Ciepło właściwe.

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Ciepło właściwe.

Post autor: BioDan »

Aby w pełni rozwiać moje wątpliwości, proszę odpowiedzcie na owe pytanka. xd


Czy podeszwy od butów są dobrymi izolatorami? Dlaczego?

Czy w pociągu jadącym 100km/h woda mineralna ma większą Ew niż gorąca herbata stojąca w pokoju?

Mamy 3 szklane naczynia w naczyniu A temperatura wynosi 10 stopni Celsjusza i jest tam 100 g subst, w naczyniu B jest 20 stopni Celsjusza i 200g, a w naczyniu C jest 40 stopni Celsjusza i 200g. W którym z naczyń najszybciej wzrośnie Ew jeżeli podgrzejemy naczynie do 50 stop C?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Ciepło właściwe.

Post autor: lung »

Skad Wy takie pytania bierzecieltrotfl ?

Czy podeszwy od butów są dobrymi izolatorami? Dlaczego?
Jeśli masz buty ze złota to nie beda dobrymi izolatorami. Poczytaj sobie co to sa ferromagnetyki, paramagnetyki i diamagnetyki (mozesz sobie looknac co to jest petla Histerezy nawet - ale to raczej zwiazane jest z magnetyzowaniem sie tych cial.).
Dokladniej mowiac, popatrz sobie jakie to tworzywa i bedziesz wiedzial, jakich butow lepiej nie nosic, no, chyba ze lubisz mocne wrazenia

Czy w pociągu jadącym 100km/h woda mineralna ma większą Ew niż gorąca herbata stojąca w pokoju?
No pewnie ze NIE jest wieksza Ewltrotfl musialaby ta woda wisiec w powietrzu i pociag musialby jechac XXX razy szybciej zebycos z tego wyszlo".

Mamy 3 szklane naczynia w naczyniu A temperatura wynosi 10 stopni Celsjusza i jest tam 100 g subst, w naczyniu B jest 20 stopni Celsjusza i 200g, a w naczyniu C jest 40 stopni Celsjusza i 200g. W którym z naczyń najszybciej wzrośnie Ew jeżeli podgrzejemy naczynie do 50 stop C?
Tu juz jest wyzsza szkola jazdy, wystarczy ze bedziesz wiedzial jak zmienia sie Ew gazow doskonalych pod wplywem przemian termodynamicznych i jak sie ja liczy, i w ogole - kiedy sie zmienia. Jesli chcesz sie w to wglebic to idz studiowac fizyke (mi sie nie chce bo to tylko ciupcianie by bylo, mimo ze bardzo mily i przyjemny przedmiot ). Zobacz sobie tu

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Energia_wewn%C4%99trzna
to zrozumiesz, ze nie pojalbys jak sie zmienia ta Ew (na sile mozna wnioskowac ze najbardziej zmieni sie tam gdzie jest najwiekszadelta T ale nie mozna sobie pominac warunkow otoczenia - cisnienia, zmiany objetosci a takze entropii ukladu.
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Ciepło właściwe.

Post autor: nxxx »

lung pisze:nie mozna sobie pominac warunkow otoczenia - cisnienia, zmiany objetosci a takze entropii ukladu.
Na poziomie gimnazjum to zapewne powszechne

Nie rozumiem odp lunga co do 1 pytania, przeciez chodzi o termoizolację? Eee?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Ciepło właściwe.

Post autor: lung »

Nie rozumiem odp lunga co do 1 pytania, przeciez chodzi o termoizolację? Eee?
Nie wiesz co to jest przewodnictwo ? Ja zrozumialem ze chlopak sie pytal o przewodzenie pradu, myslalem ze to logiczne ze potocznie zwane izolatory nie przewodza pradu.
A jesli chodzilo otermoizolacje to wymiękam. przedszkolak by to umial wytlumaczyc.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: Ciepło właściwe.

Post autor: BioDan »

NIE O PRZEWODZENIE PRĄDU ! Chodzi o CIEPŁOOOOOOO . Czy są izolatorami pod tym względem, że chronią nas przed zimnem albo przed ciepłem. w ogóle lung, twoje odpowiedzi dla mnie są niezrozumiałe, co do zadanie 3 miałem je na sprawdzianie i też chodziło o ciepło. ale dzięki za pomoc
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Ciepło właściwe.

Post autor: nxxx »

lung pisze:Nie wiesz co to jest przewodnictwo ?
Oczywiście ze wiem, ale nie rozumiem sensu Twojego pytania, niestety. Z fragmentu o przedszkolaku wnioskuję, że uznales, ze pytanie nie dotyczy izolatorow cieplnych, bo byloby za proste?

3 zadanie upraszczając można zrobić tak:
100 * (50-10)
200 * (50-20)
200 * (50-40)
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Ciepło właściwe.

Post autor: lung »

Oczywiście ze wiem, ale nie rozumiem sensu Twojego pytania, niestety.
Jestem bezsilny w tej chwili, bo tlumaczenie sensumojego pytania byloby podobne do tlumaczenia dlaczego 2+2 = 4.

PS. Bardzo mi przykro, ze nie rozumiesz


3 zadanie upraszczając można zrobić tak:
100 * (50-10)
200 * (50-20)
200 * (50-40)

Nie mozna bo to nie gaz doskonaly tylko ciecz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość