Gazety o zwierzętach

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Gazety o zwierzętach

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Nie jestem pewien czy to dobry dział na tego typu dyskusję, ale może.

Otóż jakie gazety na temat zwierząt znacie, czytacie i polecacie ?
Ze swojej strony polecam Przegląd Zoologiczny kiedyś ukazywał się regularnie, ale od 2006 roku nie ma nowych numerów, a przynajmniej ja nigdzie nie mogę ich dostać (dlatego złożyłem ofertę kupna w dziale kup/sprzedaj). Wielka szkoda, bo artykuły były na bardzo wysokim poziomie. Oprócz tego całkiem porządną, ale nie typowozwierzęcą gazetką jest oczywiście National Geographic . Teksty całkiem ciekawe, ale najważniejsze są oczywiście zdjęcia. Te są bez względu na temat idealne (piękne fotki dołączane są nawet do tematów o toksynach i zanieczyszczeniach środowiska ). Cóż, typowozwierzęcych gazet nie ma zbyt wiele na polskim rynku. Występują jedynie mieszanki jak właśnie NG lub popularnonaukowe, w których przyroda trafia się raz na jakiś czas. Miałem kiedyś przyjemność dostania w moje ręce Wildlife magazinethe worlds best-selling natural history and environmental magazine". Gazeta jest genialna, ale jeszcze nigdzie nie znalazłem jej na polskim rynku, co mnie bardzo smuci. Są oczywiście rozwiązania typu zamawianie przez Internet, ale wysyłka z drugiego końca Europy prawdopodobie zakończyłaby się już po wyjściu kolejnego numeru .

A jakie Wy gazety czytacie i polecacie - niekoniecznie polskojęzyczne.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Gazety o zwierzętach

Post autor: badger »

Ja kupowałemŚwiat Dzikich Zwierząt Laruusa, a jak byłem mały toZwierzaki
Teraz jedyne co regularnie kupuję toŚwiat Nauki". O zwierzętach chyba niestety nie ma żadnego czasopisma popularnonaukowego:/ Jeśli chodzi o konkretne grupy zwierząt to są czasopisma specjalistyczne np Przegląd Entomologiczny.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Gazety o zwierzętach

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Wielka szkoda. W Polsce rzeczywiście jest kilka czasopism typuwiadomości entomologiczne - bardzo wyspecjalizowane. Nie ma ciekawych gazet, które możnaby poczytać tak jak czyta się np. NG.

Czy ktoś kupuje 21.wiek ? Niby nie jest to typowa gazetka o przyrodzie, ale artykuły na ten temat pojawiają się dosyć często.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości