czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Pablo »

badger pisze:Właśnie tak jest z tymi naszymi wężami że zaskrońce mimo iż niejadowite są dość agresywne i mogą ugryźć a żmije wolą dać sobie spokój i szybko uciec
Z tego co wiem to zaskroniec nawet chwycony do ręki bardzo rzadko kąsa, albo próbuje udawać martwego bądź używa swojej broni chemicznej. Sam wiele razy chwytałem je i póki co żaden mnie nie ukąsił
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: badger »

Ja to słyszałem na zajęciach terenowych od entomologa więc to nie musi być prawda:p Ja jeszcze z zaskrońcem się nie spotkałem na żywo.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Pablo »

badger pisze:Ja to słyszałem na zajęciach terenowych od entomologa więc to nie musi być prawda:p Ja jeszcze z zaskrońcem się nie spotkałem na żywo.
hehe, to może ja miałem szczęście
Kaskabel
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2006, o 16:36

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Kaskabel »

Zaskrońce bardzo, ale to bardzo rzadko kąsają. Nawet jeśli trafi się jakiś agresywniejszy osobnik, to co najwyżej będzie on straszył nadymając się, sycząc i ewentualnie uderzając zamkniętym pyskiem. Tak poza tym to te węże zwykle uciekają, a złapane wydzielają śmierdzącą ciecz z gruczołów kloakalnych, niektóre udają trupa.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Jakusz »

moni331 pisze:yślałam raczej o jakiśm odstraszaczu ultra dzwiękowym może gdzieś można kupić i czy to działa? Są na myszy , krety itd może są i na węże ?
Gady słyszą dosyć kiepsko, z tego co mi wiadomo.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: czym odstraszyć zaskrońce,żmije,padalce

Post autor: Pablo »

Gady słyszą dosyć kiepsko, z tego co mi wiadomo.
Zgadza się, wibracje przekazywane z ziemi wędrują do ucha środkowego. Zresztą węże są głuche.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości