Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: ewitka_18 »

Mam do Was pytanie: nie dostałam się na Akademię Medyczną na pielęgniarstwo, ale dostałam się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, również na pielęgniarstwo. I właśnie mam dylemat, bo nie wiem czy powinnam tam iśc, czy ubiegac się w następnym roku o przyjęcie na AM. Czy jeśli skończę PWSZ, to trudniej będzie mi znaleźc pracę i nie będę już wtedy mogła liczyc na jakieś, np.lepsze prywatne kliniki itd. czy poziom studiow na kierubku pielęgniarstwo w takiej PWSZ to naprawdę obiciach?

Proszę o odpowiedzi:-)
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: luiza »

może jeszcze się dostaniesz .W Białymstoku chyba będzie dodatkowa rekrutacja na pielęgniarstwo bo nie wyczerpali limitu miejsc.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Padre Morf »

ewitka_18 pisze:Czy jeśli skończę PWSZ, to trudniej będzie mi znaleźc pracę i nie będę już wtedy mogła liczyc na jakieś, np.lepsze prywatne kliniki itd.
do klinik prywatnych (przynajmniej do tych które ja znam) preferują pielęgniarki po specjalizacji albo kursie kwalifikacyjnym.
ewitka_18 pisze:czy poziom studiow na kierubku pielęgniarstwo w takiej PWSZ to naprawdę obiciach?
obciach nie ale AM to zawsze AM. Większe doświadczenie kadry, szpital kliniczny więc więcej zobaczysz.
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: ewitka_18 »

no własnie, ja staralam sie o przjecie na AM do Warszawy, a Warszawa to warszawa zawsze renoma.Zostaje mi tylko PWSZ, moi rodzice namawiaja mnie na to zebym szla do niej, bo chodzi tylko o prawo do wykonywania zawodu, mowia ze co innego skonczyc stosunki miedzynarodowe, na uniwersytetcie, a co innego w PWSZ, ale w przypadku pielegniarstwa, to nie ma znaczenia, bo i czy skonczysz PWSZ czy AM, i tak jestes pielegniarka, to prawda?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Padre Morf »

ewitka_18 pisze:ale w przypadku pielegniarstwa, to nie ma znaczenia, bo i czy skonczysz PWSZ czy AM, i tak jestes pielegniarka, to prawda?
tak, prawo wykonywania zawodu masz i po AM i po PWSZ. Na AM zwykle kształcenie jest na wyższym poziomie bo jest lepsza kadra i szpital kliniczny gdzie masz ćwiczenia. Dla pracodawcy istotne są i tak kwalifikacje dodatkowe: kursy albo specjalizacja.
Lugaru
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2008, o 17:49

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Lugaru »

Na studia wybieram się za rok, ale mam pytanko, czy ktoś wie może jak wygląda poziom pielęgniarstwa i położnictwa na AM w Gdańsku?
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: ewitka_18 »

jak myslicie, kto wiecej zarobi:pilegniarka czy nauczyciel?
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: nxxx »

Zależy od stanowiska i miejsca pracy
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: ewitka_18 »

pielgniarka w szpitalu, nauczyciel w szkole?

[ Dodano: Pią Sie 01, 2008 11:28 ]
ile zarobi pielgniarka za granica?

[ Dodano: Nie Sie 17, 2008 15:03 ]
czy powolanie to podstawa aby zostac pielegniarka?
kamulaa
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2008, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kamulaa »

a gdzie polecalibyście studiowanie tego kierunku najbardziej ))
pozdrawiam
zajaczek
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:34

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: zajaczek »

Czy jest ktos na tym forum kto jest zadowolony studiujac pielegniarstwo heheja dopiero zaczynamzachcialo mi sie na starosczartuje hehe Po glebszych zastanowieniach stwierdzilam iz majac mozliwosci, czas, meza ktory bedzie mi gotowal( bo oczywiscie ja niebede miala na to czasu) biore sie za studia.MAM NADZIEJE ZE JAKOS MI SIE UDA,PRZYNAJMNIEJ SPROBUJE:)))))) POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZOW
Izulka;)
Posty: 34
Rejestracja: 10 sty 2007, o 15:12

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Izulka;) »

A ja mam dośc nietypowe pytanie.orientuje sie ktos jakie sa progi punktowe na UM w Poznaniu na pielegniarstwo? tzn w sumie interesuje mnie na ile % tak mniej wiecej trzeba zdac podstawe biologii zeby sie dostac? szczerze mowiac.prawdopodobnie wybieram sie wlasnie tam tylko kompletnie nie orientuje sie jak wyglada sytuacja z dostaniem sie) wiec jesli ktos orientuje sie to z gory dziekuje za informacje)
edyta20
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2008, o 12:09

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: edyta20 »

Witam.
Mam nadzieje, że nikt nie poczuje się urażony jak wyrażę swoja opinie na temat studiów i samego zawodu pielęgniarki. Sama jestem studentką tego kierunku i ZDECYDOWANIE ODRADZAM GO WSZYSTKIM, KTÓRZY SIĘ TAM WYBIERAJĄ. Ja studiuję na AM w Warszawie. Zacznę od tego, że poziom nauczania jest bardzo niski, kiedy wykładowcy lub lekarze dowiadują się,że jesteśmy studentami pielęgniarstwa idą na łatwiznę, uważają, że pielęgniarki nic nie powinny wiedzieć bo i tak są tylko na posyłki lekarza, którzy muszą im wszystko zlecić. Niejednokrotnie dają nam do zrozumienia, że jesteśmy głupie, inni wogole na nas nie reagują, traktują nas jak powietrze. Poniżenia na tych studiach to codzienność nie tylko strony lekarzy ale także samych pacjentów, którzy traktują nas jak panie na posyłki, rodzin chorych jak i samych pielęgniarek. Studia te głównie opierają się na uczęszczaniu na praktyki w szpitalach na różnych oddziałach. Odnośnie tych zajęć to muszę powiedzieć, że zamiast uczyć się zabiegów, wkłuć, iniekcji czy np. zakładaniu sondy to większość czasu studenci poświęcają na to aby myć pacjentów i dbać o ich toalety. Jednym zdaniem jesteśmy od czarnej roboty. Długo mogłabym pisać na ten temat. Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie studiów chętnie opowiem jak to jest w rzeczywistości. Ogólnie uważam, że są to studia dla osób mocnych psychicznie. Ja na szczęście niebawem zrobię licencjat i uciekam stamtąd jak najszybciej:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość