Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Podręczniki

Post autor: zielenica »

Korczaszko pisze:ale żeby w operonie było tak strsznie to nie zauważyłam
na biologii babka nam co chwilę mówiła, że to, że tamto powinno być inaczej. ale ona tępiła operon XD nie wiem po co kazała nam te podr kupować
a chemia - ZamKor jest wg mnie strasznie chaotyczny, co chilę jakieś ramki, kolorowe tła. tekst cięgiem, bez akapitów prawie XD i szajskie rysunki doświadczeń
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Podręczniki

Post autor: onlyma »

Ja z podręczników na biologii to korzystam przede wszystkim z rysunków bo operonowi przyznać trzeba że są bardzo fajne i pojawiają się na maturze. Zasugerowałam się tym, że może chemia będzie też przystępna.
malina
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 16:51

Re: Podręczniki

Post autor: malina »

Suma sumarum to co jest godne polecenia? Wkrótce rozpocznę korki, ale już niedługo będę miec sporo wolnego czasu i potrzebuję jakiejś dobrej książki z chemii do takiej nauki indywidualnej, żeby była teoria i zadania (z przewagą tego pierwszego, żeby później móc skupic się na zadaniach) Póki co mam zadania z pazdry (podst i rozsz), myślę, że jest w porządku, jeśli ktoś zna coś jeszcze podobnego do pazdry do również będę wdzięczna
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Podręczniki

Post autor: onlyma »

Zbiór zadań Pazdry ja mam ten brązowy, wręcz go uwielbiam, chociaż niektóre metody rozwiązywania zadań w nim prezentowane są długie, czasem można zrobić zadanie szybciej
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Podręczniki

Post autor: york »

malina pisze:Suma sumarum to co jest godne polecenia?
jak większość osób polecę Ci Różaka
onlyma pisze:chociaż niektóre metody rozwiązywania zadań w nim prezentowane są długie, czasem można zrobić zadanie szybciej
tak, można, ale szybciej nie znaczy poprawnie szybciej kojarzy mi się z gimnazjum, chociaż bardzo lubię odnajdywać szybkie sposoby obliczania
perhydrol89
Posty: 45
Rejestracja: 6 maja 2008, o 14:04

Re: Podręczniki

Post autor: perhydrol89 »

a ja polecam operon. nawet, nawet te podreczniki. ale vademecum maturalnego nie kupuj z operonu, bo tam prawie nic nie ma. Jak masz zbiorek z pazdry (ten brazowy) to bardzo dobrze, bo juz odkrylam, ze na niekotrych arkuszach maturalnych pojawialy sie identyczne zadania nawet z takimi samymi danymi. Jeszcze moge polecic ksiazki z wydawnictwa omega to co wlasnie ktos mowil o tym. o tych notatkach z lekcji.
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: Podręczniki

Post autor: nielogiczna »

Witam Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, w której części Rożaka jest chemia nieorganiczna? Bo z tego co wiem, jest tam trochę inaczej poukładane niż w Operonie, a w sklepie internetowym nie jest to zaznaczone.

Swoją drogą, Waszym zdaniem - lepsze są podręczniki Rożaka czy Pazdro? Bo nie wiem na co się zdecydować. Sama mam Operona, generalnie jestem zadowolona (cz. 2, chemia organiczna - rewelacja), natomiast cz. 1, chemia nieorganiczna - dramat. Dlatego też szukam jakiegoś godnej polecenia książki do właśnie chemii nieorganicznej
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

nieorganiczna jest głownie w 2 części, a nomenklatura w cz. 1 - zdecydowanie polecam Rożaka. W 3 cz. jest organiczna i znacznie lepiej i więcej niż w operonie.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Podręczniki

Post autor: Batha »

w Rożaku w części drugiej.
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: Podręczniki

Post autor: nielogiczna »

O, dzięki wielkie, bo już się przymierzałam do cz. 1
Zatem będzie Rożak.
3 cz. Rożaka może kiedyś przejrzę, z czystej ciekawości (w końcu człowiek nie da rady kupić wszystkich książek różnych wydawnictw. ) Ale akurat chemii organicznej Operonu nie mam co zarzucić, w połączeniu ze zbiorem zadań tego samego wydawnictwa stanowi naprawdę porządny zestaw. Oprócz tego gdzieś mi się po pokoju pląta organiczna Pazdry, więc myślę, że wystarczy.

No, chyba że ta cz.1 Rożaka mnie rzuci na kolana, wtedy (jak się znam) jestem skłonna zdobyć pozostałe części
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: Podręczniki

Post autor: AmoSo »

Wg mnie podręcznik do chemii organicznej autorstwa W. Danikiewicza z wyd Oficyny Edukacyjnej Pazdro jest bardzo solidnie przygotowany
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

jest ok, tylko że nie ma paru rzeczy(bodajże wzorów Fischera, słabo jest zrobiona ogólnie izomeria optyczna)
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: Podręczniki

Post autor: nielogiczna »

Wrócę jeszcze na moment do tych książek Rożaka. Byłam dzisiaj w księgarni, więc przy okazji przejrzałam pobieżnie 1 i 2 część. I albo zrobiłam to za szybko, albo ewidentnie nie mogę znaleźć działu z tlenkami, wodorotlenkami, kwasami i solami. Czy ktoś mógłby mnie w tej kwestii nieco uświadomić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości