Rośliny domowe

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
sliwagd
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 20:22

Rośliny domowe

Post autor: sliwagd »

Witam!
Mam pytanie do wszystkich.
Jakie można mieć w domu rośliny? Chodzi mi o takie, o które nie trzeba tak dbać jak o rosiczkę.
Wymieńcie kilka, które dosyć prosto się choduje i łatwo można je zdobyć ]
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: Rośliny domowe

Post autor: Kasia;) »

Najłatwiej to chyba hoduje się kaktusy i sukulenty (m.in. agawa, aloes):) rzadko podlewasz, jeszcze rzadziej przesadzasz, a one i tak kwitną i ładnie wyglądają a poza tym myślę, że nie ma większego problemu w hodowli fiołków alpejskich, trzykrotki, grubosza (tzw. drzewko szczęścia), papirusa, epipremnum, bluszczu, hoji.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Rośliny domowe

Post autor: skarabae »

Zamioculcas ostatnio robi karierę, można spotkać go w McDonaldsach, pizzeriach czyli wszędzie tam gdzie personel nie miałby wiele ochoty by dbać o roślinki
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Rośliny domowe

Post autor: jillian »

właśnie, kupiłam parę miesięcy temu zamio, wybrałam takiego, który miał młode listki. Od tej pory nie wyrosły mu żadne nowe liście, a nawet tamte się nie rozwinęły do końca.i teraz nie wiem czy to tak wolno rośnie, czy ma za mała doniczkęhmmmm.
W każdym razie, zamio rzeczywiście ostatnio cieszy sie popularnością.

Ja uwielbiam roslinki, które mają drobne, dwukolorowe liście, moim ulubieńcem jest Fikus Benjamin. Łatwo sie ukorzenia, można z niego zrobić drzewko
bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

Re: Rośliny domowe

Post autor: bot »

prosto zdobyć - wystarczy iść do gmachu, gdzie są kwiatki, wziąć szczepkę, np. zielistki ( tzw. trawki ) czy końcówkę pędu trzykrotki, wsadzić do wody, jak wypuści korzenie, wsadzić do ziemi.
Ja np. sobie wyhodowałam wanilię
_
P.S. bot posadził w życiu sporo drzewek
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: Rośliny domowe

Post autor: dziewanna »

Ja mam aloesy jak sie zapomni podlac to nic sie nie stanie, wytrzymala roslina. no i lecznicza.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Rośliny domowe

Post autor: Iwus »

Zamioculcas lubi ciasne doniczki,jeśli ma miejsce to roziwnie sie bulwa a nie łodyga.Można go wyhodować z listka(moje właśnie puściły korzonki) i po roku ma sie roślinkę.Nie lubi temperatur poniżej 18 stopni i lubi pólcień.
Zamia to całkiem inna roślina.
Zielistki i trzykrotki też nie są wymagające.
Inna to aspidistra tzw żelazny liść,nie wymaga zbyt dużej opieki.
bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

Re: Rośliny domowe

Post autor: bot »

Łatwo też wychodować sępolię ( zwaną fiołkiem afrykańskim ), bierze się listek z krótkim kawałkiem ogonka ok. 1 cm, wsadza do ziemi nakrywa szklanką i utrzymuje we w miarę wilgotnej glebie, ale nie mokrej, nie należy zbyt obficie podlewać. Po kilku tygodniach wypuści małe listki od strony ogonka.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Rośliny domowe

Post autor: krzysiek j »

Kasia) pisze:Najłatwiej to chyba hoduje się kaktusy i sukulenty (m.in. agawa, aloes):) rzadko podlewasz, jeszcze rzadziej przesadzasz, a one i tak kwitną i ładnie wyglądają a poza tym myślę, że nie ma większego problemu w hodowli fiołków alpejskich, trzykrotki, grubosza (tzw. drzewko szczęścia), papirusa, epipremnum, bluszczu, hoji.
Kaktusy rzadko kiedy trzeba podlewać, ja podlewam nawet więcej niż co dwa tygodnie ,a i tak ładnie rosną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości