jak uchronić przed ptakami?

Bobo
Posty: 31
Rejestracja: 1 paź 2007, o 18:51

jak uchronić przed ptakami?

Post autor: Bobo »

Mieszkam w bloku, ale na balkonie co roku sadzę dużo różnych ziół lub kwiatków. W tym roku ptaki odkryły u mnie te smakowitości i się odczepić nie mogą! Co rano znajduję rozkopane doniczki, zniszczyły mi kilka doniczek. Małą bazylię czerwoną rozkopują non stop, tylko kilka się wyratowało. Jak mogę zapobiec temu? Nawet przestawiłam terozchwytywane doniczki w tył balkonu ale to nic nie daje Chciałam zasadzić jeszcze trochę roślin, ale nie widzę teraz sensu
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: WojtekB »

Są różna siatki, które uniemożliwią ptakom dostęp na balkon. Można też użyć jakiś wiatraczków (tak jak robiła moja siostra) albo innych ruchomych rzeczy które odstraszą ptaki. Trochę inwencji twórczej i można coś wymyślić
Bobo
Posty: 31
Rejestracja: 1 paź 2007, o 18:51

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: Bobo »

myślałam zeby do kijka przywizać pociętą reklamowkę jednorazową. Jest lekka więc by się non stop poruszała. Jednak nei wiem czy to podziała, bo wiszące pranie, które też się porusza, nie przeszkadza im w porannej uczcie.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: WojtekB »

No to pozostaje siatka. A nie możesz jakoś osłonić tych roślin
Bobo
Posty: 31
Rejestracja: 1 paź 2007, o 18:51

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: Bobo »

Jeśli rośliny są niższe od końców doniczki to mogę nałożyć na to reklamowkę przezroczystą (gaza za mała), ale to chyba nie jest dobry pomysł, bo na stałe nie zda roli.
Na razie te rozchwytywane rośliny dałam całkiem w tył, są nawet zasłonione rowerami. Ale jesli mi rozwalą i to to nie wiem co zrobię. A najlepsze jest to, że te wredne ptaki nawet mnie się nie boją. Zrobiłam im zdjecie stojąc około 1 m dalej. Parka kosów i chyba wróble to winowajcy (to drugie to sądząc po krzyku)
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: WojtekB »

A może zrobić coś w stylu małej szklarni (trochę czasochłonne, ale jak Ci zależy na roślinach). Jeszcze możesz spróbować jednej rzeczy: zamiast walczyć z ptakami, możesz im pomóc, mianowicie podrzuć im coś do jedzeni, może dadzą spokój Twoim roślinką.
Bobo
Posty: 31
Rejestracja: 1 paź 2007, o 18:51

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: Bobo »

w akcie desperacji chciałam im wysypać trochę nasion od mojego królika czy swinki, ale w sumie dokarmianie ptaków latem to nmie jest dobry pomysł. Poza tym jak by wyczaiły że u mnie jestdarmowe ejdzenie to by całymi stadami zaczęły się zlatywać

One stają się tak bezczelne, że ja mogę do nich podejść na 0,5m i dopiero jak odgonię ręką to odlatuje. Niedługo to chyba zlapać będę mogła

Dzisiaj pójdę do castoramy i zobaczę jak jest z siatkami. Tzn w jakiej cenie. W piwnicy mam jakieś deski wieć zrobię taką jakby klatkę. 4 deski pionowo i conajmniej 2 poziomo żeby się nie przewróciło. do tego przypnę tą siatkę i schowam roślinki.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: WojtekB »

Lepiej spróbować, ale z drugiej strony masz bardzo bliski kontakt z naturą
Bobo
Posty: 31
Rejestracja: 1 paź 2007, o 18:51

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: Bobo »

weź mnie nawet nie denerwuj
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: WojtekB »

Dobra, ale jak ptaki będą miały łatwy dostęp do roślinek to się nie odczepią.
Bobo
Posty: 31
Rejestracja: 1 paź 2007, o 18:51

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: Bobo »

będę zabierać je na kilka dni, może zapomną a jak nie to we wtorek bawię się w tąklatkę"
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: krzysiek j »

I jeszcze można załatwić ich naturalnego wroga-kota
Bobo
Posty: 31
Rejestracja: 1 paź 2007, o 18:51

Re: jak uchronić przed ptakami?

Post autor: Bobo »

Wystawiam nie raz psa na balkon On kiedyś uwielbiał gonić wróble, ale niestety z racji swojego wieku i przebytych chorób szybko usypia na słoneczku I nic mi po nim, bo ptaki robią swoje a on już prawie nie słyszy, więc nawet nie wie co się dzieje ale pomimo to kochany
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość