czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
moni331
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2008, o 11:24

czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: moni331 »

POMOCY MIESZKAM BLISKO LASU I OSTATNIO W GOŚCI PRZYCHODZĄ ZASKROŃCE CZYM JE SKUTECZNIE ODSTRASZYĆ DO JASZCZUREK SIĘ JUŻ PRZYZWYCZAIŁAM WĘŻY NIEZNIOSĘ MOŻE COŚ JEST CZEGO ONE NIE LUBIĄ PROSZĘ O RADĘ
Ostatnio zmieniony 4 cze 2008, o 09:42 przez moni331, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

[Link] czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Pablo »

Po pierwsze piszemy małymi literkami.

Moment to Ty chcesz odstraszyć zaskrońca czy wszystkie węże?

tematy105/jak-pozbyc-sie-zmiji-zygzakowatej-vt12974.htm tu masz jak sie pozbyć żmijii. I tak samo może z innymi wężami.
moni331
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2008, o 11:24

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: moni331 »

Jeżeli przychodzi zaskroniec to może przyjść i żmija a ja mam 2,5 letniego synka niestety rady opisane ni jak nie mają się do mojej działki.Mam zadbaną działkę wykoszoną brak na niej jakichkolwiek krzaków składowisk kamieni blach itd.
Myślałam raczej o jakiśm odstraszaczu ultra dzwiękowym może gdzieś można kupić i czy to działa? Są na myszy , krety itd może są i na węże ?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Pablo »

moni331 pisze:Myślałam raczej o jakiśm odstraszaczu ultra dzwiękowym może gdzieś można kupić i czy to działa? Są na myszy , krety itd może są i na węże ?
Nigdy nie spotkałem się z odstraszaczem na węże ultradźwiekowe. Tak jak było napisane najlepiej używać głośnego sprzętu np. kosiarki lub po prostu głośno tuptać nie daleko węża. Można również wezwać osobę która chwyci gadzinę i przeniesie ją w inne oddalone miejsce. Aaa i jeśli masz ładny, piękny zadbany ogródek bez kryjówkę to wąż by nie zamieszkał na teranie.
moni331
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2008, o 11:24

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: moni331 »

Jak Chcesz to Przyjedż i Zobaczysz mój ogród mogę Ci przesłać zdjęcia , Jakbyś Obserwował pogodę to Wiedziałbyś że jest potworna susza w lesie i być może przychodzą do wody i nie zawsze pojawiają się w zaniedbanych ogrodach w zeszłym roku zaskroniec około 1,5 zawędrował do mojej koleżanki która mieszka w segmencie i ma 300m trawnika
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Pablo »

To tak jak pisałem, albo zadzwoń do kogoś kto się na tym zna iusunie węża może to być zoo (nie wiem czy nie daleko Ciebie jest). Możesz również zabrać miotłę i około pyska pomachać (ale nie bić, uderzać) wężowy i może się przestraszy lub spraw sobie kota po prostu.

Zresztą zaskrońce tak jak pisałem nie stwarzają żadnego zagrożenia dla człowieka, padalce również ]. Jak się przyzwyczaiłaś do jaszczurki do dlaczego do nieszkodliwego zaskrońca się nie można a nawet pomaga bo przynajmniej masz pewność, że na Twoim ogródku nie pojawią się szkodniki (gryzonie).
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: malwka »

Pablo pisze:To tak jak pisałem, albo zadzwoń do kogoś kto się na tym zna iusunie węża może to być zoo
takie rzeczy to tylko na Animal Planet Nikt nie będzie przyjeżdżał do zaskrońca
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Pablo »

malwka pisze:takie rzeczy to tylko na Animal Planet Nikt nie będzie przyjeżdżał do zaskrońca
Bo ja wiem, kiedyś pracownik zoo mówił, że miał wezwanie do zaskrońca i pojechał bo nie wiedział co to za wąż a ludzie się nie znali
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: malwka »

hm. ale w Polsce tylko zygzaki są niebezpieczne, a i one mają dosyć rzadko styczność z człowiekiem. Boją się nas bardziej niż my ich
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: badger »

Właśnie tak jest z tymi naszymi wężami że zaskrońce mimo iż niejadowite są dość agresywne i mogą ugryźć a żmije wolą dać sobie spokój i szybko uciec
moni331
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2008, o 11:24

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: moni331 »

to zaskrońce gryzą ja nie wytrzymam naprawdę kupię kota ale mam 2 psy i jakoś nie odstraszają tych gadów
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: badger »

Ale nie są groźne! Nie mają zębów jadowych.
Kaskabel
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2006, o 16:36

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Kaskabel »

Spokojnie! po co tak panikujesz? jak dotychczas nic Ci się nie stało, to weź się uspokój. Jak często żmije włażą Ci na działkę? Jak masz wykoszone to przynajmniej widzisz czy jakaś gdzieś nie siedzi i jej nie nadepniesz. A dziecko, no po prostu pilnuj jak się bawi w ogródku, nie puszczaj w wyższą trawę i tyle. Jak widzisz żmiję to ją możesz przepłoszyć, ale i tak sama prędzej zwieje.
Jeżeli przychodzi zaskroniec to może przyjść i żmija
teraz doczytałem, czyli żmij jeszcze u siebie nie widziałaś?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości