odstraszenie kota

Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

odstraszenie kota

Post autor: jillian »

Nie jestem miłośnikiem kotów, wybaczcie, szcsególnie dlatego, że przychodzą na moje podwórki i załatwiają tam swoje potrzeby, niszcząc kwiatki. Potrafią nawet wejśc do namiotu foliowego i załatwiać się nam koło sałaty. Przed domem na odsłoniętej ziemi naukładłam gałązek świerkowych, żeby nie kopały, ale im to w niczym nie przeszkodziło.

Znacie jakieś domowe sposoby na odstraszenie kotów, bo za chwile je chyba powystrzelam
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: odstraszenie kota

Post autor: grzyb_m »

Postaraj się o naturalnego kociego wroga czyli psiaka U mnie nie skutkuje, bo mój pies obronny bardzo lubi koty A tak serio to zapytaj w sklepie zoologicznym o środki zniechęcające koty do pozostawiania niespodzianek w ogrodzie.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: odstraszenie kota

Post autor: badger »

Takie preparaty nie działają zawsze skutecznie. Mój kot nic sobie z tego nie robi. Można doniczkę z kwiatkiem całą popsikać takim czymś a on i tak się do niej właduję i będzie wykopywać ziemię
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: odstraszenie kota

Post autor: jillian »

jeszcze jakieś pomysły?
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: odstraszenie kota

Post autor: Asiulak »

badger pisze:Takie preparaty nie działają zawsze skutecznie. Mój kot nic sobie z tego nie robi. Można doniczkę z kwiatkiem całą popsikać takim czymś a on i tak się do niej właduję i będzie wykopywać ziemię
jeśli tak sie dzieje to oznacza ze kotu nie pasuje coś w kuwecie. proponuję zmianę żwirku.

a co do odstraszania kotów z ogrodu chyba najlepszą metoda jest mimo wszystko pies. ja nie znam skuteczniejszej metody na obce koty.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: odstraszenie kota

Post autor: badger »

Asiulak pisze:jeśli tak sie dzieje to oznacza ze kotu nie pasuje coś w kuwecie. proponuję zmianę żwirku.
ale on do tych doniczek nigdy się nie załatwiał. Zawsze przychodził, wykopał trochę ziemi na podłogę i odchodził.
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: odstraszenie kota

Post autor: Asiulak »

no to mamy do czynienia z kotem z charakterem. ciężko go będzie oduczyc tego, ale jak go przyłapiesz na gorącym uczynku wysypywania ziemi z doniczki to daj mu do zrozumienia ze nie moze tego robić, np. uderzając go delikatnie(!) w nosek, albo po prostu dac mu po łapkach.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: odstraszenie kota

Post autor: badger »

Asiulak, dzięki za rady ale problem rozwiązałem już tak że założyłem na doniczki siatki plastykowe Te małe na oknach na szczęście go (w zasadzie powinienem pisać jej) nie interesują. A kotek rzeczywiście ma charakter i czasami potrafi strzelić focha
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: odstraszenie kota

Post autor: Asiulak »

uwielbiam takie koty z charakterem. mój na szczęscie też takowy posiada, choć ostatnio jakiś taki spokojniejszy się zrobił, ale to chyba starość
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: odstraszenie kota

Post autor: jillian »

żeby tylko jeden kot, do mnie przychodza od sąsiada własnie mu sie 2 kotki okociły
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości