Porost włosów i paznokci po śmierci

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Basicz
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2008, o 20:00

Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Basicz »

Czy jest możliwe, aby po śmierci rosły paznokcie, włosy albo broda? Hehehe, wiem, że to troche dziwne pytanie
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Savok »

Po smierci wydaje sie, ze paznokcie i wlosy rosna, ale nie jest to spowodowane rzeczywistym wzrostem, ale wysychaniem i kurczeniem sie skory, ktora odslania wiecej twrow naskorka.
Awatar użytkownika
Basicz
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2008, o 20:00

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Basicz »

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 14:36 ]
Mam jeszcze jedno pytanie - a po jakim czasie leżenia w grobie zostają same kości? Wiem, że zależy to od różnych czynników, jakość gleby itp. ale chodzi mi tak mniej więcej
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Padre Morf »

Popielski podaje, ze w naszej strefie klimatycznej trwa to maksymalnie około 7-8 lat.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: ulala »

o kurcze, dlugo. myślałam, że to szybciej się odbywa
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Padre Morf »

ulala pisze:o kurcze, dlugo. myślałam, że to szybciej się odbywa
Zwykle tak jest. To są dane mocno statystyczne - niekiedy bywa tak, że chowają męża pare lat po żonie w jednym grobie i mąż rozkłada sie szybciej niż żona (mimo, że ona leżała pare lat dłużej).
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: biolga »

Basicz pisze: a po jakim czasie leżenia w grobie zostają same kości? Wiem, że zależy to od różnych czynników, jakość gleby itp. ale chodzi mi tak mniej więcej
Fakt, zależy to ( w przypadku pogrzebania) od właściwości odżywczych otoczenia, natury ziemi, jej pH, stopnia wilgotności, temperatury otoczenia. Teren piaszczysty, suchy i ciepły lub torfowiska zimne i wilgotne przedłużają konserwację, a bogate środowisko odżywcze, sprzyjające bakteriom i owadom nekrofagicznym posiada szczególną moc niszczącą. Przeciętnie potrzeba od 3 do 6 lat, by trup osiągnął stan szkieletu.

Na podstawie książki Trup Louisa-Vincenta Thomasa. Polecam.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Przemeqq »

Na podstawie książki Trup Louisa-Vincenta Thomasa
Widzę, że ciekawa lektura - napewno przeczytam.
PS. Autor tematu zbiera informacje do planowanego zabójstwa czy dla potrzeb własnej osoby?
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: ulala »

a czy ktoś się orientuje jak często przeprowadzana jest ekshumacja? i w jakich przypadkach?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Przemeqq »

Ekshumacja zwłok i szczątków jest dopuszczalna w okresie od 16 października do 15 kwietnia, z tym że właściwy powiatowy lub portowy inspektor sanitarny może dopuścić wykonanie ekshumacji w innym czasie, przy zachowaniu ustalonych przez niego środków ostrożności. Ekshumację przeprowadza się we wczesnych godzinach rannych
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Padre Morf »

ulala pisze:a czy ktoś się orientuje jak często przeprowadzana jest ekshumacja? i w jakich przypadkach?
Przykładowo - w zeszłym roku przeprowadzono ponad 10tys ekshumacji żołnierzy niemieckich zabitych na naszych ziemiach w czasie II wojny światowej. Szczątki są identyfikowane (o ile sie da) i przenoszone na jeden z niemieckich cmentarzy w Polsce.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: ulala »

ok, o tym wiem. a jeśli nie chodzi o sprawy wagi państwowej/służby wojskowej?
chodzi mi o prywatne ekshumacje
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Porost włosów i paznokci po śmierci

Post autor: Padre Morf »

ulala pisze:chodzi mi o prywatne ekshumacje
z tym jest bardzo dużo zachodu i papierów bo sądy niechętnie wyrażają na takie coś zgodę a samzabieg jest dość drogi. Podejrzewam, że kilkaset rocznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości