Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: kinga1505 »

Moim zdaniem powinien być jasno określony materiał którego opanowanie pozwala na odpowiednio wysokie napisanie matury. Wg mnie niesprawiedliwe jest to, że np. opanowując teorię z podręcznika i rozwiązując nawet większość dostępnych na rynku zbiorów nigdy nie ma się pewności, że napisze się maturę odpowiednio wysoko, bo będą zupełnie inne typy zadań których wcześniej się nigdy nie przerabiało
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

kinga1505 pisze:Moim zdaniem powinien być jasno określony materiał którego opanowanie pozwala na odpowiednio wysokie napisanie matury. Wg mnie niesprawiedliwe jest to, że np. opanowując teorię z podręcznika i rozwiązując nawet większość dostępnych na rynku zbiorów nigdy nie ma się pewności, że napisze się maturę odpowiednio wysoko, bo będą zupełnie inne typy zadań których wcześniej się nigdy nie przerabiało
Otóż to. Prawdę powiedziawszy to ja jestem za powrotem starej matury sprzed 2005 roku ona sprawdzała wiedzę a nie cholera wie co na tej maturze. Tylko trzeba by było pomyśleć o jakimś sprawiedliwym egzaminie zewnętrznym a nie poprzez uczelnię. Chociaż teraz też są patologie z przyjęciami na lekarski ale na niestacjonarnych (wiem to z pierwszej ręki od wykładowcy z UM w Poznaniu). Egzaminy wstępne również sprawdzały wiedzę. Bądźmy szczerzy większość ludzi piszących w naszym wątku napisałoby te egzaminy na lajcie żeby się dostać na lekarski. A nie tak jak teraz rosyjska ruletka. Pozdrawiam
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Cappy »

Ależ ja za was trzymam najmocniej kciuki żebyście się dostali, i naprawdę wierzę, że się nadajecie, sam wasz upór w dążeniu do celu to pokazuje. Tylko po prostu jako pasjonat chemii uważam, że ta matura jest po prostu ciekawsza bo wymaga rozumienia chemii a nie nauczenia się rozwiązywania zadań, tyle.
saguarowega
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2016, o 09:57

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: saguarowega »

A moim skromnym zdaniem takie dogłębne rozumienie powinno być przeznaczone do osób które chcą studiować chemie. Ja rozumiem ogólna wiedza i wgl ale po co studentowi a nawet przyszłemu studentowi medycyny wiedza na temat jakiegoś tam wieloryba mieszkającego gdzieś. Każdy kierunek powinien mieć swoje egzaminy i może byłoby lepiej. Dzisiejsza matura wymaga jednak farcika i szczęścia czego Wam życzę w tym roku. Ale pytanie zupełnie organizacyjne z mojej strony brzmi jak to teraz jest bo ja przez 4 lata nie pisałam matury i jak teraz jest z tymi np. naklejkami? Dostaniemy je na maturze na sali? Czy jak to wgl wygląda?
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

Ja też wolę odtwórczą maturę z chemii, niż tę dogłębną wersję, bo studia, w które celuję, takiej wiedzy nie wymagają, a za chemią nie przepadam.
saguarowega nie wiem jak u Ciebie w szkole, ale mi dawali w dniu matury te naklejki jak pisałem w ubiegłym roku. Przyjdź pól godziny przed maturą, wejdź do sekretariatu uczniowskiego i tam powinnaś dostać, a jak nie to dadzą Ci przed wejściem na salę.
UMP 2018 - 2024
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Naklejki dostaniemy w dniu matury przed wejściem :p ciekawe w jakim kolorze w tym roku bedą te zabezpieczenia arkuszy haha xd rok temu z chemii było chyba fioletowe a 2 lata temu niebieskie xd

Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

[Link] Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

saguarowega naklejki dostajemy przed wejściem . No to czekamy jaką niespodziankę OKE nam przyniesie czy radosną czy smutną Ja mam nadzieję że radosną . Pozdrawiam znad chemii 2011 oczywiście PR .

Podrzucam przydatny post z biologa odnośnie mechanizmów reakcji:
mechanizm-nukleofilowy-i-elektrofilowy-vt41025.htm

Buziaczki
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Ja robie OKE KRK 2017 i mam ochotę wyskoczyć przez okno, z 10 piętra najlepiej | Wiem, ze to pod nową podstawe, ale arkusz przesadzony (Jest na forum tu jak coś)
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

W ogóle w tych nowych próbnych arkuszach puszczają wodzę ułańskiej fantazji, ja się zastanawiam co oni biorą. Bo mi to działa na nerwy, że ktoś sobie za cel stawia zrobienie najdziwniejszego zadania, opartego na samych wyjątkach i mi podłamuje moją lichą pewność siebie w tym temacie. A jak robię arkusze np. z 2012, to jestem zły, że nie było mi dane wówczas pisać matury, bo to jest czysta przyjemność sobie pykać zadanka jedno po drugim. A nie wiecznie zachodzić w głowę czego oni ode mnie chcą tym razem.
Ja się zastanawiam jak radzą sobie z tą maturą ludzie po technikum, czy tacy co jadą sobie konsekwentnie na 3 w lo i liczą na jakieś 60%. Bo ta matura jest taka, że albo dogłębnie czaisz jakiś temat i robisz dobrze zadanie, albo łapiesz się na jeden z wielu porozstawianych haczyków i po Tobie.
Sorry, że rozsiewam tu taką negatywną energię, ale mnie to wszystko strasznie męczy i musiałem wyrzygać swoją frustrację.
UMP 2018 - 2024
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Dokładnie! Mam nadzieje że się skupili na takich fantazjach dla nowej formuły, a nam dadzą serio już schemat
saguarowega
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2016, o 09:57

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: saguarowega »

Dacie rade! Bo ja to celuje w 2018, w tym roku idę zobaczyć jak to jest może się pośmiać i zrobić coś z wolnym czasem dzięki za odpowiedzi co do tych naklejek bo w moim sekretariacie siedzi samo zło strach dzwonić o ile wgl odbieraja xd
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Jakie matury z biologii przerabiacie?

Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

celstomatologia2017 pisze:Jakie matury z biologii przerabiacie?

Wszystkie oficjalne z CKE i jak je skończę mam zamiar zabrać się za matury OKE i egzaminy wstępne. Wydawnictw nie robię szkoda mi na nie czasu Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości