Trawienie u przeżuwaczy

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
libelle
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2008, o 21:14

Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: libelle »

Mam ogromną prośbę. Ma ktoś może jakiś schemat dotyczący trawienia u przeżuwaczy? Albo czy potrafi ktoś to wytłumaczyć przystępnym językiem? W poniedziałek mam egzamin z żywienia, jest to test, raczej na myślenie niż na wykucie, więc trzeba wszystko dokładnie rozumieć, a mi jakoś ciężko sobie to trawienie wyobrazić i do końca pojąć. Nie mogę nic znaleźć w necie, w notatkach to jakieś takie.nieskładne, nielogiczne do końca, skryptu nie mam bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: ulala »

nie wiem czy to bedzie poziom uniwersytecki

zoladek przezuwaczy sklada sie ze żwacza, czepca, ksiąg i trawieńca

wstępnie uformowany kęs trafia do żwacza w którym zachodzi trafienie chemiczne enzymami wydzielanymi przez symbiotyczne bakterie i protista- celulazy trawiące celulozę [nietrawiona w org. np. czlowieka]. następnie pokarm trafia do pierwszego odcinka przewodu pokarmowego, gdize znowu jest bardziej rozdrabniany a nastepnie trafia do pozostalych 3 czesci zoladka. trawieniec to odpowiednik zoladka czlowieka gdzie sa wydzielane enzymy wewnatrzkomorkowe- produkowane przez zoladek zwierzecia. 3 pierwsze czesci pozbawione sa gr. trawiennych
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: Padre Morf »

Libelle ale o co dokładnie chodzi? o budowę żołądka wielokomorowego, proces napełniania, przeżuwanie czy o procesy biochemiczne zachodzące w żwaczu i innych komorach?
libelle
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2008, o 21:14

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: libelle »

ulala, dziękuję
Morfeusz, budowę znam, chodzi mi raczej o rozwinięcie jeszcze tego co napisała Ulala, np. jak to jest z tym trawieniem białka, nietolerowaniem tłuszczu (tłuszcz musi byćby-pass czyliprzelatywać przez żołądek do jelit), jak dokładniedziałają te bakterie, białko trawione przez bakterie, białko trawione w jelitach, węglowodany. coś takiegociężko mi się w tym wszystkim połapać, a muszę znać dokładnie .
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: ulala »

wpisz jeszcze w wyszukiwarkę te hasla, bo taki temat już na forum był
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: skarabae »

Łatwiej by Ci w sumie było pofatygować się po Fizjologię Zwierząt np. Krzymowskiego
No ale, że mam ją u siebie to mogę zrobić mały plagiacik:
Część bakterii potrafi rozkładać niektóre lipidy roślinne na glicerol i kwasy tłuszczowe. Glicerol wchodzi w przemiany cukrowe i powstają LKT. Podobnie jak niektóre kwasy tłuszczowe. Część z nich przechodzi do dalszych odcinków przewodu pokarmowego. W żwaczu odbywa się również uwodornienie nienasyconych kwasów tłuszczowych, które w postaci kwasów nasyconych przechodzą do dalszych odcinków przewodu pokarmowego, gdzie są wchłaniane. Tyle o lipidach.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: Padre Morf »

Korzystam zZarysu fizjologii zwierząt - autorem jest Zygmunt Ewy (to tak na wstępie).
libelle pisze:nietolerowaniem tłuszczu (tłuszcz musi byćby-pass czyliprzelatywać przez żołądek do jelit),
Moja książka mówi, że:
"Badając procesy przemian biochemicznych tłuszczu w żwaczu wykazano, że występujące w paszach w dużej ilości kwasy nienasycone: oleinowy, linolowy, linolenowy ulegają w żwaczu uwodornieniu, wytwarzając kwasy tłuszczowe o konsystencji stałej".

Co do białek to w żwaczu zachodzą procesy zarówno rozkładu jak i syntezy. Białko pochodzące z paszy jest trawione do polipeptydów a potem przy udziale peptydaz do aminokwasów. Wolne aminokwasy są wykorzystywane przez mikroorganizmy do syntezy białej bakteryjnych. Mogą też ulegać dalszym przemianom: dezaminacji albo dekarboksylacji.
Niebiałkowe związki azotowe np. mocznik są rozkładane przez ureazę (wytwarzana przez bakterie żwacza). Pod jej wpływem mocznik jest rozszczepiany na NH3 i CO2.

Ogólnie mówiąc:
*część białek w żwaczu nie ulega przemianom i jest przekazywane do trawieńca
*druga część jest przetwarzana na wolne aminokwasy oraz amoniak, z których jest syntetyzowane białko mikroorganizmów
*amoniak jest wchłaniany ze żwacza i trawieńca do żyły wrotnej a następnie wędruje do wątroby, gdzie zachodzi synteza mocznika. Mocznik krąży w ustroju i jest wydalany przez nerki, ponadto pewne ilości mocznika przenikają do sliny.

Cukry:
Dwucukry i wielocukry zostają pod wpływem enzymów rozszczepione do cukrów prostych , a te w toku dalszych przemian dają kwasy tłuszczowe i gazy.
*substancje pektynowe są rozkładane do kwasu galakturonowego. Potem zachodzi fermentacja cukrów prostych - powstaje kwas mrówkowy a z niego metan
*pentozany są rozkładane przez ksylonazę do ksylobiozy. Ksylobioza przy udziale ksylobiazy przechodzi w ksylozę a ta fermentuje do kwasu octowego
*celuloza jest rozkładana przy udziale celulazy do celobiozy. Celobioza jest przekształcana w arabinozę a ta w kwas masłowy.
*glukoza (powstaje przez rozkład celobiozy, maltozy) fermentuje do kwasu propionowego
*sacharoza jest rozkładana do glukozy i fruktozy. Fruktoza fermentuje do kwasu bursztynowego. W dalszych przemianach wydziela się CO2.

Celulozę rozkładają bakterie obecne w żwaczu. Do najważniejszych bakterii zalicza się: paciorkowce, laseczki kwasu mlekowego, bakterie rozkładające celulozę (Bacteroides succinogenes, Ruminobacter parvum, Ruminococcus flavefaciens). Oprócz bakterii w żwaczu występują też wymoczki z gatunków Entodinium, Diplodinium, Isotricha, Dasytricha.

Co do jelita to w soku jelitowym występują nast. enzymy:
amino i karboksypeptydazy rozkładające białka
polinukleotydazy rozkładające polinukleotydy
laktaza rozkładająca laktozę
maltaza
sacharaza
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: skarabae »

Gdybyś jeszcze czegoś potrzebowała- mam w dyspozycji prezentację z trawienia u przeżuwaczy i z mikroflory żwacza, z rysunkami i schematami.
libelle
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2008, o 21:14

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: libelle »

Morfeusz pisze:Mocznik krąży w ustroju i jest wydalany przez nerki, ponadto pewne ilości mocznika przenikają do sliny.
i do mleka

Woooow Morfeusz, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
skarabae pisze:Gdybyś jeszcze czegoś potrzebowała- mam w dyspozycji prezentację z trawienia u przeżuwaczy i z mikroflory żwacza, z rysunkami i schematami.
o matko, a czy jest możliwość, żebym stała się szczęśliwą posiadaczką tejże prezentacji? Z nieba mi spadłaś


Oczywiscie po punkciku dla ulala, skarabae, Morfeusza dziękuję :*
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Trawienie u przeżuwaczy

Post autor: skarabae »

Odezwij się na PW
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości