Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

[at] stresu jeszcze nie ma, walcze z nim bo przez niego głównie proste błędy popełniam. Tak wiec pracuje nad nim. Ja chce taki arkusz jak czerwcowe od 2014 roku. Nic wiecej
[at] jasne że jest ciekawsza,ale przez to trudniejsza, ja jestem rocznik 95 i mnie już męczy to wieczne pisanie tej matury nie obraziłbym się za schematyczny arkusz
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

Cappy pisze:A nie uważacie, ze ta nieschematyczna chemia jest o wiele ciekawsza od tych matur starszych i po prostu nauka jej jest przyjemniejsza ?

Ja tam bym chciała schematyczną chemię
celstomatologia2017 pisze:[at] stresu jeszcze nie ma, walcze z nim bo przez niego głównie proste błędy popełniam. Tak wiec pracuje nad nim. Ja chce taki arkusz jak czerwcowe od 2014 roku. Nic wiecej
[at] jasne że jest ciekawsza,ale przez to trudniejsza, ja jestem rocznik 95 i mnie już męczy to wieczne pisanie tej matury nie obraziłbym się za schematyczny arkusz
No i popieram Ciebie celstomatologia2017 bo mnie też już męczy to ciągłe pisanie matury. Chciałabym schematyczny arkusz po prostu
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Cappy »

olunia16, ale to by nic nie dało, bo naprawdę wiele osób napisało by go bardzo dobrze, a przy takich arkuszach jest przynajmniej okazja wykazania się
AdiXon
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2014, o 15:07

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: AdiXon »

Sluchajcie a nie macie poczucia, że ja prdl jak ja zaczne daj boże w tym roku te studia to skończe je ledwo przed 30stka?

Troche taka załamka.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

AdiXon pisze:Sluchajcie a nie macie poczucia, że ja prdl jak ja zaczne daj boże w tym roku te studia to skończe je ledwo przed 30stka?

Troche taka załamka.
Pocieszę Cię że jak ja zacznę daj boże te studia w tym roku to będę miała jak je skończę (przy założeniu że lekarski trwa 6 lat) 31 lat
Cappy pisze:olunia16, ale to by nic nie dało, bo naprawdę wiele osób napisało by go bardzo dobrze, a przy takich arkuszach jest przynajmniej okazja wykazania się
Hmmw Twojej argumentacji jest sporo racji jednakże ja wolałabym schemat tak czy siak Przynajmniej z chemii Pozdrawiam
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: kinga1505 »

Cappy pisze:olunia16, ale to by nic nie dało, bo naprawdę wiele osób napisało by go bardzo dobrze, a przy takich arkuszach jest przynajmniej okazja wykazania się
Dałoby to bardzo dużo.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

kinga1505 pisze:
Cappy pisze:olunia16, ale to by nic nie dało, bo naprawdę wiele osób napisało by go bardzo dobrze, a przy takich arkuszach jest przynajmniej okazja wykazania się
Dałoby to bardzo dużo.
Tak po dłuższym namyśle myślę że popieram kinga1505 a nie Ciebie Cappy mimo że masz sporo racji. Większość osób przy prostym arkuszu pisze go przeciętnie. A moim zdaniem łatwiej jest napisać prosty arkusz na więcej % niż inni ludzie niż trudny arkusz nawet jak większość z najwyższymi wynikami. Dlatego wolałabym arkusz schematyczny.A jaki będzie okaże się już niedługo bo w maju Pozdrawiam
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: kinga1505 »

olunia16 pisze: Tak po dłuższym namyśle myślę że popieram kinga1505 a nie Ciebie Cappy mimo że masz sporo racji. Większość osób przy prostym arkuszu pisze go przeciętnie. A moim zdaniem łatwiej jest napisać prosty arkusz na więcej % niż inni ludzie niż trudny arkusz nawet jak większość z najwyższymi wynikami. Dlatego wolałabym arkusz schematyczny.A jaki będzie okaże się już niedługo bo w maju Pozdrawiam

Poza tym, gdyby okazało się, że dużo osób będzie miało bardzo wysokie wyniki, w następnym roku matura będzie trudniejsza (cke nie może robić takich matur rozszerzonych, z których wszyscy będą mieli wysokie wyniki) i będzie szansa dostania się w przyszłym roku. Naprawdę lepiej mieć np. 98% z prostej matury i dostać się nawet w przyszłym roku/ za 2 lata ze starym wynikiem, niż żeby matura była tak trudna, że napisze się ją na 60% i kolejny rok poświęcić na przygotowania.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Cappy »

Oj, jestem pewien, że jak ktoś dobrze rozumie chemię to nie robi mu różnicy czy to jest stara czy nowa matura. Bo pomyślmy, czy chodzi tutaj o nauczenie się rozwiązywania zadań, czy zrozumienie chemii?
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Wiecie co mi to już serio rybka, chce się dostać w tym roku i koniec. Niech dadzą cokolwiek bylybym wyciągnął te 85% i serio się uciesze ) Nie chce mieć 98%, wystarczy serio skromne 85%
Progi pewnie spadną, bo jest wiecej uczelni otwieranych, tym samym miejsc, a ludzi piszczących biologię jest chyba mniej niż rok temu. Tak czy siak trzeba to napisac i mieć z głowy i zacząć w końcu studia które się chce.Ile można wegetować. -,-
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

Cappy pisze:Oj, jestem pewien, że jak ktoś dobrze rozumie chemię to nie robi mu różnicy czy to jest stara czy nowa matura. Bo pomyślmy, czy chodzi tutaj o nauczenie się rozwiązywania zadań, czy zrozumienie chemii?
Jeżeli chodzi o naukę do matury to raczej o rozwiązywanie zadań. Prawda jest okrutna Cappy bo nic mi nie da to że rozumiem chemię ( a rozumiem nią całkiem nie najgorzej moim zdaniem) jeśli nie będę umiała rozwiązywać zadań typowo pod maturę. Takie myślenie było dobre za czasów egzaminów wstępnych i tzw. starej matury moim zdaniem. I niestety tak te egzaminy teraz są skonstruowane. I nie mówię tylko o egzaminie maturalnym ale także np o egzaminach zawodowych w nowej formule zasada jest ta sama. Pisałam w czerwcu pierwszy raz egzamin na technika farmaceutycznego i nic mi to nie dało że umiałam liczyć bo nie umiałam rozwiązywać arkuszy. I nie zdałam praktycznego. Do teoretycznego uczyłam się z arkuszy i zdałam na 82%. Teraz do praktycznego uczyłam się tylko i wyłącznie z arkuszy i uzyskałam 88% poprzednio miałam 71%. Myślisz że moja wiedza wzrosła? Nie, po prostu uczyłam się z arkuszy tylko i wyłącznie. Takie są teraz egzaminy i trzeba się do nich dostosować.
celstomatologia2017 pisze:Wiecie co mi to już serio rybka, chce się dostać w tym roku i koniec. Niech dadzą cokolwiek bylybym wyciągnął te 85% i serio się uciesze ) Nie chce mieć 98%, wystarczy serio skromne 85%
Progi pewnie spadną, bo jest wiecej uczelni otwieranych, tym samym miejsc, a ludzi piszczących biologię jest chyba mniej niż rok temu. Tak czy siak trzeba to napisac i mieć z głowy i zacząć w końcu studia które się chce.Ile można wegetować. -,-
Otóż to albo w tą albo w drugą ) Ja mam takie samo zdanie jak Ty . Pozdrawiam
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Cappy »

olunia16, Nie zgadzam się z tobą, faktem jest to, że żeby dobrze napisać trzeba rozwiązać parę arkuszy, ale żeby napisać chemię na +85% trzeba naprawdę nieźle rozumieć chemię i same rozwiązywanie zadań niestety nie wystarczy.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

Cappy pisze:olunia16, Nie zgadzam się z tobą, faktem jest to, że żeby dobrze napisać trzeba rozwiązać parę arkuszy, ale żeby napisać chemię na +85% trzeba naprawdę nieźle rozumieć chemię i same rozwiązywanie zadań niestety nie wystarczy.
Hmm.kto ma rację zobaczymy w maju . Ale wydaje mi się że każde z nas ma trochę racji i prawda leży pośrodku Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości