Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Weronika

Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Post autor: Weronika »

Dzień dobry
Mam 11 lat i z przyrody na zadanie,jako pracę dodatkową mam zbudować model komórki ludzkiej. MoŻe ktoś ma pomysł z czego to zrobić?
Proszę o podanie adresu strony z której mogłabym ściągnąć zdjęcie komórki ludzkiej.
Dziękuje
:571: Wiki
bagatha

Re: Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Post autor: bagatha »

Witamy serdecznie!

hmm, moze zrob duŻą makietę, gdzie wyodrębnisz kazda z organelli, a na przyklad jądro podświetlisz.
robilam juz kilka makiet na konkursy, jak potrzebujesz pomyslu na materialy itp. to pisz na maila

Nie potrzebujesz zdjęcia, napewno w kazdym podreczniku znajdziesz rysunek. Z rysunku łatwiej Ci bedzie zrobic np. makiete.

nie uzywa sie raczej pojecia komórka ludzka, tylko eukariota zwierzeca

pozdrowienia
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2005, o 20:16 przez bagatha, łącznie zmieniany 1 raz.
Ma³gorzata

nazw Łacińskich nie odmieniamy, studentko UAM!!

Post autor: Ma³gorzata »

do wszystkich którzy udzielają niekompetentnych odpowiedzi lepiej pomilczeć niŻ się głupio mądrzyć przed młodszymi kolegami. po pierwsze moŻna uŻywać określeniakomórka ludzka", a to, Że jest eukariotyczna, to zupełnie inny temat. I przyswój sobie podtawowe prawo, nazw łacińskich nie domieniamy. Jak piszesz coś na forum to staraj się aby to było merytorycznie poprawne!
bagatha

Re: Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Post autor: bagatha »

dziekuje za zwrocenie uwagi z ta komorka eukariota- masz rację, moj blad.
Pozostalych uwag nie rozumiem i nie uwazam, bym sie przemadrzala, chce pomoc.
Raczej nie spotykam sie z okresleniem komorka ludzka. Moge sie jednak oczywiscie mylić.

Mam prosbe, to nie jest forum, gdzie ludzie naskakuja na siebie, spusc prosze z tonu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Post autor: MiRACiDiUM »

Nie rozumiem, po co się tak unosić? Bogatha miała dobre intencje i miło z jej strony, że chciała pomóc Weronice, każdy ma prawo do udzielania odpowiedzi w miarę swoich możliwości Po co się łapać za słówka i czepiać takich szczególików? POzdrawiam
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Post autor: alces »

fakt nazwa łacińska jest EUCARYOTA, tyle ze uzywa sie nazwy odmienionej np. komorka eukariotyczna i to nie jest wcale blad, a jesli to jest blad to popelniaja go autorzy ksiazek. rozniez osoby ukladajace arkusze maturalne, bo taka nazwa tam funkcjonuje, nie wiem czemu sie czepiasz, bo czesciej sie uzywa w tym wypadku nazwy odmienionej.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Post autor: MiRACiDiUM »

Nic dodać nic ująć

PS. wie ktos moze, czemu nie pokazuje mi się avatar? ustawilem, ale nie nie widac.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Post autor: przyrodnik »

spróbuj teraz dodać (usuń dotychczasowy i dodaj jeszcze raz) - wprowadziłem kilka zmian - może zadziała
bagatha

Re: Potrzebuję zdjęcie komórki ludzkiej!!!

Post autor: bagatha »

Tak tez podejrzewalam, ale blad to blad, lepiej nazywac poprawnie
mam nadzieje,ze pomoglismy Weronice- smialo pytaj o wszystko!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość