Co można robić po biotechnologii?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Marcin_skc »

Własnie chyba Ciebie powinienem się o to zapytać skoro studiujesz biotechnologie mając świadomość ze w Polsce na nic nie można liczyć. kiedyś chciałem studiowac biotechnologie bo jest bardzo ciekawa a bardziej się opłaca medycyne
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Savok »

Marcin_skc, szedlem na studia, ktore mnie interesuja. Malo mnie obchodziloczy sie oplaca". Wiedzialem, ze moja uczelnia jest jedna z najlepszych w kraju i nie mialem zadnych dylematow z tym zwiazanych. We wrzesniu sie pakuje i wyjezdzam do dobrze platny doktorat w jednym z lepszych instytutow w UK.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Gekon »

Savok pisze:Marcin_skc, We wrzesniu sie pakuje i wyjezdzam do dobrze platny doktorat w jednym z lepszych instytutow w UK.

Gratuluje. Tobie sie uda. A co z reszta osob ktore studiuja ten kierunek ? Jak patrze posty na roznych forach ludzi ktorzy skonczyli biotech to rece sie lamia , zeby po tak ciezkich studiach pracy nie miec /
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Savok »

Gekon, na tentemat aporozmawiaj z parlamentem ktory uniemozliwia rozwoj. mi tez jest przykro z tego powodu.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Gekon »

Wiec chyba zainteresowanie ciagnie ludzi na ten kierunek
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: yeast »

Gekon pisze:zeby po tak ciezkich studiach pracy nie miec /
Studia nie są szczególnie ciężkie, przynajmniej dla mnie nie były. Jak się lubi co się robi, to jest przyjemnie.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Savok »

Gekon pisze:Wiec chyba zainteresowanie ciagnie ludzi na ten kierunek
Zainteresowanie ciagnie na dobre uczelnie, na te podrzedne ciagnie brak pomyslu na cos innego i moda.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Gekon »

yeast pisze:Jak się lubi co się robi, to jest przyjemnie.

A gdzie pracujesz?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Savok »

Gekon, na doktoracie
Lewica
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2008, o 14:12

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: Lewica »

Savok, a jak skończysz doktorat w UK to wracasz pracować do Polski? A jak pisałeś o najlepszej uczelni w kraju, miałeś na myśli Uniwersytet Gdański?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: yeast »

Uniwerek Gdański - o niego chodziło, ale w kontekście:
Savok pisze:jedna z najlepszych w kraju
littledream
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2009, o 17:55

Re: Co można robić po biotechnologii?

Post autor: littledream »

Rząd kompletnie nie pojmuje tego kierunku. Ustanawia,że jest on w 10 kierunkach zamawianych ,czyli takich których absolwenci na rynku będą poszukiwani. To sie kompletnie mija z prawdą!

Jeżeli ktoś lubi pracę w laboratorium lub w przemyśle, pociąga go świat mikro od modyfikacji DNA przez mikroorganizmy itp to te studia są dla niego. Głównie w biotechnologii obowiązuje zasada zmienić coś dzięki zdobyczom biologii,chemii, inżynierii by jakiś tam proces zrobić jeszcze bardziej opłacalnym". Tyczy sie to np. bioreaktorów, czy tak jak np. mój poprzednik mówił- o Biotechnologii na politechnice gdańskiej gdzie świetny prof Kur jako pierwszy w polsce na wysoką skalę zaczął produkować enzym potrzebny do PCR, co automatycznie obniżyło jego koszty. Biotechnologia to procesy w pełni zautomatyzowane. Oczywiście najpierw jest POMYSŁ. Pomysły jednak nie rodza się w głowach przeciętnych i co godzinęP
Także może i mamy w Polsce świetne umysły, przygotowanie teorytyczne, ale brak nam SPRZĘTU, laboratoriów itp. w Polsce nie ma zaplecza dla biotech. i długo nie będzie. Pracy co zdolniejsi szukają na doktoratach, prywatnych małych biotechnologicznych firmach lub jakiś Danone itp/ pracy jest mało

Nie sadze bysmy mieli w przeciagu nawet dzięsięciu lat coś na skale francuskiego biomeriaux.

Owszem na pewno sa to interesujące studia, ale frustracja Cie szybko dopada gdyz większosc rzeczy wiesz tylko w teorii.

[ Dodano: Nie Maj 24, 2009 13:54 ]
ach nie wspomniałam o genetyce. No tak- sama miałam praktyki u prof Lubinskiego. Chyba najlepszego genetyka w Polsce i uznanego na swiecie. sprzęt maja nieziemski. Szczegolnie teraz. wiele dofinansowuje Unia. Np MALDI-TOF maja jedyni w Europie)

Ale do czego zmierzam.

Praca wygląda tam tak,ze biotechnolodzy( są tam a jakze) robia tam doktoraty i szukają powiązan pomiedzy mutacjami w genomie a wystepowaniem roznych odmian nowotworow. ale biotechnologow to tam moze z 3-4. reszta lekarze i prof nie ukrywa ze ceni ich bardziej, bo moga takze w przychodni przyjmowac- w poradni genetycznej. pracowaly takze panie ktore izolowaly DNA itp rozne prace w laboratorium, jednakze w ostanich kilku miesiacach zastapil je. robot. hah!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość