martynam »

a co do repetytorium to posiadam repetytorium* biologia wydawnictwo PWN/2011
są wszelkie potrzebne informacje, zgrabnie i zwięźle ujęte, wydaje mi się że wystarczy do powtórki najistotniejszych rzeczy.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: persil1991 »

celstomatologia2017 pisze:Co polecacie do powtórki biologii? Jaką ksiażke/repetytorium? :&lt
Od siebie polecę notatki maturalne persila", których jestem autorem. Napisałem je jako uczeń liceum (klasy humanistycznej) z myślą o przygotowaniach do matury. Obrałem cel: medycynę. Ciężko mi było uczyć się prosto z książek - niektóre działy opisane są w sposób niezrozumiały, mimo że często są bardzo proste! Momentami miałem wrażenie, że autorzy podręczników celowo tak mącą, by nauczyciele czuli się potrzebni

Tak więc korzystając z książek różnych wydawnictw, drobnej pomocy nauczycielki, internetu (także forum) stworzyłem właśnie notatki. Prosty język, własne schematy czy rysunki, wszystko przejrzyste. Później uczyłem się tylko z notatek, a wspomniany cel udało się osiągnąć bez problemu

Notatki cieszą się sporą popularnością i bardzo dobrymi opiniami, możesz poczytać korzystając z googla W razie zainteresowania, zapraszam po próbkę
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

celstomatologia2017 pisze:Co polecacie do powtórki biologii? Jaką ksiażke/repetytorium?
Ja do szybkiej powtórki polecam Pyłkę-Gutowską. Zwięźle napisana i jest w niej wydaje mi się wszystko co najpotrzebniejsze. Pozdrawiam
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Robił ktoś z was arkusze maturalne Grażyny Bieniek albo Barbary Pac? Zastanawiam się czy warto kupić
Martynam
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2016, o 12:25

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Martynam »

Myślę, że każde testy zawsze warto. Nawet jeśli różnią się od formuły maturalnej to zakres materiału ten sam, więc można łatwo wyłapać ewentualne braki w wiedzy.
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

Mam pytanie, jak się uczycie i ile przed maturą? Ja robię arkusze i przerabiam jeszcze raz materiał na szybko z chemii i nie wiem czy to dobra strategia, bo ostatecznie ten materiał jest tak robiony po łebkach". I jak rozdzielacie swój czas między biologię, a chemię. Czego uczycie się więcej i czy jednego dnia uczycie się i tego, i tego czy np. 2 dni uczycie się biologii, a potem 2 dni chemii?
UMP 2018 - 2024
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

glikokortykosteroid pisze:Mam pytanie, jak się uczycie i ile przed maturą? Ja robię arkusze i przerabiam jeszcze raz materiał na szybko z chemii i nie wiem czy to dobra strategia, bo ostatecznie ten materiał jest tak robiony po łebkach". I jak rozdzielacie swój czas między biologię, a chemię. Czego uczycie się więcej i czy jednego dnia uczycie się i tego, i tego czy np. 2 dni uczycie się biologii, a potem 2 dni chemii?
Ja już materiał skończyłam i mogę się wypowiedzieć. Każdego dnia staram się coś robić do tej matury. Teraz tłukę arkusze. I wygląda to tak że każdego dnia co najmniej 1 arkusz najlepiej 2. 1 z biologii 2 z chemii. Pomiędzy nimi przerwa na odpoczynek. U mnie to spoko się sprawdza. Zobaczymy po wynikach. Potem przed samą maturą mam w planach powtórzyć teorię jeszcze. Pozdrawiam
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Właśnie rozwiązałem czerwiec 2016 z chemii na 100%. Musiałem sie pochwalić haha, jak wam idzie? Jeszcze lekko ponad miesiąc.

Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

Gratuluje. Przez to ze matura jest za ten miesiac z hakiem to zaczyna mi towarzyszyc stres. Ogolnie przerobilem juz znowu material z chemii no i robie matury. Aktualnie robie te stare, bo wszystkie nowe juz przerobilem, takze jak zrobie te do 2011, to znowu wroce do tych nowych. Ogolnie denerwuje mnie fakt, ze w tamtym roku czulem sie bardziej pewnie przed matura z chemii niz z biologii, a jedak chemia poszla mi tragicznie i boje sie, ze historia sie powtorzy.
A jak tam biologia wam idzie, czego uczycie sie wiecej?

celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Ja rok temu tak miałem, bardziej byłem skupiony na biologii. W tym roku jest odwrotnie. 90% sił na chemie, 10% na biologie niestety. Taka prawda jak ktoś pociśnie te chemie na 90%( a da się) to serio się dostanie. Bio to fart, albo Ci siądzie klucz albo nie, ja rok temu umiałem wszystko z biologii, a punkty potraciłem przez jeden albo dwa wyrazy nie w tym miejscu co trzeba, więc stwierdziłem, że z biologii powtórzę tylko materiał i zrobie matury od 2014 i ten zbiór CKE bo tam jednak są fajnie rozpisane te odpowiedzi i tyle. Nic nie da kucie na siłe jak się nie umie wbić w klucz. Wstawiłbym wam skan odpowiedzi z CKE jakie mi przysłalo na moje podanie o weryfikacje pytań- śmiech na sali. 3 strony a4 bełkotu 0 jakichkolwiek szczegółowych odniesień. Liczę że poprawię te biologie chociaż z 78% na 80% i to będzie już sukces serio. Celuje w chemię, że będzie moją przepustką
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

No ja tez uczę się w sumie tylko chemii, z biologii tylko raz powtórzyłem materiał, nawet arkuszy nie robię, bo mi nic nie dają (zadania tak się nie powtarzają, a pisać pod klucz umiem). Mam nadzieję, że arkusz z chemii będzie łatwiejszy niż w tamtym roku po prostu i będę jasno myśleć na tej maturze. Ciekawe jak to będzie.
UMP 2018 - 2024
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości