Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Podręczniki

Post autor: onlyma »

Mam pytanie - z czego uczycie się do matury? Ja mam cały komplet podręczników Pazdry, ale jakoś nie potrafię się z tego uczyć. Zastanawiam się nad zakupem operonowskich podręczników rozszerzonych, bo np biologia tego wydawnictwa jak dla mnie jest napisana przystępnie. a może macie coś sprawdzonego co jest ciekawsze niż operon?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Podręczniki

Post autor: Batha »

ja korzystałam z M.Rożaka

w Operonie jest szczegółowo kinetyka zrobiona- zbyt obszernie do matury, nie wiem jak z innymi działami
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Podręczniki

Post autor: Korczaszko »

słyszałam, że chemia z Operonu jest przegadana. znajomi korzystający z tego podręcznika są niezadowoleni. Do nieorganiczne miałam Nową Erę, ale w ogóle z niej nie korzystałam (preferuję zeszyt i notatki z lekcji), do organicznej mam Rożak i nawet go czytam wg mnie jest przystępny i wszystko jest dobrze opisane (no dobrze nie wszystko, chemiczka mówiła że ma kilka błędów, m.in. źle tłumaczy reakcję Cannizzaro)
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Podręczniki

Post autor: Mrówek »

ja się uczyłam z Rożaka z trzech części nawt do poziomu podstawowego jest dobry ale to dodtkowo. w programie mialam jeden na trzy lata i byl cienszy od jednej części Rożaka. straszny.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Podręczniki

Post autor: Biochejter »

Korczaszko pisze:wg mnie jest przystępny i wszystko jest dobrze opisane (no dobrze nie wszystko, chemiczka mówiła że ma kilka błędów, m.in. źle tłumaczy reakcję Cannizzaro)
To w LO jest Cannizzaro? Ja to na studiach miałem dopiero, a w LO nie słyszałem o tym a też nowa matura
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Podręczniki

Post autor: Korczaszko »

jest, ale nie poświęca sie jej zbyt dużej uwagi
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Podręczniki

Post autor: onlyma »

Mr&#xF3wek pisze:ja się uczyłam z Rożaka z trzech części nawt do poziomu podstawowego jest dobry ale to dodtkowo. w programie mialam jeden na trzy lata i byl cienszy od jednej części Rożaka. straszny.
a mogłabyś mi podać tytuł, wydawnictwo. muszę coś kupić, poszperać po antykwariatach, bo Pazdro jak dla mnie pisze trochę niezrozumiale. Zapłaciłam 210 zł za komplet podręczników tylko dlatego,że nauczyciel miał taką zachciankę.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Podręczniki

Post autor: Korczaszko »

allegro.pl/item343688662_chemia_1_lo_rozak_podrecznik_od_as_krakow.html
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Podręczniki

Post autor: onlyma »

Dziękuję bardzo
alexandra
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2008, o 22:33

Re: Podręczniki

Post autor: alexandra »

ja też polecam wydawnictwo Rożaka, jest naprawde dobrą ksiązka
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Podręczniki

Post autor: garbage »

i stanowczo nie Operonowi! Biologia jest tragiczna, nic tam nie ma oprocz zdjeć, gdyby na siebie nie nachodzily to bym je powycinala a reszte oddala na makulature:/, I z biologii i chemii rozszerzonej to jest koszmar. Nie radze sie z tego uczyc. Historia rozszerzona tak samo. Ksiazki operonu to tragedia, całkowity misz-masz + blędy rzeczowe Chyba gorszych podrecznikow na poziomie rozszerzonym to nie ma
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Podręczniki

Post autor: onlyma »

to z czego się np z biologii uczysz? jak dla mnie jest to napisane fajnie. mam dobrą nauczycielkę, więc podręcznik to tak dla jasności sytuacji wykorzystuję, bo moje źródło wiedzy to notatki z lekcji, czego o chemii powiedzieć nie mogę, gdyż słówko w słówko mam je w repetytorium.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Podręczniki

Post autor: Korczaszko »

onlyma, mam podobnie jak Ty biola tylko notatki ale żeby w operonie było tak strsznie to nie zauważyłam a już stary operon to wypas! przynajmniej do 1i2 klasy, do 3i4 mam z innego wydawnictwa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości