Poprawianie matury

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Poprawianie matury

Post autor: Tahtimittari »

baRtoluso pisze:Maturę można poprawiać 5 razy tak?

Czyli jeden z dodatkowych przedmiotów mogę poprawić do piątej próby?

Pytam bo nie wiem czy wyrobie się z materiałem a zdawałem mature w 2006 roku i ewentualnie w gre wchodziłby jeszcze rok 2011 ale deklaracje już złożyłem na rok 2010.
5 lat się ma na poprawienie.
Naomi19
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2009, o 12:08

aa

Post autor: Naomi19 »

Słuchajcie, niech mi ktoś powie jak to w końcu w tym roku będzie:
Maturkę zdawałam w 2006r.,(wtedy pisało się 2 arkusze podstawę i rozszerzenie, jeśli np. wybrałam rozsz. bio), teraz poprawiam i nie wiem czy jak właśnie poprawiam rozsz. bio tez będę pisała najpierw arkusz z podstawy, a potem z rozsz., czy tylko jeden -arkusz rozsz.
Wiem że z matmy, bo jest obowiązkowa, jak ktos pisze rozsz. to musi sie zmierzyć z dwoma arkuszami.
Proszę poinformowanych w tej kwestii o jakieś info.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

m

Post autor: butterflyleg »

Zdawałam maturę w tym roku. I teraz chcę wziąć 2 nowe przedmioty. Czy w takim razie nadal mogę wypełnić deklarację do lutego?
Jesli nie, to się po prostu załamię
Dotychczas byłam pewna, że jako absolwent nie muszę składać deklaracji wstępnej, ale już kilka osób mówi mi, że to nieprawda
Ktoś może wie, co w końcu jest prawdą, bo odchodzę od zmysłów?
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Poprawianie matury

Post autor: Miniaa »

Spokojnie, na pewno można składać do lutego. Sama chce poprawiać i z początkiem września byłam w swoim LO i nie chcieli ode mnie deklaracji, bo powiedzieli, że większość później na maturę nie przychodzi. Mam donieść deklarację ostateczną do końca stycznia. Poza tym na stronach CKE wdziałam takie pismo, które mówiło o deklaracji na poprawiających, że składają tylko ostateczna.


Co do pytania Naomi 19, będziesz pisała tylko rozszerzoną.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Poprawianie matury

Post autor: butterflyleg »

Dzięki Miniaa, kamień spadł mi z serca

Czyli nawet jak pójdę w grudniu/styczniu złożyć deklarację, to szkoła nie może mi odmówić zdawania egzaminu? Pytam się, bo moja jest dosyć dziwna P
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Poprawianie matury

Post autor: Biochejter »

baRtoluso pisze:Maturę można poprawiać 5 razy tak?
Po raz kolejny:

POPRAWIAĆ (niezdaną) maturę można przez 5 lat*
PODWYŻSZAĆ wynik (zdanej matury) można ZAWSZE*

*źródło: m.in. strona CKE.
Naomi19
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2009, o 12:08

Re: Poprawianie matury

Post autor: Naomi19 »

Dziękuję Ci bardzo Miniaa. I super, że tylko jeden arkusz. Chyba bym nie wysiedziała jednorazowo aż nad tyloma zadaniami.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

MAtura

Post autor: Frescoo »

Zdalam matyue w tym roku, chcialaby mw przyszlym roku pisac dodatkowy przedmiot.
Czy mozna jeszcze zlozyc deklaracje?
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Poprawianie matury

Post autor: Miniaa »

Tak, można
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Poprawianie matury

Post autor: tom_ek »

do 7 lutego of kors tylko, że wypada jakoś w łikend
Karolusia
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 00:35

Re: Poprawianie matury

Post autor: Karolusia »

Hej, jestem maturzystką 2009. Pisałam biologię oraz chemię rozszerzoną.
Czy ktoś z Was się orientuje czy mogę teraz napisać także fizykę ale na poziomie podstawowym
Z góry dziękuję za odpowiedz
Awatar użytkownika
Liluuu
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2010, o 07:49

Re: Poprawianie matury

Post autor: Liluuu »

hmm, może ktoś wie coś na ten temat, bo wczoraj pierwszy raz usłyszałam od kogoś, że jeśli zapisałam się na poprawianie matury (chodzi o podwyższenie wyniku), ale jednak na nią nie przyjdę, to już nigdy nie mogę zapisać się na poprawę i poprawiać matury z danego przedmiotu. czy to prawda ?

proszę o szybką odpowiedź
pingua
Posty: 47
Rejestracja: 17 lip 2009, o 16:38

Re: Poprawianie matury

Post autor: pingua »

Szczerze mówiąc ja nie mam pojęcia jak to wygląda, ale chcąc dobrze doradzić odesłałabym Cię do Twojej szkoły i osoby kompetentnej, która zajmuje się sprawami związanymi z maturą. Informacje typu ktoś coś powiedział nie są zbyt wiarygodne. Możesz też zadzwonić do cke i tam udzielą Ci szczegółowych i pewnych informacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości