Narkoza a wypadanie włosów.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Narkoza a wypadanie włosów.

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Dlaczego bardzo często po zastosowaniu narkozy wypadają włosy ? Niedawno znajoma mi osoba miała przeprowadzony zabieg pod narkozą (nie wiem czym), ale teraz zmaga się z problemem silnie wypadających włosów - wcześniej niczego takiego nie miała. Wiem, że jest to częste, ale ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Narkoza a wypadanie włosów.

Post autor: Padre Morf »

Przyczyną jest niedokrwienie mieszków włosowych. Powoduje to osłabienie włosa i jego obumarcie. Etap telogenowy - wypierania włosa martwego przez nowy włos zdrowy trwa jakiś czas dlatego łysienie po operacji pojawia się zwykle dopiero po 2-3 miesiącach.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Narkoza a wypadanie włosów.

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Po dwóch - trzech miesiącach ? Tutaj jest to po prostu silniejsze wypadanie włosów niż zwykle, ale nie aż łysienie i nastąpiło dwa tygnonie po zabiegu.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Narkoza a wypadanie włosów.

Post autor: Padre Morf »

emotikonek pisze:Po dwóch - trzech miesiącach ?
Tak. Tyle, ze trzeba często wziąć na to poprawkę. Na głowie masz włosy w różnych stadiach życia - wymiana jest mniej więcej stała. W wyniku działania czynnika stresogennego jedne włosy wypadną szybciej (kwestia tygodni) a drugie później. Wszystko zależy od długości okresu katagen-telogen.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Narkoza a wypadanie włosów.

Post autor: Sucharki z Myszkami »

To teraz już wiadomo. Dzięki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości